W poniedziałek rozpoczęły się wspólne manewry lotniczo-taktyczne białoruskich i rosyjskich jednostek lotniczych – poinformowało białoruskie ministerstwo obrony.

Jak poinformowało na Telegramie ministerstwo obrony Białorusi, w poniedziałek rozpoczęły się wspólne manewry lotniczo-taktyczne białoruskich i rosyjskich jednostek lotniczych.

Ze strony rosyjskiej w wydarzeniu bierze udział formacja wojskowa sił powietrznych.

Białoruskie ministerstwo obrony zaznacza, że głównym celem tych wspólnych ćwiczeń ma być „zwiększenie interoperacyjności we wspólnej realizacji misji szkoleniowo-bojowych”.

Wojsko planuje wypracowanie szerokiego zakresu zagadnień: rozpoznania powietrznego, wspólnych patroli lotniczych wzdłuż granicy państwowej, wsparcia lotniczego grup wojsk, desantu taktycznych wojsk powietrznodesantowych oraz dostaw towarów i ewakuacji rannych.

Dzień wcześniej na białoruskie lotnisko wojskowe w Baranowiczach przybyło co najmniej 8 myśliwców i 4 samoloty transportowe z Rosji.

Przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych poinformował w piątek, że Białoruś może przystąpić do konfliktu na Ukrainie, jeśli Kijów zdecyduje się „najechać” na którykolwiek z krajów – przekazała agencja prasowa Reuters.

Naczelny Dowódca Wojsk Lądowych Rosji Oleg Saliukow udał się z roboczą wizytą na Białoruś w celu wysłuchania raportów dowódców jednostek oddelegowanych do połączonej regionalnej grupy sił oraz zbadania warunków zakwaterowania personelu i innych warunków — poinformowało w czwartek ministerstwo obrony Rosji.

„Głównodowodzący Wojsk Lądowych generał armii Oleg Saliukow odbył służbową podróż do Republiki Białoruś, gdzie na jednym z poligonów usłyszał raporty dowódców jednostek wojskowych Rosji o postępach w walce koordynację i spójność w ramach wspólnej regionalnej grupy sił” – powiedział resort obrony.

Saliukow zajrzał do kwater personelu, porozmawiał z żołnierzami i ocenił jakość nauczania. „Rosyjskie wojsko kontynuuje intensywne szkolenie bojowe na białoruskich poligonach” – poinformowało ministerstwo obrony.

„Oddelegowany kontyngent szlifuje umiejętności posługiwania się i strzelania standardową bronią, kierowania pojazdami wojskowymi oraz pokonywania torów przeszkód. Żołnierze szkolą się także z podstaw medycyny taktycznej i innych umiejętności kluczowych na froncie”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz