Program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat, w czasach wolniej Polski – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził opinię, że wsparcie dla samorządów będzie “kołem zamachowym zdrowego rozwoju gospodarczego”.

W poniedziałek premier uczestniczył w Nidzicy w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Podkreślił, że za kilka tygodni rusza kolejny nabór rządowego programu dla samorządów Polski Ład. Zapowiedział także program dla gmin poPGR-owskich. “Program rządowy Polski Ład, program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat, w czasach wolniej Polski” – powiedział Morawiecki, cytowany przez portal Polsat News.

Jego zdaniem to otwarcie nowej księgi ” inwestycji lokalnych, samorządowych”.

Morawiecki wyraził opinię, że program przyczyni się do równomiernego rozwoju całego kraju. “To dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie. To praktycznie” – oświadczył.

“Program Inwestycji Strategicznych pokazuje, że wszelkie działania o charakterze dyskryminowania Polski nie będą skuteczne. Że oprzemy się skutecznie wszelkim działaniom, które mają Polskę spychać gdzieś, które służą tylko tym najbogatszym” – powiedział.

“Nie damy się dyskryminować, będziemy walczyć o równe warunki Polski w Unii Europejskiej” – dodał. “Na dobry początek dzisiaj pokazujemy więcej inwestycji, niż obiecaliśmy nawet w lipcu i w sierpniu, to nie 20 mld, to ponad 23 mld” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wrześniu br. premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem. Podkreślił, że zakłada on „historyczną obniżkę podatków”.

Przeczytaj: Ukraińskie media: polski rząd szykuje duże ulgi podatkowe dla ukraińskich migrantów zarobkowych

Zobacz: Konfederacja: Z „ulgi na powrót” skorzystają także imigranci. To sytuacja niesprawiedliwa i skandaliczna [+VIDEO]

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Oprócz kwestii podatkowych przewiduje m.in. przeznaczenie 7 proc. PKB na zdrowie. Zapowiadane są też inwestycje, mające wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i możliwość budowy domu do 70 m kw. bez formalności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj również: Rząd zaprezentował „Polski Ład” – więcej na zdrowie i mieszkalnictwo, wyższa kwota wolna od podatku, zapowiedź dużych inwestycji

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply