Program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat, w czasach wolniej Polski – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Wyraził opinię, że wsparcie dla samorządów będzie „kołem zamachowym zdrowego rozwoju gospodarczego”.

W poniedziałek premier uczestniczył w Nidzicy w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Podkreślił, że za kilka tygodni rusza kolejny nabór rządowego programu dla samorządów Polski Ład. Zapowiedział także program dla gmin poPGR-owskich. „Program rządowy Polski Ład, program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat, w czasach wolniej Polski” – powiedział Morawiecki, cytowany przez portal Polsat News.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Jego zdaniem to otwarcie nowej księgi ” inwestycji lokalnych, samorządowych”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Morawiecki wyraził opinię, że program przyczyni się do równomiernego rozwoju całego kraju. „To dziś pokazujemy, że ponad 2780 gmin, powiatów, miast i miasteczek otrzymuje dofinansowanie. To praktycznie” – oświadczył.

„Program Inwestycji Strategicznych pokazuje, że wszelkie działania o charakterze dyskryminowania Polski nie będą skuteczne. Że oprzemy się skutecznie wszelkim działaniom, które mają Polskę spychać gdzieś, które służą tylko tym najbogatszym” – powiedział.

„Nie damy się dyskryminować, będziemy walczyć o równe warunki Polski w Unii Europejskiej” – dodał. „Na dobry początek dzisiaj pokazujemy więcej inwestycji, niż obiecaliśmy nawet w lipcu i w sierpniu, to nie 20 mld, to ponad 23 mld” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

We wrześniu br. premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych związanych z Polskim Ładem. Podkreślił, że zakłada on „historyczną obniżkę podatków”.

Przeczytaj: Ukraińskie media: polski rząd szykuje duże ulgi podatkowe dla ukraińskich migrantów zarobkowych

Zobacz: Konfederacja: Z „ulgi na powrót” skorzystają także imigranci. To sytuacja niesprawiedliwa i skandaliczna [+VIDEO]

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Oprócz kwestii podatkowych przewiduje m.in. przeznaczenie 7 proc. PKB na zdrowie. Zapowiadane są też inwestycje, mające wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i możliwość budowy domu do 70 m kw. bez formalności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj również: Rząd zaprezentował „Polski Ład” – więcej na zdrowie i mieszkalnictwo, wyższa kwota wolna od podatku, zapowiedź dużych inwestycji

polsatnews.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz