Premier Mateusz Morawiecki na trzecim Polsko-Amerykańskim Szczycie Gospodarczym ogłosił, że Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu z USA i chce być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego w Europie Środkowej.

Morawiecki powiedział: Z pomocą Stanów Zjednoczonych oraz mając na uwadze rewolucje gazu łupkowego, chcielibyśmy, aby wszyscy na tym rozwiązaniu wygrali – Unia Europejska, Polska oraz Stany Zjednoczone. Przyznał również, że w tej sprawie „interesy rosyjskie, amerykańskie i europejskie nie do końca są zbieżne. Oświadczył także, że chce, aby Polska była centralnym hubem dla gazu z USA w Europie Środkowej.

Szef polskiego rządu chciał zaprezentować Polskę nie tylko jako dobrego sojusznika, ale również jako dobry rynek do inwestycji. Morawiecki dodał, że „kotwicą” dobrych relacji polsko-amerykańskich „jest biznes”.

CZYTAJ TAKŻE: Litewska Kłajpeda może być głównym gazoportem dla surowca z USA

Zachęcamy do długofalowych działań inwestycyjnych, krótkofalowych również. Staramy się rozwijać rynki kapitałowe. Jesteśmy strategicznie otwarci na rozwój rynków kapitałowych, globalnych, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Jeśli chodzi o Unię, jesteśmy bardzo silnym państwem członkowskim Unii Europejskiej – powiedział Morawiecki. Staramy się rozwijać różne sektory i chcemy, żeby były one jak najbardziej zrównoważone – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Silniejszy sojusz między Polską i Stanami Zjednoczonymi nie tylko powoduje, że jestem bardzo szczęśliwy, ale również uważam, że jest to bardzo dobry sygnał na fale inwestycji ze Stanów Zjednoczonych, jesteśmy przekonani, że będzie także więcej żołnierzy amerykańskich – powiedział polski premier.

Na zakończenie dodał: Uważam, że w ciągu następnych paru lat Polska będzie bardzo dobrym krajem na inwestycje. Cieszymy się, że będziemy się z wami spotykać przez kolejne dziesięciolecia.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz