W oficjalnym komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o planach modernizacyjnych czołgów T-72.

W komunikacie można przeczytać, że Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło działania zmierzające do modernizacji czołgów T-72 a równolegle Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła prace nad wyprodukowaniem skutecznej i nowoczesnej amunicji 125mm. – ta część komunikatu, w odnosi się do pojawiających się ostatnio w polskich mediach informacji na temat fatalnego stanu wyposażenia polskich czołgów w amunicję przeciwpancerną. MON nazywa te informacje fałszywymi.

Pozwoli to w perspektywie kilkunastu miesięcy tak uzupełnić brakujące zapasy amunicji, aby czołgi starszej generacji, posiadane przez Wojsko Polskie, realnie mogły wesprzeć nowoczesne czołgi Leopard. – dodaje Ministerstwo Obrony Narodowej.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińskie czołgi jechały przez Polskę bez nadzoru. „Sytuacja krytyczna”

W dalszej części komunikatu odpowiedzialność za ten niebezpieczny stan rzeczy resort Antoniego Macierewicza zrzuca na swoich poprzedników: Równocześnie trwają prace nad produkcją czołgu nowej generacji. Opisywane działania mają na celu jak najszybszą naprawę zaniedbań rządów PO-PSL oraz fatalnych decyzji z lat 2001-2005, gdy zrezygnowano z modernizacji polskich czołgów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Produkowane jeszcze przez ZSRR czołgi T-72 są modernizowane przez polskie zakłady zbrojeniowe do wersji PT-91 „Twardy”. Pierwsze egzemplarze zmodernizowanych maszyn trafiły do służby w polskich Siłach Zbrojnych w 1995 roku.

kresy.pl / wprost.pl / mon.gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz