Mołdawia jest zainteresowana normalizacją stosunków z Rosją, poinformował wice-premier i minister gospodarki Mołdawii Oktawian Kalmyk.

Jak donosi agencja Interfax Mołdawia chciałaby znormalizować swoje stosunki z Rosją i rozwijać współpracę ekonomiczną takie stanowisko wyłożył wice-premier kraju Oktawian Kalmyk.

Uzgodniliśmy, że spotkamy się jeszcze raz by przedyskutować kwestie tego, jak zlikwidować wynikłe między naszymi krajami spory. Gotowosć ku temu wyraziła tak mołdawska jak i rosyjska strona– powiedział Kalmyk komentując ostatnie spotkanie w Moskwie z Dimitrijem Rogozinem.

Według mołdawskiego wicepremiera, między Moskwą a Kiszyniowem następuje ocieplenie stosunków. Mołdawia chce likwidacji istniejących ograniczeń na handel z Rosją. Chodzi tu zwłaszcza o eksport alkoholu, owoców i konserw.

Interfax/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz