Mniejszość polska w europarlamencie

Przedstawiciel Akcji Wyborczej Polaków na Litwie wejdzie prawdopodobnie do frakcji chadeckiej w Parlamencie Europejskim.

Waldemar Tomaszewski mówi, że jeszcze nie podjął decyzji, czy osobiście będzie reprezentował Litwę w PE, czy odstąpi mandat Janowi Gabrielowi Mincewiczowi. Obecny wicemer rejonu wileńskiego jest drugi w kolejności do objęcia mandatu.

Jeżeli Tomaszewski zdecyduje sie jechać do Brukseli, w okręgu solecznicko-wileńskim, odbędą się wybory uzupełniające do Sejmu. W tym właśnie okręgu Tomaszewski został wybrany do litewskiego parlamentu.

Poseł mówi, że decyzję zamierza podjąć do końca tygodnia. Waldemar Tomaszewski, powiedział, że przedstawiciel AWPL będzie zabiegał w europarlamencie między innymi o przedłużenie pracy ignalińskiej elektrowni jądrowej. Dodał, że AWPL będzie w Parlamencie Europejskim propagowała wartości chrześcijańskie. Tomaszewski zapewnił także, że przedstawiciel Akcji poprze kandydaturę Jerzego Buzka na przewodniczącego europarlamentu.

Akcja Wyborcza Polaków na Litwie zdobyła prawie 8,5 procent głosów i po raz pierwszy w historii zdobyła 1 mandat do Parlamentu Europejskiego.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz