Zgodnie z zapowiedziami wszechpolacy rozpoczynają akcję protestacyjną przeciw deklaracji prezydentów dużych miast, którzy zadeklarowali chęć przyjmowania nielegalnych imigrantów.

30 czerwca, na specjalnej konferencji Unii Metropolii Polskich w Gdańsku prezydenci Białegostoku, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Szczecina, Gdańska, Łodzi, Poznania i Wrocławia podpisali deklarację w której zapowiedzieli, że będą przyjmować imigrantów, bez względu na politykę rządu. Ta polityczna demonstracja pobudziła do działania narodowców.

Wywołało to reakcję Młodzieży Wszechpolskiej, która przymierza się do organizacji pikiet we wszystkich miastach, których prezydenci podpisali się pod proimigrancką deklaracją. Rozmawiając z dziennikarzem naszego portalu rzecznik MW, Mateusz Pławski określił miejskich włodarzy mianem „parszywej jedenastki” i zapowiedział, że wszechpolacy wypiszą im „akt politycznego zgonu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dziś wiadomo już, że za tym sformułowaniem kryje się oryginalny happening. Narodowcy w istocie przygotowali formularze „aktów zgonu politycznego” wypisane prezydentom Białegostoku, Warszawy, Krakowa, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Szczecina, Gdańska, Łodzi, Poznania i Wrocławia. Zgodnie z zapowiedziami już niedługo pojawią się one w przestrzeni miejskiej.

Pikiety protestacyjne odbędą się we wszystkich wymienionych miastach w sobotę, 6 lipca, o godzinie 14.

medianarodowe.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    kshyhu :

    Niestety, ale widzę tu sporą manipulację. Przeczytałem tę deklarację 3-krotnie i pomimo tego, że jestem jej absolutnie przeciwny, to nie dopatrzyłem się tam żadnej zapowiedzi, że prezydenci miast „będą przyjmować imigrantów, bez względu na politykę rządu”.