Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedział, że MW podejmie „działania prawne i administracyjne” mające objąć zjawisko kontrolą.

Młodzież Wszechpolska zorganizowała konferencję prasową pod budynkiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie, dotyczącą masowego przyjmowania ukraińskich imigrantówprzez rząd premier Beaty Szydło. Działacze podkreślali, że organizacja nie godzi się na tego typu politykę.

Rzecznik MW Mateusz Pławski stwierdził: Jako nacjonaliści sprzeciwiamy się przyjmowaniu ukraińskich imigrantów do Polski. Będziemy podejmowali odpowiednie działania prawne i administracyjne dążące do kontroli tego zjawiska.Dodał także: Aktualnie szacuje się, że mamy pomiędzy 1,5 a 2 miliony Ukraińców w Polsce. Bardzo duża część z nich są to osoby przebywające tutaj nielegalnie, bardzo dużo studentów ukraińskich pobiera różnorakie przywileje.

Szymon Wiśniewski, rzecznik MW Mazowsze tłumaczył: Studenci ukraińscy są bardzo często uprzywilejowani kosztem polskich studentów. Dostają ogromne dotacje, dostają pieniądze, stypendia na naukę tutaj u nas.Dlatego my, jako młodzi Polacy, jako narodowcy, nie zgadzamy się na to, by mniejszość ukraińska miała choćby takie programy dofinansowania, które wynoszą ponad 10 – 11 milionów złotych polskich.

CZYTAJ TAKŻE:
ONR i MW pikietowali przeciw ukrainizacji polskiego rynku pracy

Pławski uzupełnił: Zgodnie z tym, o czym mówiliśmy w trakcie ubiegłotygodniowej konferencji prasowej w Sejmie, jesteśmy poważnie zaniepokojeni brakiem jakichkolwiek reakcji polskiego rządu na całkowicie niekontrolowany napływ do naszego kraju obywateli Ukrainy.

Na jutro Młodzież Wszechpolska zapowiedziała skierowanie w piątek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wnioski o udzielenie informacji publicznej. Będzie się w niej domagać udzielenia odpowiedzi na kilka pytań, m. in. o to, ile wniosków o zezwolenie na pobyt w Polsce złożyli w konsulatach obywatele Ukrainy w ostatnich 3 latach, ile zezwoleń na pobyt otrzymali, ilu obywateli Ukrainy zostało pozbawionych Karty Polaka z powodu wprowadzenia w błąd konsula MSZ.

kresy.pl / radiomaryja.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Brawo Młodzież Wszechpolska!!! A w programie TVP Info ,,w tyle wizji” niejaki ukrofil Warzecha wraz z jakąś prowadzącą pindą piali swój zachwyt nad ukraińskimi pracownikami w Polsce jacy to oni wspaniali i jak to Polsce są potrzebni a najlepiej to widzieli by ich jako nowe nasze społeczeństwo.
    Warzecha to banderowski gnój i śmieć!!!