Dobrą tradycją młodych Polaków z Lidy na Grodzieńszczyźnie stało się odwiedzanie weteranów Armii Krajowej żyjących w tym mieście. Nigdy nie przychodzą z pustymi rękami.

„Dla lidzkiej młodzieży dobrą tradycją jest odwiedzać weteranów Armii Krajowej podczas świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Te święta nie były wyjątkiem. Odwiedziliśmy trzech kombatantów AK mieszkających w Lidzie. Jak zwykle z prezentami” pisze redakcja bloga Polacy Grodzieńszczyzny, zamieszczając zdjęcia ze spotkania dwóch pokoleń lidzkich Polaków.

Nieformalna grupa polskiej młodzieży działa w Lidzie od 2012 r. Od roku 2013 r. grupa w każde Święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy odwiedza mieszkających w mieście kombatantów Armii Krajowej.

W 100-tysięcznej Lidzie 40% mieszkańców stanowią zadeklarowani Polacy. Na ziemi lidzkiej i szczuczyńskiej do 1949 r. działał duży oddział polskiego podziemia pod dowództwem podporucznika Anatola Radziwonika „Olecha”.

polacygrodzienszczyzny.blogspot.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    horodenka :

    PANIE KACZYŃSKI, NIEMIECKI DORADCA PARLAMENTU UKRAINY PROTESTUJE PRZECIW GLORYFIKACJI TYCH PRZEKLĘTYCH BANDEROWCÓW ,A PAN MILCZY. NIEMIEC STAJE W OBRONIE ZAMORDOWANYCH POLAKÓW , A PAN DALEJ MILCZY.I PAN SIĘ MIANUJE JAKO PATRIOTA POLSKI. PAN NIE JEST PATRITĄ. PAN CHCE WLADZY.NIEMCY UCZĄ PANA , KOMOROWSKIEGO, TUSKA I PANA JAK WYGLĄDA PATRITYZM. POLSKI DOZORCA ,CZY PROSTY CHLOP Z ROLI GODNIEJ STANĄLBY W OBRONIE HONORU POLSKI. ZACHOWUJECIE SIĘ JAK W CZASIE „WOLNEJ ELEKCJI”MOŻNA POWIEDZIEĆ :NIHIL NOVI”