Wiceminister zdrowia Roman Ilyk dodał także, że ponad 75 proc. Ukraińców cierpiących na zaburzenia psychiczne nie chodzi do lekarza.

Portal korrespondent.net cytował w poniedziałek ukraińskiego wiceministra zdrowia Romana Ilyka, który oświadczył, że znaczna część Ukraińców cierpi na zaburzenia psychiczne. Odsetek osób dotkniętych tego typu problemami wynosi powyżej 30 proc. populacji Ukrainy,Wynika to z poczucia zagrożenia, problemów z zatrudnieniem, kwestią konfliktu zbrojnego prowadzonego we wschodniej części kraju – wylicza wiceszef ukraińskiego resortu zdrowia. Problemy te dotyczą głównie osób starszych, mieszkańców wschodniej Ukrainy, przesiedleńców, a także żołnierzy, który walczyli strefie ATO [według Kijowa Donbas jest strefą „operacji antyterrorystycznej” – red.] – powiedział Ilyk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraina: zwolniono głównego psychiatrę armii. Miał twierdzić, że 93% weteranów stanowi zagrożenie

Wiceminister zdrowia dodał również, że zdecydowana większość osób, które cierpią na zaburzenia psychiczne nie zgłasza się do lekarza. Według Iluka odsetek takich osób wynosi ponad 75%.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Oni starają się rozwiązać swoje problemy używając alkoholu lub narkotyków. Z tego powodu uważamy, że sprawa ta musi znaleźć rozwiązanie na szczeblu państwowym – oświadczył Ilyk. Dodał również, że z powodu tak poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym Ukraińców na liście medykamentów w programie dla tanich leków znajdą się lekarstwa potrzebne w leczeniu depresji i zespołu depresyjnego.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: Setki weteranów walk w Donbasie popełniło samobójstwo po powrocie do domu

Portal korrespondent.net przypomniał również, że Ukraina znajduje się na pierwszym miejscu w Europie pod względem osób z zaburzeniami psychicznymi.

Kresy.pl / korrespondent.net

Reklama
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz