Mieszkańcy Kijowa nie chcą ulic Bandery i Szuchewycza

Rada miasta Kijowa poddała projekt zmian dotychczasowych nazw ulic i mostów ukraińskiej stolicy pod głosowanie na swojej stronie internetowej.

Najbardziej kontrowersyjną w propozycjach władz Kijowa jest próba zmiany nazwy Prospektu Generała Watutina na Romana Szuchewycza i Prospektu Moskiewskiego na Prospekt Romana Szuchewycza. W pierwszym przypadku zmiane poparło 451, przeciw jest 561 użytkowników. Z kolei Prospektu Bandery nie chce 547 kijowian, natomiast popiera jego ustanowienie 457 użytkowników.

Taki wynik wywołał frustrację szefa Instytutu Pamięci Narodowej, znanego gloryfikatora OUN-UPA Wołodymyra Wiatrowycza. Na swoim koncie na Facebooku napisał on: „.Proszę wszystkich o głosowanie za ulicami poświęconymi ukraińskim bohaterom w ukraińskiej stolicy. Tylko od was zależy, czy będą w Kijowie ulice Szuchewycza, Bandery”. „Głosujcie, zapraszajcie innych” – nawołuje Wiatrowycz.

vesti-ukr.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz