Rosja zwiększa produkcję wszystkich rodzajów broni, od czołgów i dział po precyzyjne rakiety i drony, powiedział w poniedziałek wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, Rosja zwiększa produkcję wszystkich rodzajów broni, od czołgów i dział po precyzyjne rakiety i drony, powiedział w poniedziałek wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew.

„Produkcja broni i specjalnego wyposażenia wszystkich typów wzrasta wielokrotnie: od czołgów i dział po precyzyjne pociski i drony. Przygotujcie się!” – napisał na Telegramie.

„Czytając analizy wrogów wielokrotnie spotykałem się z zarzutami, że wkrótce w Rosji zabraknie sprzętu wojskowego i powszechnie używanej broni. Jakby wszystko się zużyło. Nie wstrzymujemy oddechu” – powiedział.

Były prezydent Rosji poinformował, że na rozkaz naczelnego wodza, prezydenta Rosji Władimira Putina, udał się do Niżnego Tagiła i skontrolował produkcję czołgów w korporacji Uralwagonzawod, która jest największym producentem pojazdów opancerzonych w tym rejonie.

Według Miedwiediewa podczas wyjazdu toczyły się dyskusje na temat przyspieszania dostaw sprzętu do sił zbrojnych na użytek specjalnej wojny na Ukrainie oraz rozwiązywania zaistniałych problemów.

Zobacz też: Miedwiediew: Dostarczenie Ukrainie broni przez Izrael zniszczy stosunku izraelsko-rosyjskie

„Cel został wyznaczony na skrupulatną realizację rządowych kontraktów obronnych we wszystkich kluczowych parametrach, zapobieganie zakłóceniom w dostawach sprzętu” – powiedział. „Zwrócono uwagę na fakt, że wszyscy kontrahenci mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności, w tym z zarzutów karnych, i przyjęto wnioski do ministerstw i innych agencji, które są odpowiedzialne za kontrakty rządowe. Nadzór nad realizacją będzie kontynuowany”.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz