Dziś Rosja buduje  światowy porządek na przyszłość i samotnie walczy z Zachodem, jednocześnie chroniąc swoich obywateli i odbierając swoje ziemie – przekonywał w sobotę były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Jak przekazała agencja prasowa Tass, były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Rosja buduje  światowy porządek na przyszłość i samotnie walczy z Zachodem, jednocześnie chroniąc swoich obywateli i odbierając swoje ziemie .

„To Rosja, a nie [Stany Zjednoczone] czy Wielka Brytania czy ponury Kijów buduje przyszły porządek światowy” i „taki równy światowy porządek zostanie zbudowany” – dodał. „Rosja samotnie walczy przeciwko NATO i Zachodowi, więc wszelkie porównania z przeszłością są albo błędne, albo konwencjonalne” – przekonywał.

Komentując broń używaną przez Rosję na Ukrainie, powiedział: „Z powodów oczywistych dla wszystkich rozsądnych ludzi Rosja nie wykorzystała jeszcze całego swojego arsenału broni. Nie trafiła też we wszystkie możliwe cele wroga <…> Wszystko w swoim czasie”.

Przypomnijmy, w środę 9 listopada minister obrony Rosji, Siergiej Szojgu, publicznie zgodził się z poglądem dowodzącego „specjalną operacją wojskową” na Ukrainie gen. Siergieja Surowikina o konieczności wycofania wszystkich jej oddziałów na lewy brzeg Dniepru.

Jak informowaliśmy, w piątek siły ukraińskie wkroczyły do Chersonia. „Dziś historyczny dzień” – skomentował prezydent Ukrainy.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply