Marsz ku pamięci Polaka zabitego w Harlow

Polska społeczność w Harlow planuje zorganizowanie w sobotę marszu milczenia ku pamięci 40-letniego Arkadiusza J., który zmarł w wyniku pobicia przez lokalny gang nastolatków.

Jak informują organizatorzy, marsz ma się rozpocząć na placu The Stow, gdzie doszło do pobicia Polaka, o godz. 16:00 (o godz. 17:00 w Polsce). Wieczorem w miejscowym kościele społeczność chrześcijańska planuje zorganizowanie czuwania.

Eric Hind, jeden z organizatorów sobotniego marszu wspomina w rozmowie z PAP, że znał zabitego. „To był spokojny chłopak” – wspomina. „Ten marsz organizujemy po to, aby oddać mu hołd i powiedzieć głośno o problemach, które istnieją w Harlow. To, co się stało z Arkiem, to wynik tego, że zbyt długo nikt nic nie mówił, trzymaliśmy to w sobie”– zaznaczył Hind dodając, że Polacy i przedstawiciele różnych mniejszości, są regularnie poniżani żartami i komentarzami.

Według założeń organizatorów, marsz miałby się odbyć w kompletnej ciszy.

W środę rano policja w Harlow poinformowała, że wszystkich sześciu zatrzymanych nastolatków podejrzanych o pobicie Polaka zostało zwolnionych za kaucją do 7 października. Warunki zwolnienia nie zostały upublicznione.

Przeczytaj: Wielka Brytania: zatrzymano kolejnego nastolatka podejrzanego o zamordowanie Polaka

Do pobicia doszło w sobotę wieczorem, przy miejscowej pizzerii. Polacy jedli tam posiłek, Grupa 15-20 nastolatków, w tym dziewcząt, najpierw obrzuciła ich obelgami, po czym część z nich brutalnie zaatakowała Polaków. 40-letni Arkadiusz J. został pobity na śmierć.

Przeczytaj: Polak zamordowany w Wielkiej Brytanii

Policja bada motywy sprawców, jednak najpewniej była to niechęć do obcokrajowców.

43-letni kolega zamordowanego został pobity do nieprzytomności. Trafił do szpitala, skąd został wypisany po krótkiej hospitalizacji.

PAP / RIRM / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    15-20 na 2 ,to typowe dla „odważnych’ angoli!!! Ale oni w ten sposób lecza kompleksy wobec Polaków którzy pracują ,uczą sie awansują,a te angielskie prymitywy siedza tylko na socjalu.Tępe moczymordy,debile bez podstawowej wiedzy ale zadufani w sobie.A PiS miał ściągać Polaków do kraju,ale ściąga tylko….banderowców.