Mapa wyborcza Polski – gminy i powiaty [+MAPY]

Opublikowano mapy wyborcze pokazujące, jak głosowały poszczególne gminy i powiaty podczas II tury wyborów prezydenckich.

Andrzeja Dudę zdecydowanie poparły powiaty z polski południowo-wschodniej i wschodniej, a także centralnej i z Mazowsza (z wyjątkiem Warszawy i okolic). Wyjątkiem jest tu powiat hajnowski, w znacznej części zamieszkiwany przez mniejszość białoruską, gdzie Bronisław Komorowski uzyskał poparcie przekraczające 70%. Urzędujący prezydent wygrywał również w części dużych miast (Kraków, Kielce, Częstochowa, zdecydowanie w Łodzi).

Dudę poparły również dolnośląskie powiaty Lubin, Polkowice i Głogów, a także mieszkańcy zachodniej części województwa opolskiego. Urzędujący prezydent mógł liczyć na poparcie szczególnie w Polsce północno-zachodniej, a także we wschodniej części województwa opolskiego.

Województwo śląskie dość wyraźnie podzieliło się na część południową, popierającą Andrzeja Dudę (z wyjątkiem powiatu cieszyńskiego i Bielska-Białej), oraz północą, gdzie najczęściej wygrywał Bronisław Komorowski.

W podziale na gminy widoczne jest również to, że kandydat PiS zwyciężył w części Kujaw, a także w rejonie kaszubskim.

Mapa z podziałem na powiaty. Fot. facebook.com / wyborynamapie

Mapa z podziałem na gminy. Fot. facebook.com / wyborynamapie

Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz