Szef MON Antoni Macierewicz wziął udział w Halifax Security Forum w Kanadzie.

W dyskusji „Rapprochement with Russia: Post-Putin Prep” uczstniczyli również minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, prezes Institute of Energy Policy Władimir Miłow oraz Senator USA Jeanne Shaheen. „Obecnie na Ukrainie obserwujemy otwartą wojnę. Jest to agresja, która łamie wszystkie zasady świata cywilizowanego, łamie porządek międzynarodowy w Europie i jednocześnie Rosja otwarcie mówi, że daje sobie prawo by zmieniać systemy i granice krajów europejskich w tym zakresie. Ale to nie wszystko, bo wojna hybrydowa, wojna teleinformatyczna nie ogranicza się tylko do Europy, ale występuje także w USA i jest przeprowadzana w sposób bardzo agresywny i intensywny. W całej historii nie widzieliśmy jeszcze takiego poziomu determinacji. Częściowo jest to wynik syntezy między technicznymi możliwościami, które obecnie mamy i rosyjska tradycja kłamania i dezinformacji, jako fundamentalnego narzędzia wojny przeprowadzanej przez Rosję” – powiedział Macierewicz.

Macierewicz uważa, że kryzys na Półwyspie Koreańskim jest m.in wynikiem agresywnej polityki Rosji. „Z polskiego punktu widzenia aktywności Korei Północnej są ściśle połączone i skorelowane z rosyjskimi planami i z agresywną aktywnością Federacji Rosyjskiej. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, nigdy nie zrozumiemy skali agresji i planów, które Rosja obecnie realizuje (…) to nie jest zimna wojna, a gorąca wojna.” – powiedział szef MON.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Macierewicz był pytany  o obecność faszystowskich symboli i haseł podczas Marszu Niepodległości. „White power to w Polsce absurd” – powiedział Macierewicz. Takie hasła, według Macierewicz, są obecnie wykorzystywane w Rosji.  Macierewicz zaznaczył, że faszyzujące wystąpienia są „rosyjską prowokacją”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Giertych: PiS działa na rzecz Kremla, „ma kontakty wyłącznie z prorosyjskimi polityki amerykańskimi”

Kresy.pl / Mon.gov.pl / Onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz