Szef MON Antoni Macierewicz wziął udział w Halifax Security Forum w Kanadzie.

W dyskusji „Rapprochement with Russia: Post-Putin Prep” uczstniczyli również minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, prezes Institute of Energy Policy Władimir Miłow oraz Senator USA Jeanne Shaheen. „Obecnie na Ukrainie obserwujemy otwartą wojnę. Jest to agresja, która łamie wszystkie zasady świata cywilizowanego, łamie porządek międzynarodowy w Europie i jednocześnie Rosja otwarcie mówi, że daje sobie prawo by zmieniać systemy i granice krajów europejskich w tym zakresie. Ale to nie wszystko, bo wojna hybrydowa, wojna teleinformatyczna nie ogranicza się tylko do Europy, ale występuje także w USA i jest przeprowadzana w sposób bardzo agresywny i intensywny. W całej historii nie widzieliśmy jeszcze takiego poziomu determinacji. Częściowo jest to wynik syntezy między technicznymi możliwościami, które obecnie mamy i rosyjska tradycja kłamania i dezinformacji, jako fundamentalnego narzędzia wojny przeprowadzanej przez Rosję” – powiedział Macierewicz.

Macierewicz uważa, że kryzys na Półwyspie Koreańskim jest m.in wynikiem agresywnej polityki Rosji. „Z polskiego punktu widzenia aktywności Korei Północnej są ściśle połączone i skorelowane z rosyjskimi planami i z agresywną aktywnością Federacji Rosyjskiej. Jeśli nie weźmiemy tego pod uwagę, nigdy nie zrozumiemy skali agresji i planów, które Rosja obecnie realizuje (…) to nie jest zimna wojna, a gorąca wojna.” – powiedział szef MON.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Macierewicz był pytany  o obecność faszystowskich symboli i haseł podczas Marszu Niepodległości. „White power to w Polsce absurd” – powiedział Macierewicz. Takie hasła, według Macierewicz, są obecnie wykorzystywane w Rosji.  Macierewicz zaznaczył, że faszyzujące wystąpienia są „rosyjską prowokacją”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Giertych: PiS działa na rzecz Kremla, „ma kontakty wyłącznie z prorosyjskimi polityki amerykańskimi”

Kresy.pl / Mon.gov.pl / Onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz