Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka spotkał się w czwartek z białoruskimi olimpijczykami i paraolimpijczykami.

Aleksandr Łukaszenka dawał podczas spotkania w czwartek ze białoruskimi sportowcami rady dotyczące m. in. żywienia. Odżywianie to jeden z najważniejszych elementów przygotowania sportowców – powiedział. Białoruski przywódca zaznaczył również, że najlepszym białoruskim dopingiem jest słonina.

W czasie mistrzostw świata musicie mieć w lodówce słoninę, porządny kawałek, żebyście mogli po starcie, biegu czy ciężkim treningu zjeść kawałek słoniny i czarnego białoruskiego chleba, a nie jakieś lody i pączki – powiedział Łukaszenka.

ZOBACZ TAKŻE: Prezydent Białorusi o historii swojego kraju

Solona słonina, po rosyjsku „sało”, jest tradycyjną przystawką kuchni wschodniej. Podawana jest np. z ciemnym chlebem i ogórkiem kiszonym, ale również jest używana do przyrządzania innych potraw.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W trakcie spotkania z uczestnikami zimowych igrzysk olimpijskich w Korei Południowej prezydent Białorusi wręczył odznaczenia zdobywcom medali. Pochwalił przy tym Darję Domraczewą i paraolimpijczyków, a skrytykował biatlonistów. Łukaszenka stwierdził, że skompromitowali się oni i strzelali gorzej od dziewczyn.

Prezydent Białorusi dodał, że jego kraj powinien rozpocząć produkcję łyżworolek, butów do nart biegowych i własnych ratraków, a także zbudować specjalną całoroczną trasę do treningu dla narciarzy.

Białoruś zajęła 15 miejsce w klasyfikacji medalowej w trakcie ostatnich igrzysk olimpijskich zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny.

Kresy.pl / tvp.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz