Łotwa przekazała Ukrainie armatohaubice M109A5Ö

Na Ukrainie znajduje się już sześć egzemplarzy samobieżnych armatohaubic M109A5Ö przekazanych przez Łotwę – poinformował w poniedziałek wieczorem minister obrony Ukrainy Oleksii Reznikov.

Sześć kolejnych haubic M109, które niedawno przybyły na Ukrainę z Łotwy, już pokazuje wyniki na polu bitwy. Jestem szczerze wdzięczny mojemu łotewskiemu koledze Artisowi Pabriksowi i mieszkańcom Łotwy za ich niezachwiane wsparcie. Razem wygramy! – napisał Reznikow na Twitterze. 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przypomnijmy, że w poniedziałek ministerstwo obrony Łotwy poinformowało o przekazaniu Ukrainie czterech helikopterów wojskowych – dwóch Mi-17 i dwóch Mi-2.

Śmigłowce zostały przekazane ukraińskim siłom powietrznym częściowo zdemontowane. Przed dostawą wszystkie zostały pomalowane, a jeden z Mi-17 wyremontowano. Ukraina będzie mogła używać śmigłowców po ich zmontowaniu.

Minister obrony Łotwy Artis Pabriks komentując przekazanie helikopterów przypomniał, że pół roku temu Łotwa wysłała Ukrainie wyrzutnie Stinger, które według niego pomogły zatrzymać rosyjską agresję.

Łotwa jest jednym z krajów, które udzieliły Ukrainie największego wsparcia w stosunku do produktu krajowego brutto. Łotwa dostarczyła Ukrainie broń i indywidualny sprzęt, bezzałogowe statki powietrzne, suche racje żywnościowe, amunicję, broń przeciwpancerną i systemy rakiet przeciwlotniczych Stinger o wartości ponad 200 mln euro.

Zobacz także: Łotwa nazwała Rosję państwem wspierającym terroryzm

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz