Litwa: Polska odpowiedzialna za region

Szef MSZ Litwy Audronius Ažubalis wyraził w środę przekonanie, że Polska po wyborze nowego prezydenta będzie zdawała sobie sprawę, podobnie jak było to wcześniej, ze swojej odpowiedzialności za bezpieczeństwo regionu.

Jak powiedział minister dziennikarzom, bez względu na to, jaki przywódca został wybrany w Polsce, to „będzie ona rozumiała, tak jak i przedtem, swoją odpowiedzialność za społeczne, gospodarcze i militarne bezpieczeństwo regionu”.

Podkreślił, że nowy prezydent Polski Bronisław Komorowski udzielił wiele wsparcia dążeniom Litwy do członkostwa w NATO.

„Jestem bardzo optymistyczny w sprawie współpracy między Polską a Litwą po wyborach prezydenckich” – powiedział Ažubalis i określił Polskę jako najbardziej niezawodnego sojusznika w Unii Europejskiej i NATO.

Kurier Wileński/PAP/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz