W wywiadzie dla ukraińskiego portalu przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce Petro Tyma narzeka na sytuację swojej grupy etnicznej pod rządami Prawa i Sprawiedliwości oraz krytykuje uhonorowanie na szczeblu państwowym Żołnierzy Wyklętych.

Portal „Ukrainskaja Prawa” wysłał swojego dziennikarza na rozmowę z Tymą do „stolicy polskich Ukraińców”, jak napisano o Przemyślu. We wstępie do wywiadu pisze się o „pogorszeniu wzajemnych stosunków” po „powrocie do władzy Prawa i Sprawiedliwości”, „jednak większość Ukraińców [miejscowych] mówi o tym tylko nieoficjalnie” – twierdzi portal.Sam Tyma nie jest zadowolony z nowej sytuacji politycznej. Podkreśla, że kandydaci powiązani z mniejszością ukraińską w Polsce kandydowali z list Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i żaden z nich nie dostał się do Senatu. Skarży się na sejmową Komisję Mniejszości Narodowych i Etnicznych, która nie chciała się zebrać na apel Związku Ukraińców po zniszczeniu pomników ku czci UPA, co Tyma nazywa „zniszczeniem ukraińskich mogił i pomników”. Jak twierdzi reakcja polskiej władzy „pokazuje, że nie jest ona zainteresowana w obniżeniu stopnia przeciwieństw międzyetnicznych”. Uznaje, że likwidacja nielegalnych pomników ku czci UPA to „prowokacje sił prorosyjskich”, które grożą bezpieczeństwu Polski. Wśród tych sił wymienia tylko nieliczną organizację Obóz Wielkiej Polski.

Lider ukraińskiej mniejszości mówi też o „silnym etniczno-narodowym kierunku” polskich środków masowego przekazu. Krytykuje upamiętnianie „Żołnierzy Wyklętych”, mówi o „przestępstwach tego podziemia wobec mniejszości narodowych”. Chwali rządy Platformy Obywatelskiej za to, że „nie określały na państwowym poziomie bohaterami ludzi na których rękach była krew”. W charakterze przykładów rzekomej zbrodniczości „Żołnierzy Wyklętych” Tyma wymienia Józefa Kurasia „Ognia” i Zygmunta Sznedzielarza „Łupaszkę”.

Tyma twierdzi, że wśród polityków rządzącej partii, „kierowników mediów i urzędników niższego szczebla są ludzie z jawnie antyukraińskimi poglądami”, obok frakcji pro-ukraińskiej. „Do tej pory nie wiadomo, która frakcja zwycięży” – uznaje Tyma. Jarosława Kaczyńskiego ocenia jako „pragmatycznego” i nastawionego na współpracę z Ukrainą ale „niemało” jest w obozie władzy ludzi „nieprzyjaznych”. Jako zwolennika popierania Ukrainy i Ukraińców wymienia posłankę Małgorzatę Gosiewską, jako „nieprzyjaznych” przewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą Michała Dworczyka oraz senatora Jana Żaryna.

Tyma twierdzi, że ustanowienie Dnia Męczęństwa Kresowian 11 lipca będzie powodować coroczny „wybuch histerii antyukraińskiej”. Jest zdziwiony, że „przestępstwa niemiecki, sowieckie i nacjonalistów ukraińskich będą stawiane na jednym poziomie”. Uważa, że także film „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego może „wywołać falę nastrojów antyukraińskich”. Jednocześnie wzywa do „dialogu” podkreślając, że polskie elity polityczne nie odstąpią od kwestii historycznych we wzajemnych relacjach. „Trzeba szukać punktów stycznych” – radzi ukraińskim politykom.

eurointegration.com.ua/kresy.pl

Lider mniejszości ukraińskiej: Żołnierze Wyklęci mają krew na rękach
Oceń ten artykuł

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

80 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • kojoto
    kojoto :

    Zamknij się rublowa dziwko Padlina – jesteś taką samą gnidą jak banderowiec tyna i inni upadlińcy. Już ci pisałem ruski palancie – atakuj sobie dalej banderowców, ale odpieprz się od Polaków, że też jeszcze cię nie zbanowano. Z drugiej strony taki obecny Rawen był juz banowany ale wciąz wraca pod innymi nickami – to samo pewnie będzie z tobą, „sylwunią” i innymi trollami. Odpieprzcie sie od Polaków, to nikt nie będzie się was czepiał.

    • upadlina
     upadlina :

     morda w kubeł upadliński rzygu!!!!…….Gówno mnie ściero obchodzi, co do mnie mówiłeś banderowska zarzygana szmato!!!!……..Zbanowac powinno sie ciebie za ku.., które tu wyrzygałeś swoim banderowskim zapyziałym ryjem świńskim!!!!……..Ale wcześniej ścierko zajmie sie tobą prokuratura, bo ci rzygu nie odpuszczę!!!!……….Ja się Polaków nie czepiam, ale ty banderowska ściero bedziesz tu jeb..na do bólu i gtwoi koledzy od tymy też !!!!

 1. jaro7 :

  Bezczelność tego banderowca jest bezgraniczna.No sk…yn on będzie uwagi wygłaszal o „Żołnierzach Wyklętych” i będzie nas pouczał.Jak ci sie bandersynie nie podoba to wyp…j na UPAinę.Za sam ryj powinno sie ciebie deportować.A pomniki tych bandytów z upa wszystkie zostana zniszczone.Ale się rozpanoszyli,to sa skutki przyzwolenia na pochody,na budowy pomników dla bandytów,to przyzwolenie na opluwanie naszych żołnierzy.I jeszcze ten…jest zdziwiony ze sie te bandy porównuje z ssmanami,owszem błąd banderowcy byli gorsi.

 2. piotrx :

  „stolicy polskich Ukraińców”, jak napisano o Przemyślu….”

  FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/ ………”…Kupować audycje w polskim radiu oraz miejsca w polskich gazetach. Wchodzić do polskich zespołów redakcyjnych. Dyskusje prowadzić w duchu heroizmu UPA i nie kwestionowanej ukraińskości Ukrainy Zacurzońskiej ze stolicą w książęcym grodzie Przemyślu….”

 3. kp :

  Pan Tyma to bardzo kontrowersyjna postać. Ten wywiad także zawiera bardzo kontrowersyjne treści w jego wypowiedzi. Nie może to jednak przesłonić tego, że niewielkie zmiany, które zaczęły się dokonywać w relacjach polsko-ukraińskich działają i przynoszą pozytywny efekt! Już widać te obawy ukraińskiego działacza, że ukraińskiej zbrodni ludobójstwa nie da się zamieść pod dywan. Cieszyć powinna także jego ocena, że polscy politycy nie odstąpią od tematy Wołynia. Dał temu także wyraźnie niedawno wyraz pan Dworczyk krytykując bulwersujący w treści list o pseudo-pojednaniu polsko-ukraińskim. Temat Wołynia dociera do coraz szerszych kręgów odbiorców a film o Wołyniu jeszcze ten trend pogłębi. Sądzę optymistycznie, że ukazania prawdy historycznej nie da się już powstrzymać i tylko kwestią czasu jest ustanowienie 11 lipca dniem pamięci ofiar UPA. Zahamuje to a w dalszej perspektywie odwróci proces gloryfikacji UPA na Ukrainie. Stąd strach neobanderowskich środowisk jest ogromny.

  • fiesta :

   Dowódcy UPA i OUN nie są bohaterami !….. Dekret o przyznaniu tytułu Bohatera Ukrainy przywódcy jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) Stepanowi Banderze oraz dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Romanowi Szuchewyczowi był niezgodny z prawem – uznał Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy (NSAU).
   NSAU utrzymał tym samym wyrok odbierający Banderze i Szuchewyczowi tytuły Bohatera Ukrainy, który w ubiegłym roku wydał okręgowy sąd administracyjny w Doniecku.

   Decyzje te zaskarżył wówczas autor dekretu, były prezydent Wiktor Juszczenko. We wtorek apelacja, którą Juszczenko złożył wraz z żyjącym synem Szuchewycza, Jurijem, została odrzucona.

   Doniecki okręgowy sąd administracyjny uchylił dekret o nadaniu Szuchewyczowi tytułu Bohatera Ukrainy w kwietniu 2010 r. Pozew w tej sprawie złożył profesor Donieckiego Uniwersytetu Medycznego Anatolij Sołowiow.

   Jego adwokat Wołodymyr Ołencewycz argumentował, że według ukraińskiego prawa tytuł Bohatera Ukrainy może otrzymać tylko osoba będąca obywatelem Ukrainy. Ołencewycz wskazywał, że Szuchewycz nie był obywatelem Ukrainy, gdyż zginął w 1950 r., a w tym czasie takie państwo nie istniało. Ten sam argument padł i w stosunku do Bandery. Ciag dalszy na stronie ( http://www.tvp.info/5014437/dowodcy-upa-i-oun-nie-sa-bohateremi ).
   Nawet w/g prawa miedzynarodowego dwa ZYDY: Bandera i Suchewycz tez nie moga byc nazwani „bohaterami”, poniewaz obydwaj dopuscili sie ZBRODNI LUDOBOJSTWA na ludnosci cywilnej – vide analogiczne przyklady dotyczace A.Hitlera i J.Stalina.
   Tylko w schorowanych umyslach banderowskich hien jak Tyma powstaja pomysly gloryfikowania banderowskich ludobojcow i to dowodzi jakim gnojem jest sam Tyma.

   • kp :

    Już panu odpowiadałem w tej sprawie, ale gotowy jestem zrobić to ponownie. Dla pana całe zło świata to Amerykanie. Krytyka banderyzmu musi zakładać także krytykę Amerykanów. Jednocześnie ta pana antyamerykańskość idzie w parze z ogromną pro-rosyjskością. Uważa pan Rosję za przyjazne Polsce państwo. Tu się różnymi. Dla mnie interesy Ameryki i Polski są do pewnego punktu zbieżne. Dla pana jako zwolennika i sympatyka Rosji Ameryka jest naturalnie wrogim państwem odpowiedzialnym za całe zło świata. A Rosja co pan przyznał, choć ma swoją politykę imperialną jest sprawiedliwym i dobrym mocarstwem.

    • upadlina
     upadlina :

     KP, jeżeli nie popierasz banderyzmu, a popierasz usmanów, to chyba masz coś nie tak z głową, bo usmańce popierają i sponsorują od dekad banderowców!!!!……..Powiem ci tak: jeżeli A(usa) równa się B(banderowcy) i B(banderowcy) nie równa się C(ty KP), to A(usmańce) nie mogą równać się C (ty KP)!!!!………To prosta matematyka KP!!!!……Jeżeli usnmany wspierają od dekad banderowców, a ty nie popierasz banderyzmu, to jak do cholery możesz popierać tych, którzy popierają tych, których ty nie popierasz??!!……….człowieku, ogarnij się, bo bredzisz!!!!……..Mam sympatyzować z bandytą swiatowym ,który na dodatek chce Polskę w kręcić w wojnę??!!………Na dodatek ten bandyta wspiera banderowców na upadlinie, a ty chcesz wojska tego bandyty w Polsce??……Kim ty jesteś??……Jeżeli jesteś Polakiem , w co wątpię, to chorym na schizofrenię!!!!……..Popierasz tych, którzy popierają tych, których ty nie popierasz!!!!……….Człowieku, to czysta schizofrenia, albo udawanie kogoś, kim nie jesteś !!!!
     https://www.youtube.com/watch?v=KwgiLkgkfEk
     https://www.youtube.com/watch?v=5jCuZTCRzZo
     https://www.youtube.com/watch?v=sUa6aNREff8

     • kp :

      Ja już panu panie upadlina wyjaśniałem, że nie popieram pana prorosyjskiego punktu widzenia; nie zgadzam się, że USA odpowiada ze wszystkie plagi świata. Uważam, że Rosja prowadzi i definiuje politykę, która nie jest dla Polski korzystna. Czy trzeba panu wyjaśniać, jak należy oceniać sytuację, gdy dwa wrogie Polsce kraje walczą przeciwko sobie?

     • upadlina
      upadlina :

      Nie zmieniaj tematu KP!!………Ciągle rozpaczliwie uciekasz przed odpowiedzią na proste pytanie:….Jak możesz jednocześnie krytykować banderyzm i gloryfikować bandytów usmańskich wspierajacych ten banderyzm!!!!………Rosja tu nie ma nic do rzeczy!!!!……Zapomnij o Rosji, bo zajmujemy się w tej chwili upadliną i usmanią!!!!……….Krytykujesz banderowców, ale gloryfikujesz bandytów usmańskich wspierających tych ludobójców banderowskich!!!!…….Wyjaśnienia mogą być dwa: schizofrenia, albo zdradziecka działalność na rzecz usmańskiego okupanta!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      kończ!!!!……….Ciągle bez odpowiedzi KP, bo odpowiedzi sensownej nie masz!!!!…….Nie możesz nie wspierać banderowców, wspierając usmańskiego bandytę, który sponsoruje to banderowskie ścierwo!!!!………….Kręcisz heniu totalnie!!!!…….Mataczysz i kłamiesz!!!!………Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że SS jest zła, ale Heinrich Himmler jest OK!!!!………..Ośmieszasz się KP do bólu!!!!……..Rozemocjonowaną babą może nie jesteś, ale schizofrenikiem lub bandero-usmańskim trolem na pewno!!!!…….Nie ma innej możliwości!!!!……Albo imbecyl, albo zdradziecki troll, mały trybik w machinie, służący swoim panom do rozpętania wojny!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      mówisz i masz!!!!!………Żydo-ameryka jest największym wrogiem Polski i nie tylko Polski !!!!…..A oto jej dokonania (czyli twojego wielkiego przyjaciela usmańskiego), które nie są dziełem Rosji !!!!!

      1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy „Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
      2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej „transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
      3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
      4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
      5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
      6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
      7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
      8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
      9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
      10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
      11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
      12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
      13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
      14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
      15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
      16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
      17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
      18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
      19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
      20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
      21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
      22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
      23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
      24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
      25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
      26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
      27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
      28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
      29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
      30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do „odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
      31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca „kaźni Rosjan” i „polskich morderców”?
      32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o „mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o „polskich obozach koncentracyjnych”?
      33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
      34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
      35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
      36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
      37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
      38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
      39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
      40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
      41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
      42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?43. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
      43. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
      44. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
      45. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
      46. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
      47. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
      48. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

     • kp :

      No tak Ameryka jest winna całemu złu na świecie i rzeczywiście trochę tych grzechów uzbierała z niektórymi można się zgodzi, ale wiele nie jest ścisłych, np. Ameryka nie zabroniła nam dofinansowywać stoczni, ale UE itd. Miło być jeszcze 10 punktów świadczących o przyjaznej postawie Rosji wobec Polski.

     • upadlina
      upadlina :

      ue jest projektem usmańskim, a niemcy są usmańskim namiestnikiem na europę, który jest pod usmańską kontrolą, a jego lojalności pilnuje 50 tys. uzbrojonych po zęby żołdaków usmańskich!!….Unia więc robi to, co usa nakaże!!………Ja myślę, że tyle zła, jakie produkuje światowy usmański zbój jest wystarczające, aby nie zawracać sobie dupy pisaniem o przyjaźni miedzy Polską a Rosją!!……..W ostatnim czasie ciągłe szczucie przez usmanów swoich psów łańcuchowych na Rosję nie służy dobrosąsiedzkim stosunkom!!!!!………..I tu jednak ja widzę sporo dobrej woli u Rosji, a zero dobrej woli u warszawskich marionetek zwanych polską władzą!!!!……..Chodzi mi o niewpuszczenie do Polski kolejny raz rosyjskich motocyklistów i o braku rewanżu ze strony Rosji!!!!……To chyba dobrze świadczy o władzach tego kraju!!!!………Dla mnie absolutnie najważniejszą rzeczą jest to, że Rosja zwalcza ludobójczy banderyzm, a usa go sponsoruje!!!!…..Uważasz, że to, co ci napisałem, to „trochę grzechów” usmańskiego bandziora??………To nie „trochę grzechów” tylko całe mnóstwo grzechów!!!!……..Ale mogę jeszcze co nie co dorzucić!!!!!
      lista krajów, które USA zbombardowało po ukończeniu II Wojny Światowej:
      Chiny 1945-46
      Korea 1950-53
      Chiny 1950-53
      Gwatemala 1954
      Indonezja 1958
      Kuba 1959-60
      Gwatemala 1960
      Kongo Belgijskie 1964
      Gwatemala 1964
      Republika Dominikańska 1965-66
      Peru 1965
      Laos 1964-73
      Wietnam 1961-73
      Kambodża 1969-70
      Gwatemala 1967-69
      Liban 1982-84
      Grenada 1983-84
      Libia 1986
      El Salvador 1981-92
      Nikaragua 1981-90
      Libia 1986
      Iran 1987-88
      Libia 1989
      Panama 1989-90
      Irak 1991-
      Kuwejt 1991
      Somalia 1992-94
      Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
      Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
      Iran 1998
      Sudan 1998
      Afganistan 1998
      Jugosławia 1999
      Afganistan 2001-
      Pakistan 2003-
      Libia 2011-

     • kp :

      To co pan napisał w ostatnich postach pokazuje, że w inny sposób rozumiemy pojęcia związków przyczynowo-skutkowych, racjonalności czy obiektywizmu. Nie sądzę, żeby udało się z tego powodu dojść do jakiegoś wspólnego wniosku, ale przynajmniej poznałem pana sposób rozumienia spraw Ameryki i jej rolę. Proszę jednak zauważyć, że to jednak wszystkich ciągnie do życia w tym strasznym amerykańskim świecie. Nawet Rosjan, tak oni też przyjeżdżają do Polski tego okupowanego kraju na zakupy, a pan korzysta z wolności słowa i może obwiniać Amerykę o wszystko. Także w polecanych przez pana filmach Braun sporo mówi o niebezpieczeństwie instrumentalnego potraktowania Polski, czego absolutnie nie wolno lekceważyć, ale jednocześnie sporo mówi o tym, jak groźna jest dla Polski Rosja, czemu nie poświęca pan wcale uwagi. Nie będę już rozszerzał wątku Rosji, bo to nie ma sensu w dyskusji z panem.

      Pewnie można byłoby długo polemizować z tym co pan napisał o USA. Wiele z tego nie da się przedstawić w kategoriach przyczynowo-skutkowych, nie mówiąc o racjonalności, czy jakichkolwiek pozorach obiektywizmu.

     • upadlina
      upadlina :

      Obiektywizmu KP to głównie brakuje tobie!!!!!………Dziesiątki zbrodniczych agresji usmaństwa na suwerenne kraje i miliony ofiar nie są są dla ciebie argumentem, że usmańskiej żmii nie można wierzyć!!!!!……..Oczywiście, że Braun mówi też o tym, że interesy Rosji mogą nie być kompatybilne z polskimi, ale głównie – powtarzam: GŁÓWNIE….przestrzega przed żydo-anglo-usmańskim ścierwem!!!!…….KP zadziwia mnie twoja odporność na praktycznie niepodważalne argumenty, co nie świadczy dobrze o twoim stanie umysłu!!!!!……Kto tak się pcha dziś na ten zdegenerowany, pedalski, zadłużony po uszy zachód, który dla ratowania swojej tragicznej sytuacji ekonomicznej podbija militarnie inne pańatwa i ustanawia tam swoje marionetkowe rządy, aby mieć wolną rękę w okradaniu ofiary!!!!!………O czym ty gadasz?????……..W niemczech stacjonuje 50 tys. uzbrojonych po zęby żołdaków usmańskich i to samo w japonii !!!!!……..To są wojska okupacyjne, gdybyś jeszcze nie zauważył, a ich celem jest pilnowanie, aby „przyjaźń” ofiary nagle się nie zakończyła!!!!…….Krótko mówiąc KP w twoich wypowiedziach jest mnóstwo beznamiętnego pseudo-intelektualnego bełkotu, w którym nie ma za grosz obiektywizmu, tylko jedno przesłanie:” Rosja jest dziś zagrożeniem, ale usa to polski „sojusznik”, choć wymieniłem ci długą listę zbrodni tych bandziorów, które ty w swoim „obiektywnym” podejściu nazywasz grzeszkami, co jest szczytem obłudy i zakłamania, bo zbrodnicze agresje usmanów to nie grzeszki, tylko nierzadko ludobójstwo!!!!!………Ty nawet nie próbujesz stwarzać pozorów obiektywizmu, twierdząc np., że banderyzm jest zły, ale usmańce które ten banderyzm wspierają od dekad są ok!!!!!……….Powtarzam n-ty raz: To typowy objaw schizofrenii, gdzie chory jest jednocześnie za i przeciw!!!!!……..Albo to celowa robota trolla, próbującego lobbować dla usmańskiego bandyty, pomimo, że ten próbuje wywołać wojnę polskimi rękoma!!!!!

     • kp :

      Co do kwestii obiektywizmu. Twierdzenie, że Ameryka odpowiada za wyprzedaż polskiego majątku jest nieobiektywne! Odpowiadają za to krajowi politycy tacy jak np. pan Lewandowski. Gdyby nie Katyń rosyjska zbrodnia i przeszło 50 lat niewoli sowieckiej (czemu pan tego nie widzi, to było tylko 25 lat temu?), to pewnie mielibyśmy lepsze, patriotyczne kadry i takich nonsensownych prywatyzacji by nie było. Gdybym był czy to amerykańskim, czy polskim kupcem, to chciałbym kupić jak najtaniej, bo taki jest mój interes. Jeżeli pan nie rozumie takich mechanizmów to trudno tu o racjonalną rozmowę, a obwinianie o to Ameryki jest nonsensem. Kolejny przypadek – liczebność sił lądowych USA w Europie jest niższa niż podana przez pana – jeżeli chodzi o ludzi zajmujących się walką na lądzie. Cytat „Oznacza to, że Amerykanie dysponują w Europie niecałymi 10 tys. żołnierzy jednostek liniowych, których głównym zadaniem jest walka na lądzie ( http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanskich-zolnierzy-w-europie-jak-na-lekarstwo-odsiecz-musialaby-przeplynac-ocean,416410.html). Ja się bardzo cieszę, że USA trzyma Niemców pod butem. Po to Amerykanie wygrali II WŚ, żeby żaden kolejny wódz niemieckie nie mieszał w Europie. Braun ostrzega przed kolejnym porozumieniem niemiecko-rosyjskim, które kończy się dla Polski zawszę źle. Czy pan tego w swojej ogromnej prorosyjskości i antyamerykańskości tego zagrożenia dla Polski nie widzi? Kolejna sprawa. USA nie wspiera Ukrainy – nie dostarczyła jej śmiercionośnej broni, np. wyrzutni Javelin. Inaczej ruskie czołgi w Donbasie byłyby widywane w chmurach. Rozumiem, że to pana by martwiło jako gorącego rusofila? Co do prowadzonych wojen, to przyzna pan chyba, że i Rosja je prowadzi w imię swoich imperialnych interesów: Czeczenia, Gruzja, Syria, Ukraina. Pewnie jednak dla pana jako Rusofila te wojny są usprawiedliwione, a amerykańskie nie są – tu pełna zgoda z pana opiniami panuje na Kremlu. Z amerykańskich wojen, które pan wymienił nie ma żadnej wobec Polski, czy zagrażającej jej interesom. To mi wystarczy, aby skreślić USA z państw zagrażających Polsce. Jestem Polakiem i obowiązki mam Polskie, tzn. mam dbać o pomyślność i bezpieczeństwo swojej ojczyzny. Nie interesują mnie Iran, Chorwacja, Panama. Pan jest nie tylko Rusofilem ale i pacyfistą pragnącym pokoju. Gorąco panu kibicuje, ale jeżeli pan chce pokoju, to lepiej kibicować innemu niż Rosja państwo, bo każdy kto minimalnie interesuje się Rosja zdaje sobie sprawę, że jest to państwo w swej istocie oparte o podbój. W Rosji pkb przypadające na obywatela jest statystycznie takie jak w Polsce, ale Rosjanin żyje znacznie bardziej ubogo, bo wszystko idzie na zbrojenia. Czy słynny czołg Armata, to broń defensywna pana zdaniem? Rakiety Iskander służą strącaniu nadlatujących samolotów, czy projekcji siły? ZNAM JUŻ PANA POGLĄD I PRZYCZYNY TEJ ANTYAMERYKAŃSKOŚCI. NIE POZNAŁEM PRZYCZYN, DLA KTÓRYCH JEST PAN TAK PROROSYJSKI, DLA KTÓRYCH NIE DOSTRZEGA PAN OGROMNEGO ZAGROŻENIA, JAKIE ROSJA PAŃSTWO KONTYNENTALNE, KTÓRE MOŻE ROZSZERZAĆ SWOJE IMPERIALNE INTERESY TYLKO NA LĄDZIE W EUROPIE (AZJA JEST DZIŚ ZA SILNA) I NIESTETY KOSZTEM POLSKI I INNYCH KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ. ZAGROŻENIE AMERYKAŃSKIE JEST BARDZO DALEKO, A ROSYJSKIE BARDZO BLISKIE, JAK MOŻNA BAC SIĘ DALEKIEJ AMERYKI I NIE OBAWIAĆ SIĘ BLISKO POŁOŻONEJ AGRESYWNEJ ROSJI? PRZECIEŻ JEJ ANTYPOLSKIE INTERESY, TAKIE JAK NORDSTREAM 1 i 2 SĄ JASNE DLA KAŻDEGO POLAKA. NIECH PAN ODPOWIE NA TO PODSTAWOWE PYTANIE CZY WOLI PAN POLSKĘ W ROSYJSKIEJ STREFIE WPŁYWU?

     • upadlina
      upadlina :

      Polską nie rządzą Polacy tylko zainstalowane tu żydo-usmańskie marionetki, które działają dla swojego pana zza oceanu!!!!!…..Nie ośmieszaj sie stwierdzeniem, że to Polacy wyprzedali swój majątek, bo Polacy w Polsce nie mają nic do gadania!!!!!…..Katyń nie był rosyjską zbrodnią tylko żydo-bolszewicką, kolego, więc znowu bredzisz!!!!…….Żydo-bolszewicy w Katyniu zamordowali tysiące Rosjan, a ogólnie kilkadziesiąt milionów, więc nie obwiniaj ofiar zbrodniami żydo-zachodniej mafii !!!!!….I ty mówisz o racjonalnej rozmowie??!!……Ktoś kto twierdzi, że banderowcy są źli, ale wspierający ich usmańcy są dobrzy??!!…….To jest twoja racjonalność!!!!!……..Przecież to błazenada do kwadratu, KP!!!!…….Nie mów nic o racjonalności, bo akurat twoje wypowiedzi o banderowcach i usmanach to szczyt braku racjonalności !!!!……Nie bredź o 10 tys. usmańskich żołdaków w niemczech………https://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Armed_Forces!!!!!………Wszystkie wojska się liczą, a nie tylko lądowe!!!!……..Po to amerykanie wygrali wojnę, aby trzymać pod butem przegranych??…….Dobre!!…..Niestety KP nie zauważasz, że i Polske trzymają pod butem!!!!!….Ale tobie to nie przeszkadza!!!!!…..Akurat ten okupant ci odpowiada!!!!!……USA wspiera nie ukrainę, ale banderowska upadlinę, która po pierwsze bez tej pomocy już by upadła, a po drugie bez wsparcia usmanów dla banderyzacji upadliny nie byłoby w ogóle problemu z banderyzmem w takiej skali jak teraz!!!!!……Nie mów takich bzdur!!!!!……Nie chodzi tylko o broń śmiercionośną, ale o ogólne wsparcie dla banderyzmu od zakończenia 2 wojny światowej!!!!!…….Też nie wiesz?????….O jakich wojnach Rosji w dzisiejszym czasie mówisz??……..Ukraina??…..Tam był nielegalny zamach stanu i ludzie na Krymie i w Donbasie mieli prawo odmówić uznania nielegalnej banderowskiej junty w kijowie!!!!!………Nie ośmieszaj się!!!!!….Popierasz zamachy stanu????……Syria?????……..Jaja sobie robisz KP?????……..Może nie wiesz, bo ci to umknęło, ale Rosja jest nielicznymi siłami w Syrii na zaproszenie legalnych władz tego kraju, które walczą z terrorystami opłacanymi przez twoich kochanych usmańskich „sojuszników”????……..Uwielbiasz robić z siebie idiotę, czy jak?????…..Myśl nad tym, o czym piszesz, bo to jest po prostu żenujące!!!!!……..Wracając do Donbasu, KP, gdyby Rosja nie pomogła Powstańcom, to banderowska junta dokonałaby tam czystek etnicznych, ale ciebie to przecież nie interesuje, bo to nie w Polsce!!!!!………Oby kiedyś, gdy Polska zostanie załatwiona w taki sposób ktoś gdzieś o podobnej moralności do ciebie nie powiedział, że co go to obchodzi, jakaś tam Polska!!!!!……..Trochę poczułem do ciebie obrzydzenie!!!!!…..Brak jakichkolwiek odruchów współczucia dla innych i jakichś podstaw moralności!!!!!……Jak automat zaprogramowany!!!!! „Sojusz” z usmanami juz sie dla nas skończył źle, ponieważ nie jesteśmy państwem suwerennym tylko właśnie kolonia usmanów, którzy tu praktycznie rządzą i może tobie to nie przeszkadza, ale innym tak!!!!……Tobie ten okupant odpowiada, ale innym nie!!!!!….Amerykanie nie muszą prowadzic wojny przeciwko Polsce, bo nikt nie prowadzi wojen przeciwko swoim oddanym sługom ,którzy są na lażde skinienie, ale gdybyśmy nagle zechcieli przerwać ten wiernopoddańczy związek, to moglibyśmy skończyć jak Jugosławia!!!!!……Nie bredź więc, że nie było wojen z usa, bo usa nie będzie napadać na tych, co już są pod ich butem!!!!!…….Antypolskie interesy KP to reprezentuje usa, próbując rozpętać wojnę na naszym terytorium!!!!!……..To jest dopiero antypolskie działanie KP, a nie Nordstream!!!!!…..Wolę sto nordstreamów niż jedną wojnę wywołana przez twojego „sojusznika” z piekła rodem!!!!!……O „ubogim” życiu Rosjan nie będę z tobą dyskutował, bo niewiele wiesz na ten temat, ale dam ci op[is Polaka, który mieszka w Rosji, a wcześniej mieszkał na zachodzie!!!!!……..Poczytaj i ogarnij się, bo w końcu trzeba kiedyś wrócić do rzeczywistości i przestać bredzić od rzeczy!!!!!……………….Rosjanie lubują Polaków. Nie dajcie się nabrać na medialną propagandę. To są naprawdę spoko ludzie, zwłaszcza na wsi. Bardzo chętnie nas zatrudniają i dają stawki wyższe jak swoim. Niestety ale tak jest! Nie chcą tracić specjalistów z EU którzy, niestety, trzeba przyznać, często są lepiej wykształceni jak ROsjanie ze względu na dostęp do technologii. W Rosji wystarczy przestrzegać prostych reguł czyli nie srać wyższej jak inni! Nie skakać bez powodu i żyć honorowo. U nas w … jak to napisaliście „żydopolonii” takie jak godność czy honor już dawno zniknęły. Kumpel kumplowi żonę dmucha, kumpela kumpeli męża dyma. Przyjaźń Polsko-Polska? Nigdy w życiu!
      W Moskwie wystarczy żyć cicho i spokojnie i nic nioe będzie się działo. Niestety, władze Rosyjskie są mocno uczulone na przybyszów z … niestety Polski która ma tu mit taki że „zawsze, ależ to zawsze wpitala się w nie swoje sprawy”. No i tak jest. Polski wszędzie mnogo. Gdy przyjedziecie do Moskwy to autko na Polskich blachach zostawcie dla św. spokoju gdzieś na parkingu strzeżonym i weźcie sobie za 20USD jakąś KIĘ z wypożyczalni na Rosyjskich blachach. Tak będzie lepiej jeśli nie znacie rosyjskiego. Są strasznie uczuleni na przybyszów z EU w tej chwili! Nie będzie źle się działo ale za Moskwę nocą lepiej nie śmigać nie mając Rosyjskich tablic. Tu także siedzi Czeczenia i Kazachstan więc trzeba mocno uważać. Sami Rosjanie mają wyrąbane na to czy piją ze swoim czy z Polakiem. Zachowują się bardzo dobrze. Mnie w czasie 3 lat spotkała tylko fala mandatów na trasie do Moskwy pierwszego roku. Później nauczyłem się jeździć, wymieniłem tablice na Rosyjskie i teraz mandaty zbieram ale … na Ukrainie i w Polsce Smile
      Żyje się super. Naprawdę nie ma na co narzekać. Wbrew pozorom jeśli wejdziecie w społeczeństwo i umiecie już rozmawiać to Rosja jest fajna. Niestety, jest jeszcze jedno. Te nasze odwieczne przekonanie że Rosja to mafia, zabójstwa, że jest źle, że mordują i okradają… nie pozwala mi na spokojne życie. Może za kilka lat to minie bo coraz częściej robimy wypady w różne rejony i zawsze wracamy cali i zdrowi. Miesiąc temu byłem aż w Samarze. Samara to tak jak u nas jakiś Radom 20lat temu. Nie jest źle jeśli ktoś nie był wychowany za kierownicą nowego Volvo i z najnowszym smartfonem w łapie.
      Niestety, przez 48lat w Polsce budowano mi mur w głowie i zburzyć taki mur jest dzisiaj bardzo ciężko. Rosję znałem z opowiadań, z teklewizji i z nagonki medialnej. Teraz jestem w szoku bo to co wbijali nam w baniaki przez dziesiątki lat okazało się kompletną ściemą! Znam w 85% j. niemiecki, bardzo dobrze mówię po Niemiecku (mieszkałem tam 8lat), znam Hiszpański (mieszkałem tam 4lata) i dobrze mówię po Angielsku bo myłem gary w Manchesterze 4lata Smile więc oglądam TVSAT! Jedno widzę! Jedno! Ściema na maxa! Cała EU siadła na Rosję i nie wiadomo o co tym gadom chodzi! 30% info w BBC i CNN to naciągactwo medialne. Prawdę zobaczycie na Russia1 albo na NTB. Gdy oglądam TVN i Polsat to z podziwu wyjść nie mogę. Praktycznie każda informacja o Rosji jest ściemą! Zwłaszcza to że Ruskie atakują pierwsze Ukrainę! To właśnie jest odwrotnie kochani! Odwrotnie. Ci Ukraińce którzy wieją do Rosji mówią jak jest! Pierwsi ogień odpalają właśnie Ukraińce by wymusić wejście do EU i kasę. Zresztą, ciul z tym wszystkim. Jedno wiem. Nie wracam. Wolę Rosję jak Polskę i możecie klikać na minusy ile chcecie. Pierwszy raz w życiu dzieciaki w szkole nie miały od ponad 2 lat nawet najmniejszej bijatyki! W Polskich szkołach Polak z Polakiem lał się codziennie. Ty jesteś gorszy a Ty lepszy bo… masz lepszego lub gorszego smartfona a tata jeździ starym Audi „cygaro” a nie Mercedesem. W pracy też mnie nigdy przykrość nie spotkała. Już więcej nerwów się nażarłem w rajchu gdzie, pewnego razu Pani doktor powiedziała mi że tak musi być bo jestem Polak! A wiecie o co zapytałem? Dlaczego pomimo tego że jestem już pierwszy w kolejce ona wzywa ciągle innych! Uśmiechnęła się i powiedziała prosto w oczy: bo jesteś Polak! Je…bać szwabów aż im kichy się rozpłyną!
      Teraz mieszkam w Słonecznogorsku na północny zachód od Moskwy. Do centrum mam jakieś 70km a do pprzedmieścia około 37. Nie jest źle. Sami Rosjanie do Polaków nastawionych ANTY na europę nie mają nic. Żona jeździła metrem ponad 1,5 roku i poznała w metrze mase Polaków gdy mieszkaliśmy na stancji w Moskwie i żyje. Wracała z pracy często o 22,23 i nigdy nikt jej nie zaczepił. Parkowałem swojego starego Passata (B5) na Polskich tablicach ponad 2lata na ulicach. Nigdy nawet ryski na nim nie znalazłem. Czy są napady w Rosji? Tak, są. Pojedziesz za Ural to Cię w moment zrobią jeśli nie wydusisz słowa po Rosyjsku. Niestety, bieda jeszcze jest ale jak umiesz rozmawiać to się obronisz bo oni swoich nie ruszają a jesteś swój gdy mówisz po Rosyjsku i masz już ich papiery. Wiecie ile razy zostałem poklepany po plecach z tekstem: dobrze zrobiłeś że zwiałeś z tego Merkellandu! I każdy po tych słowach zaraz pyta: i co? Rosja taka zła?? Komuna zła?
      Ludzie w Rosji nie chcą demokracji! Nie chcą! A wiecie czemu? Bo już demokracja pokazała jak potrafi rujnować wszystko od A do Z.

      W EU pindoli się o Rosji farmazony. Jedynym słusznym miasteczkiem do płącenia podatków i dorabiania własnym garbem cwaniaczków jest Warszafffkaaa. Warszafka mająca 2 lnie metra (Moskwa ma 12) o długości około 20-30km (Moskwa ma ponad 330km i ponad 200 stacji). W centrum są ulice które mają po 7,8 pasów w jednym kierunku czyli 14 w obu by pozbyć się korków a w Warszawce zamyka się jeden z dwóch pasów i z tego zamkniętego robi bus pas – buhahaha! Średnia wieku samochodów w Moskwie to 7-9lat!!!!!!
      To nie są wyssane z palca info. Istnieje Google Earth, Google Street, cała Moskwa jest w necie. Idźcie, patrzcie i … płaczcie. Coniektórzy mogą mi klepać minus za minusem. Wcale mnie nie parzy dostać minusa z „kibla”. Tak, Polska to kibel. Zakłamany i fałszywy kraj który gnębi własny lód. Nigdy do kibla nie wrócę. Niech sobie te okrągłostoliczniaki sami kombinują jak żyć. Patryiotyzm??? Jaki?? Za co? Dla kogo?? Trzeba być debilem by być patriotą! Oddawać cześć komuś kto Cię zawsze kopie! Jeśli w Polsce nigdy nie dostałeś kopa to znaczy że NIC NIE MASZ i nikt się Tobą nie interesuje. Płakać mi się chce gdy oglądam te wszystkie farmazony Unijne w TV!

      Jedzie sobie taka delegacja z PeDaŁenu czy Polszmatu za Ural, daje jakiejś babuleńce 100 dolców i każe pitolić farmazony na temat bidy. Ta cała bida w Rosji jest taka sama jak w Polsce. W dziesiątkach miast brakuje ludzi do pracy! Brakuje! Są miasta w których w biały dzień z latarką trzeba szukać choć by wulkanizacji czy mechanika!!!

      Proszę (posegrgujcie sobie na tych co szukają i na oferty)
      https://www.avito.ru/moskva/rabota
      Sporo ogłoszeń z pracą w Moskwie. Zerknijcie na stawki!!
      10000 rubli to około 560zł!
      Standardowa pensja to 30-40-50 tys. rubli czyli od 1600 do 3000zł.
      3000zł w Moskwie gdzie mieszkanie M1 (kawalerka) kosztuje 350zł a za 500zł żyjemy jak pączki w maśle wyrabiając na żarcie i na wszystko inne!

      Powiecie, że sprzęt jest drogi! Tak, jest i ma być by młodzież nie debilniała wymieniająć komputery i komórki trzy razy w roku!
      Ja mam Nokię 3310 a żona Nokię 6510 i nic więcej nie chcemy! Walić te dobrodziejstwa technologiczne. Ile razy w życiu kupujesz telewizor i ile razy chleb????
      Wolę by telewizor był za 5000 a chleb za 1zł a nie chleb za 5zł a telewizory po 400! Rąbać europę!
      AMEN

     • kp :

      1. Nie ważne, jakiej narodowości byli wykonawcy, ale w ramach jakiego państwa działali. Mogą to być rodowici Rosjanie, Ukraińcy, Tadżycy lub Żydzi – wszyscy oni wykonywali te zbrodnicze rozkazy państwa Rosyjskiego.
      2. Ze strony, którą podałeś wynika, że stacjonuje w Niemczech 40,5 tys. żołnierzy amerykańskich, a nie 50 tys., jak twierdziłeś, z czego do walki nadaje się w mojej ocenie 10 tys. reszta to personel.
      3. Agresja Rosji jest przez pana zawsze usprawiedliwiana, dodajmy czyni pan to stale, dokładnie tak to widzą na Kremlu. W 1939 r. 17.09 także zasadnie uznali zaatakować państwo polskie i także panie upadlina tylko ze względu na swoje uzasadnione interesy i z tych samych powodów wymordowali kilkaset tysięcy Polaków.
      4. Pisałem o podobnym dochodzie PKB na głowę. Poziom życia w Moskwie jest wyższy. Prowincja także małe podmoskiewskie miasteczka to katastrofa. Oglądałem program rosyjski(!). Taka Polska 20 lat temu – szarość i handelek kosmetykami na straganach.
      5. Tak Russia 1 to wiarygodny program tak samo jak BBC lub TVN!
      6. Znowu brak odpowiedzi, przypomnę. Czy Polska powinna znaleźć się w rosyjskiej strefie wpływów. Uparcie unika pan odpowiedzi na to pytanie, a jest ono kluczowe z punktu widzenia interesów Polski?

     • upadlina
      upadlina :

      1. W takim razie KP winni zbrodni żydo-bolszewii są także: Polacy, Czesi, Słowacy, Serbowie, Chorwaci, Słoweńcy, Węgrzy, Bułgarzy, Ukraińcy, Białorusini, Litwini, Estończycy……..itd……….Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że takimi tekstami się ośmieszasz??……2.Nie państwo rosyjskie wydawało rozkazy, tylko żydo-bolszewickie władze!!!!!….Kłamiesz jak z nut!!!!!……….OK, 40 tys. ale nie 10 tys. choc oczywiście ty twierdzisz, że z tych 40 tys. tylko 10 tys. nadaje się do walki, czym ponownie się ośmieszasz, bo niby skąd ty to wiesz??…..W mojej ocenie te 40 tys. nadaje się do walki!!!!!………3.w 1939 roku na Polskę napadło żydo-bolszewickie ZSRR i twoje bzdety wypacane tutaj tego nie zmienią!!…..Biała Rosja walczyła z czerwoną żydo-bolszewią i przegrała!!!!!……Też tego nie wiesz??…..Te kilkaset tysięcy Polaków wymordowali żydo-bolszewicy, tak jak i wymordowali miliony Rosjan, czego też nie chcesz pamietać, bo to niewygodne dla twojej rusofobii i usmanofilii !!!!!…….4.Widziałeś jak żyje się na prowincji w Polsce????……Ten Polak, który żyje w Rosji o tym pisze wyraźnie!!………Na polskiej prowincji też syf, kiła i mogiła KP, czego też nie zauważasz, bo to niewygodne!!!!!…..5. nie unikam odpowiedzi na to pytanie, ale widac przeceniłem twoją inteligĘcję (celowa pisownia), bo napisałem ci wyraźnie, że popieram prorosyjski i antyamerykański kurs Węgier !!!!!…….Samo więc przez się można chyba zrozumieć, że to oznacza iz taką samą droge widzę dla Polski !!!!!………Nie zatrybiłeś, ale nie jestem zdziwiony!!!!!…..Ktoś kto mówi że jest za i jednocześnie przeciw na pewno nie cierpi na nadmiar inteligencji !!!!!

     • tutejszym :

      UPAdlina: „Rosjanie lubują Polaków. Nie dajcie się nabrać na medialną propagandę. To są naprawdę spoko ludzie, zwłaszcza na wsi. Bardzo chętnie nas zatrudniają i dają stawki wyższe jak swoim….” Ale wtopa. Na polskim niszowym portalu trzykrotnie ukazała się propagandowa ruska bzdura. Ciężko tą wypowiedź znaleźć. Jedyną osobą w całym Internecie cytującą tą wypowiedź jest PAdlina na kresy.pl Dostał PAdlina tą wypowiedź do umieszczenia czy też tylko cytuje zadany mu tekst? Linki do tej jego wypowiedzi: http://www.kresy.pl/?forum/pajace-wiecie-za-czym-zaglosowaliscie-szuchewycz-o-polsko-ukrainskiej-deklaracji-pamieci,0,1,23949
      http://www.kresy.pl/?forum/rosjanie-zwiekszaja-wydatki-budzetowe-na-zbrojenia,0,1,23948
      http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/lider-mniejszosci-ukrainskiej-zolnierze-wykleci-maja-krew-na-rekach PAdlina ma mózg na ruskiej uwięzi. Jest to ruski debilny troll. Dowodu na to sam ruski sługus dostarczył.

     • kp :

      Co do wypowiedzi Brauna, to przestrzegał on przed kilkoma niebezpieczeństwami w tym instrumentalnego wciągnięcia Polski w wojnę przez strategów amerykańskich (ja dostrzegam to niebezpieczeństwo), ale także przed groźną dla Polski współpracą niemiecko-rosyjską. Oba te zagrożenia traktował jednakowo. Drugiego nie lekceważył, jak czyni to pan panie upadlina.

     • upadlina
      upadlina :

      rozumiem , że ty po prostu wybrałeś sobie jedno z dwojga!!!!!……Zamiast uzależnienia od duetu Rosja – Niemcy wybrałeś sobie uzależnienie od usmanów!!!!!………Czy to jest twój pomysł na Polskę??……Wybieranie jednego zła, a nie drugiego??…….Ja ci powiem tak, że w tej chwili wydaje mi się, że powinniśmy iść drogą Węgier, które właśnie idą na sojusz z Rosją, a odwracają się dupą do zdegenerowanego zachodu z usmanami na czele!!!!!……Popatrz też na Białoruś, która jest w strefie wpływów Rosji i zobacz jaka jest różnica w samodzielnej polityce Łukaszenki, a w „samodzielnej” polityce „naszych” marionetkowych władz!!!!!……..To co powinno odrzucić każdego myślącego człowieka od sojuszu z usmanami, jest choćby to, że próbują nas wmanewrować w wojnę, tak jak rozpętali wojnę na upadlinie!!!!!…….Oczywiście ciebie to nie odstrasza, bo albo nie mieszkasz w tym kraju i masz to w dupie, albo jesteś zbytnim ignorantem!!!!!……Usmańce to zbrodniarze i zdrajcy, a jak się kończą sojusze z nimi to na pewno dowiedzieli się saddam husajn czy kaddafi !!……Słyszałeś o tych sojusznikach usmanów??……..Znowu kręcisz: Braun głównie przestrzega w tej chwili przed usmanami i nie udawaj, że jest inaczej !!!!!

     • kp :

      Braun przestrzega przed wieloma niebezpieczeństwami, także tymi od których pan się uparcie odrzegnuje. Przypomnijmy to sojusz Rosji i Niemiec. Polityka Węgier to inna sprawa. Węgry są dalej od Rosji niż Polska, która z Rosją graniczy. Nie da się w mojej ocenie skopiować polityki Węgier. Drugi przykład jest gorszy – Białoruś. Czyli proponuje pan Polsce status Białorusi, jak z tego wynika. Nie wiem, jak to nazwać zdradą interesów, głupotą, ślepotą? Amerykanie nie wmanewrują Polskę w wojnę, jeżeli będziemy rozsądni. Nie widzę tak czarno Polski. Bez woli Polaków żadna wojna się nie odbędzie. I nade wszystko do tanga trzeba dwojga. Słowem trzeba agresywnej wobec Polski będącej w NATO Rosji. Pan naturalnie usprawiedliwia każdy agresywny ruch Rosji jako wykonany tylko ze względu na jej uzasadnione interesy. Tu się różnimy. Ma pan zdecydowanie prorosyjskie spojrzenie na zachowanie Rosji. Nazywa pan Amerykanów usmanami – to się kojarzy ze niemiecką zbrodniczą formacją SS. Uważa pan Amerykanów za SS-manów?

     • upadlina
      upadlina :

      uważam usmańców za nie lepszych od ss-manów!!!!!……..To dla mnie najgorsza światowa szumowina i bandyta!!!!!……..Setny raz powtarzam, że Braun GŁÓWNIE, GŁÓWNIE, GŁÓWNIE, GŁÓWNIE (może to słowo w końcu do ciebie dotrze) ostrzega przed usmańskim wrobieniem Polski w wojnę w interesie usmanów!!!!!……Rozumiem, że agresje usmanów na inne państwa są dla ciebie usprawiedliwione!!!!……….Dla wielu jednak nie!!!!!…..Granica nato jeszcze kilkadziesiąt lat temu znajdowała się na Odrze, a dziś jest na Bugu, ale w praktyce jest już w Donbasie!!!!!……O jakiej więc agresywnej Rosji bredzisz??………To nie Rosja buduje bazy w Meksyku, czy na Kubie tylko usmański bandyta buduje bazy u granic Rosji!!!!!……….Też nie zauważyłeś!!!!………Inni jednak zauważyli!!!!!……..A co ty masz do Białorusi????…..Np.Na Białorusi 77 % kapitału i 85 % środków osób fizycznych znajduję się pod kontrolą banków państwowych. Dla porównania ponad 80 % kapitału „polskiego” sektora bankowego stanowi obcy kapitał !!!!!………..Białoruś jest suwerennym państwem w odróżnieniu od Polski, więc chciałbym aby Polska też, jak i Białoruś była suwerenna!!!!!……..Ale ty byś nie chciał!!…….Wolisz zniewoloną Polskę pod butem usmańskiego hegemona!!!!!……”Bez Polaków wojna się nie odbedzie” stwierdsziłeś!!……Oczywiście KP, bo Polacy mają walczyc w tej wojnie!!!!!………Nie bredź!!!!!…….Wystarczy usmańska prowokacja, z których ci bandyci słyną, a potem jest mobilizacja i wojna!!!!!……Człowieku, o czym ty mówisz!!!!!……Jak usmańce chcą gdzieś zrobic wojnę, to po prostu ją robią!!!!!……Przerabiali już to dziesiątki razy!!……I nieważne, czy sami walczą, czy rękoma tubylców jak na upadlinie czy w Syrii!!!!!…….Oczywiście KP też nie zauważyłeś, że usmańce stworzyli isis i wspierają tych terrorystów, którzy mają dla nich obalać niewygodne dla nich rządy w regionie Bliskiego wschodu!!!!!….Tego pewnie też nie wiesz!!~!!!….Brak ci jakiejkolwiek moralności i ludzkich odruchów, a liczysz tylko, co ci się opłaca!!!!!……..Bardziej przypominasz automat, niż człowieka!!!!!…….PS: Odżegnuje pisze sie przez Ż a nie rz !!!!!

     • kp :

      Krótko! 1) Porównywanie SS-manów do Amerykanów świadczy tylko o panu! Co to znaczy, że Braun mówił głównie o niebezpieczeństwie prowokacji? A jak mówił krócej o rosyjskim zagrożeniu, to się nie liczy? To wybiórcze podejście do tez Brauna!
      2) Ja już wiem, że panu bliskie są interesy Rosji, ale dlaczego niby granica na Bugu jest zła? A dlaczego granica w Donbasie jest? Może pan to wyjaśnić? Nikt nie chce dobrowolnie poza jednostkami żyć w rosyjskim mirze! Nie wiem, czy dobrze wymawiam rosyjski mir – w razie czego pan mnie poprawi. Te granice, o których pan wspomina to punkty graniczne rosyjskiej agresji! Dziś każdy normalny naród pragnie uciec od tego rosyjskiego świata i tylko pan zawraca Wisłę kijem – powodzenia!
      3. Panie upadlina tak panu leży na sercu los Polaków wymordowanych przez Ukraińców na Wołyniu, to nasuwa się pytanie, kto ostatecznie odpowiada za wyrzucenie Polaków z Kresów? Kto odpowiada, że Lwów nie jest polski? Amerykanie, banderowcy, czy Rosjanie?
      4. Myli pan dwie rzeczy. Narodowość jest bez znaczenia, gdy pada pytanie o odpowiedzialność za czyny i działania państwa. Za Katyń odpowiada Związek Sowiecki i jej spadkobierca Rosja, to czy zbrodni dokonywali obywatele Związku Sowieckiego o narodowości rosyjskiej, ukraińskiej, czy innej jest tu bez znaczenia.
      5. Rosja nie odcięła się od Związku Sowieckiego! Wie pan czyje to słowa: „Największą tragedią geopolityczna był rozpad Związku Radzieckiego”?
      6. Mówiłem już panu – Polak ma obowiązki polskie. Nie interesują mnie przede wszystkim interesy Meksyku itp. Skoro jest pan kosmopolitą to zainteresowanie Meksykiem jest zrozumiałe.
      7. Amerykanie robią wojny, tak samo jak Rosja. Wojny tych pierwszych pan zauważa, drugich już nie. Wojny Rosji są dla pana usprawiedliwione. Szkoda, że się pan nie odnosi do faktów, widocznie tak trudniej – przypominam wg. Kremla usprawiedliwiony atak bez wypowiedzenia wojny na Rzeczpospolitą i mordy setek tysięcy Polaków!
      8. Ilu Polaków ucierpiało dotychczas wskutek wojen prowadzonych przez USA?
      9 Co do historii to powinien pan wiedzieć, jaką rolę odegrał prezydent USA W. Wilson w powstaniu II RP, a sowieci wtedy byli zajęcie mordowaniem Polaków, Żydów, Ukraińców – bez róznicy – każdego kto nie chciał przesunięcia granicy na Odrę i dalej. A pan tak broni tych granic rosyjskiego mira!
      10. O ISIS patrz pkt. 6.
      11. O prywatyzacji już mówiłem. Białoruś jako państwo suwerenne z rosyjskimi stałymi bazami, to już żart. Białoruś zależy od Rosji w każdym calu – energetycznym, finansowym i militarnym. Razem z Rosją Białoruś prowadzi ćwiczenia ataku nuklearnego na Polskę. To pewnie jest usprawiedliwione pana zdaniem.
      12. POWTARZAM PANU KOLEJNY RAZ, BO UPARCIE WRACA PAN DO TEMATU. MOŻE TYM RAZEM POSKUTKUJE. ISTNIEJE NIEBEZPIECZEŃSTWO PRZEDMIOTOWEGO WYKORZYSTANIA POLSKI PRZEZ USA. TO PROPOZYCJI USA TRZEBA ODCHODZIĆ OSTROZNIE! NIE PODZIELAM PANA CZARNOWIDZTWA, ŻE POLACY NIE MOGĄ TEMU ZAGROŻENIU SKUTECZNIE PRZECIWDZIAŁAĆ. WSPARCIE AMERYKI JEST KLUCZOWE ZE WZGLĘDU NA TO ŻE ROSJA DEFINIUJE SWOJE INTERESY JAKO OBEJMOWANIE WPŁYWAMI EUROPY WSCHODNIEJ W TYM I POLSKI. MOŻE TYM RAZEM ZECHCE PAN PRZYJĄĆ MÓJ PUNKT WIDZENIA I ALBO PODWAŻYĆ JEGO RACJONALNOŚĆ ALBO GO PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI I POGODZIĆ SIĘ Z TYM ŻE INNI INACZEJ NIŻ PAN DEFINIUJĄ INTERESY Z POLSKĄ.
      13. Powtarzam, do wojny niezbędna jest agresywna Rosja, która będzie zainteresowana gwarancjami NATO dla Polski. Jest pan zwolennikiem wyjścia Polaki z NATO?
      14. Węgry nie odwracają się od Zachodu, ale ostrożnie bilansują swoją politykę.
      15. Pana prorosyjska optyka jest zdumiewająca. Przeszkadza panu rzekoma marionetkowość polskich władz. Pewnie taka sama marionetkowość, gdy sterującym byliby Rosjanie panu by nie przeszkadzał, skoro Białoruś jest tak niezależna, że hoho.
      16. Zgadzam się co do ortografii.
      17. Nie wiem, jak długo pan chce ciągnąć tą dyskusję, bo na protokół rozbieżności to już wystarczy.

     • upadlina
      upadlina :

      1. Braun głównie mówi o zagrożeniu ze strony usmanów a wspomina też o żydach, niemcach i Rosji, ale – czy ci się to podoba, czy nie – główne niebezpieczeństwo widzi w usmanach i tego nie zmienią twoje rozpaczliwe zaprzeczania, bo to fakty!!!!!….2. Granica na Bugu jest pogwałceniem umowy między Rosją i nato, a gwałcenie umów jest złem, KP!!!!!………Ja wiem, że ty sie tak przyzwyczaiłes do gwałcenia przez usmanów wszelakich umów, że już tego nawet nie zauwazasz!!!!!….Granica nato praktycznie jest w Donbasie, bo może nie zauważyłeś, ale na upadlinie realną władzę sprawuje usmański hegemon!!!!!…..Nikt nie chce żyć w Rosji??……….Nie bredź KP, bo dałem ci do czytania opis Polaka tam mieszkającego, a takich sa tysiące i nie chcą wracać do zdegenerowanego, pedalskiegp, zadłużonego, złodziejskiego i dennie głupiego (krzywe ogórki, ślimak to ryba) zachodu!!!!!…….Bredzisz i zaprzeczasz rzeczywistości !!!!!….3. No kto odpowiada że Lwów nie jest polski??….No kto??…….Usmańce, angole i żydo-bolszewicy KP!!…….To chyba powinienes wiedzieć!!!!!…..4. Bzdury klepiesz!!!!!……..ZSRR to żydo-bolszewicki twór zainstalowany przez zachodnie żydostwo w Rpsji, która była jego ofiarą!!!!!…….Ten system zainstalowano też w Polsce, Bułgarii i wielu innych krajach, więc te kraje też powinny byc spadkobiercami żydo-komuny!!!!!……Totalna bzdura!!!!!…….5.To co powiedział Putin jest przez ciebie źle zrozumiane!!!!!……….Rozpad ZSRR naruszył równowagę na świecie i pozostał tylko jeden monopolista na władzę na planecie, któremu szajba tak odbiła, że zaczął wojny ze wszystkimi wokół, napadł na dziesiątki krajów i wymordował miliony ludzi!!!!!……Z tego punktu widzenia to była tragedia!!!!!………Oczywiście nie przyszło ci to do głowy, ale nie dziwię się przy twoim stanie umysłu!!!!!…….I oczywiście te zbrodnie usmanów ci nie przeszkadzają, bo mordowali nie w Polsce!!!!!….Tragedia, że istnieją ludzie o tak zdeformowanej moralności !!!!!….7. Jakie Rosja prowadzi wojny??….Już chyba wyjaśniłem, że przewrót w kijowie był bezprawny i ludzie na Donbasie i Krymie mieli prawo przeciwstawić się zamachowi stanu!!…Czyż nie??……..W Syrii Rosja jest na zaproszenie rządu syryjskiego, ale nie usmany, które de facto atakują Syrię, wiec znowu, o czym ty mówisz??…..Przecież ty sie ośmieszasz!!!!!….Rosja jest w Syrii zgodnie z prawem miedzynarodowym, więc czemu w kółko powtarzasz kłamstwa??……..To ty czepiasz się rzekomych wojenek Rosji, ale dziesiatek agresji usmanów albo nie widzisz, albo twierdzisz, że są OK!!!!!….8. USA nie musi atakować swoich kolonii, więc znowu bredzisz!!…Po co okupant ma atakować okupowany kraj przez samego siebie??……Co ty wygadujesz????…..9. Nie bedę wspominał o tym, co było, ale co jest teraz, a teraz nie Rosja nam zagraża, a hegemoin próbujący podporządkować sobie cały świat, który chce Polskę władowac w wojnę i mówi o tym wielu znanych ludzi, jak Braun, Korwin-mikke, Jabłoński itd!!!!!……..To jest niebezpieczeństwo, bo ten globalny bandyta szykuje w Polsce to, co zrobił na upadlinie!!!!!!…….10. isis to robota usmanów, ale ciebie nie interesują mordy na obcych i jesteś gotów zawrzeć sojusz nawet z dewiantem-mordercą-kanibalem, aby tylko dostać jakiś ochłap!!!!!……..wiesz że ty bardziej przypominasz zaprogramowanego robota, niż człowieka!!!!!….11> Suwerenna Białorus to fakt, a nie żart!!!!!………Żartem jest „suwerenna” Polska, która nie ma nic do powiedzenia i musi się tłumaczyć obcym siłom !!!!!………To jest zart!!!!!Białoruś prowadzi ćwiczenia, a usmańce przerzucaja sprzęt na wschód i budują bazy wokół Rosji, jednocześnie opłacając kolorowe rewolucje w krajach, gdzie rządy nie są pro-usmańskie!!!!!………Trudno nie gotować się do wojny!!!!!……..Bandyta usmański napadł i zniszczył już wiele krajów, więc takie działania są uzasadnione!!!!!……Nieusprawiedliwione są agresje usmanów na całym swiecie!!!!!……To nie będzie tak KP, że usmany będą atakować i wszyscy będą im się poddawać!!!!!………Nie każdy chce być kolonią tego bandyty!!!!! 12. KP ty mówisz swoje, ale ludzie mądrzejsi od ciebie i uznani przez wielu za autorytety w geopolityce mówią co innego niż ty!!!!!………Mówią wyraźnie, że upadający hegemon próbuje utrzymać się na powierzchni i dokonuje agresji, opłaca kolorowe rewolucje, grabi i morduje!!!!………Upadlina była na pierwsze danie, a na drugie ma być Polska!!!!!…….Mówią to jasno i prosto, ale ty nie chcesz tego usłyszeć, bo podobno zjadłeś wszystkie rozumy!!!!!…..13. Do wojny niepotrzebna jest agresywna Rosja!!..Wystarczy agresywne nato z usmańcami na czele!!…….Ja mogę nie być agresywny, ale jeżeli ktoś kopnie mnie w dupę to się odwrócę i oddam i rozpocznie się wojna!!!!…..Znowu więc bredzisz !!!!!..Tak, powinniśmy wyjść ze zbrodniczego sojuszu nato, który dokonuje agresji na państwa w imię interesów bandyckich usmanów!!!!!….14. Wegry oczywiście zachowują się delikatnie, ale ich polityka idzie ku Rosji!!…..15. Tak jestem pro-rosyjski, bo to Rosja zwalcza ludobójczy banderyzm, a twój „sojusznik” go wspiera!!……..To twój zdegenerowany zachód wyniszcza Polskę od 89 roku, a nie Rosja!!!!…….To twój zdegenerowany zachód doprowadza do absurdu nachodzców w europie i dokonuje agresji na inne państwa!!!!……..Rzygam tym zachodnim szambem!!!!……..Moja „zdumiewająca” pro-rosyjskość ma swoje podstawy!!!!….Mnie zdumiewa, że ktoś może popierać bandytę, który popiera naszego śmiertelnego banderowskiego wroga i jednocześnie szczuje nas na potężnego sąsiada próbując wywołać wojnę!!!!…….To mnie zdumiewa, że ty popierasz seryjnego zbrodniarza, który, gdzie nie stanie, tam krew, śmerć i pożoga!!!!!……..Marionetkowość „polskich” władz jest rzekoma??……..Czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz, czy robisz to dla kasy!!!!……Po traktacie lizbońskim polskie prawo jest poniżej obcego prawa z brukseli, a więc kolejny raz wygadujesz jakieś brednie!!!!!…….Porównaj suwerenność Białorusi i jej samodzielną politykę, a politykę „polską” i jej „suwerenność”!!!!!………To śmieszne, co ty wygadujesz!!!!!……..Polskie prawo jest poniżej prawa obcego!!!!!……..Czy to do ciebie jeszcze nie dotarło?????

     • kp :

      1. Gwałcenie umów jest złem, szkoda jedynie że Rosja robi to wyjątkowo często, np. gwarantowała nienaruszalność granic Ukrainy. Czyżby Rosja narozrabiała? Oczywiście panie Upadlina według pana tylko NATO narusza umowy. Tak nie jest, bo Rosja z rakietami zakazanymi w umowach międzynarodowych narusza zakaz posiadania rakiet średniego zasięgu. Ma w nosie swoje zobowiązania.
      2. Proszę pokazać państwo, które dobrowolnie garnie się do życia w rosyjskim mirze? Rosja wymusza życie przy jej nodze groźbą, szantażem. Powiedźmy sobie szczerze, Rosja niczego atrakcyjnego, ani w sferze kultury, ani prawa, polityki, gospodarki nigdy nie wypracowała i nie wypracuje. Silne ma wojsko, przeznaczone do podboju i chroniące zagrabione ziemie obcych ludów i narodów. O jednostkach – osobach nie rozmawiam, bo zawsze znajdzie się, ktoś komu odpowiada życie np. w Korei Północnej czy Rosji. To bez znaczenia.
      3. Lwów? Znowu, wszystkiemu winni Amerykanie i oczywiście 17 wrześnień 1939 r dla pana panie upadlina nie istnieje, podobnie jak mapa Polski z granicą bez Lwowa wytyczana przez Stalina. Kto na tej podłej kradźierzy skorzystał panie Upadlina – Rosja, Amerykanie, czy Anglicy? Kto nalegał na takie rozwiązanie: Amerykanie, Rosjanie, czy Anglicy?
      4. Dlaczego pan Putin tak tęskni za ZSRR? Przecież wg pana to nie było państwo rosyjskie? Boję się, że za godzenie w powagę ZSRR idzie się w Rosji do więzienia wg. niedawno uchwalonego prawa.
      5. Tak, został jeden monopolista USA i to jest ten zły monopolista, bo miała zostać nim Rosja. A tak się wszystko popsuło. Więc Moskwa marzy, aby ponownie stać się hegemonem. I tu jest pies pogrzebany panie upadlina. Rosja nie jest atakowana. Rosja rzuca wyzwanie światu ukształtowanemu za Jelcyna. Woła, wrzeszczy, grozi – NAM SIĘ NALEŻY: KRYM, DOMBAS, TALIN idt. Precz z NATO z Polski, Krajów Bałtyckich to NASZA STREFA WPŁYWU. To rosyjskie uderzenie w stół jest przyczyną napięć. To zmieniło się niedawno. To zmiana linii politycznej Moskwy. Oczywiście to, że starania mocarstwowe Rosji mogą się odbyć kosztem Polski pana panie upadlina nie interesuje i tym się pan nie przejmuje!
      6. Tak, wyjaśniał pan podobnie, jak Rusia Today, że przewrót w Kijowie był bezprawny? Czy zna pan granice swoich prorosyjskich poglądów? Jednak na Ukrainie odbywają się wybory. Nie widać, aby Ukraińcy mimo znacznego pogorszenia poziomu życia głosowali na partie prorosyjskie! Pewnie winni Amerykanie.
      7. Korwin-Mikke to nie żaden autorytet, ale niepoważna postać.
      8. Nie interesuje mnie cały świat, ani interes Rosji, w przeciwieństwie do pana. Interesuje mnie interes Polski zagrożony rosyjską próbą podważenia dotychczasowego porządku powstałego za Jelcyna.
      9. Tak, oczywiście wg. pana i Kremla, to NATO jest agresywne, a Rosja nie. Rosja może przeprowadzać od wielu lat (podkreślam nie tylko ostatnio, ale od 10- tek lat) manewry z atakiem nuklearnym na Warszawę, ale także na Szwecję, która w NATO nie jest. Pan wszelkie działania Moskwy usprawiedliwia.
      10 Rosja wyniszcza Polskę gospodarczo płacimy chwilami, na przestrzeni lat 200% ceny rynkowej za rosyjski gaz. Proszę to sprawdzić. Na szczęście innych instrumentów nie ma wiele, ale oczywiście chętnie korzysta by szkodzić Polsce nawet w drobnych sprawach, np. kwestia dostępu do portu w Elblągu. Słyszał o tym?
      11. Cieszę się z pana deklaracji o Prorosyjskości. To czyni wiele spraw w dyskusji prostszymi.
      12. W końcu konkrety – 1. przyznaje się pan do swojej prorosyjskości, przyznaje pan, że Rosja to potężny (groźny?), 3. niechęć wyraźna do Zachodu. Słowem Polska powinna być w sytuacji Białorusi lub wprost – częścią Rosji!? To zdumiewające. Tu różni się pan bardzo zdecydowanie od bardzo wielu Polaków, którzy zakorzenienie w strukturach zachodnich UE i NATO traktują jako element naszego bezpieczeństwa, niezależnie od tego, że ten Zachód i USA ma wiele złych stron. Mimo to despotia wschodnia – Rosja, którą pan tak lubi nikogo nie zachęca. Wyjątkiem jest prorosyjska partia Zmiana, ciesząca się poparciem w granicach promila. Popiera ją pan?
      13. Tak bardzo się panu podoba Białoruś i białoruski satrapa – Łukaszenko, który zamyka za protesty przeciwko niemu? A skoro jesteśmy na Białorusi wie pan panie upadlina, że Białoruś – to zachwalane przez pana państwo PRZEŚLADUJE POLSKĄ MNIEJSZOŚĆ. Panie Upadlina CZY INTERESY POLAKÓW NA BIAŁORUSI NISZCZONE PRZEZ BIAŁORUSKIE PAŃSTWO SĄ DLA PANA WAŻNE I STANOWIĄ PRZYCZYNĘ ZE WZGLĘDU NA KTÓRĄ DO BIAŁORUSI ZARZĄDZANEJ PRZEZ ŁUKASZENKĘ NALEŻY PODCHODZIĆ KRYTYCZNIE?
      14. Myli się pan co do porządku prawnego w Polsce. Pomimo wstąpienia do UE to Konstytucja RP jest w Polsce najwyższym prawem górującym na prawem unijnym. Ten element suwerenności jest w naszych rękach!

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      kończę wpis, bo była jakaś awaria!!!!………..KP zapiszę sobie to co napisałeś, bo ośmieszyłeś się totalnie!!!!!……..To wszystko mówi, kim jesteś!!!!!……..Można obalać legalne władze, a potem robi się wybory i nowe władze są legalne!!!!………Co za demokratyczna logika!!!!!……..czy twoim celem jest osmieszanie się?????Buhahahahahahahaha!!!!!….Nie łżyj KP, na uoadlinie coraz większe poparcie jest dla partii pro=rosyjskich, szczególnie na wschodzie i płd, wschodzie upadliny!!!!!Ciebie nie interesuje interes Polski tylko usmanii i upadliny!!!!!………popierasz banderowską juntę z kijowa i usmańskich bandziorów, którzy opłacili banderowski zamach stanu!!!!! Ćwiczenia ataków są spowodowane instalacją na polskim terenie sprzętu usmanów i to, że Polska należy do agresywnego paktu nato, który atakuje inne państwa!!!!!………Obrona przed tym bandyckim paktem jest uzasadniona!!!!!……..Cenę za to, co dostarcza Polsce Rosja była negocjowana przez „polskie” władze, więc do kogo masz pretensje??….Mojej pro-rosyjskości nie ukrywam, bo nie bratam sie z bandytami usmańskimi, którzy wspierają twoich ziomali na banderowskiej upadlinie i próbuja wciągnąć Polskę w wojnę!!!!!……..Roja jest potężna i groźna, tak jak i usmania, ale nie wydaje na zbrojenia nawet połowy tego co usmania, a więc kto tu jest agresorem KP??…..Niechęć Rosji do zachodu jest spowodowana agresywnymi działaniami nato, które prze do granic Rosji, dokonując kolorowych rewolucji!!!!!……..Tak KP, niezależnie od tego, że usmany chcą władować Polskę w wojnę to są polskim gwarantem bezpieczeństwa!!…….Ty po prostu bredzisz jak pobity!!!!!……..Czego oni są gwarantem??………Chyba destrukcji Polski?? …..Tego na pewno są gwarantem!!!!!……….Nie bredź tak o tej miłości Polaków do usmańców!!…..Po pierwsze większość się budzi, widząc poparcie tych bandytów dla twoich banderowskich ziomali, oraz utworzenie i sponsorowanie przez nich terrorystów z isis, a po drugie trzeba jasno przyznać, że większość społeczeństwa w każdym kraju to tzw. lemingi, które słuchaja tylko kochanych przez ciebie żydo-mediów i stąd czerpią swój „światopogląd”!!!!!……..Z tym się zgadzam, że dopóki społeczeństwo się w większości nie przebudzi, to takie automaty zaprogramowane jak ty bedą im robić wodę z mózgu!!!!!……Ale ludzie powoli się budzą!!!!! A teraz Białoruś!!!!…….”Łukaszenka zamyka” – napisałeś!!!!!……..A słyszałeś o aresztowaniach w niemczech za krytykę gwałcicieli islamskich??……..A o tym, jak media stosowały i stosują cenzurę w tych sprawach??…..Nie słyszałeś????……Na Białorusi jest więcej demokracji niż na zgniłym zachodzie!!!!!….To fakt!!!!!…..Białoruś praktycznie jest niezadłużona w żydowskich bankach, ma silną armię i przemysł w dobrym stanie, a w Polsce zadłużenie będzie spłacane przez następne pokolenia, armia to żenada, a przemysł wyniszczony!!!!!……znowu bredzisz!!!!!14. No ale z prawem, to znowu mocno pojechałeś!!!!!……..Widzę, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że prawo unijne jest nadrzędne nad prawem członka unii!!!!!……….Reasumując!!!!!……….Cieszą się, że w końcu powiedziałeś prawdę o sobie!!……..Popierasz nielegalny zamach stanu w kijowie i dojście do władzy banderowskiej junty oraz jej atak na ludność Donbasu!!……Wiedziałem to od dawna, bo nie mozna z takim zapałem popierać bandytów usmańskich, jednocześnie nie popierając sponsorowanych przez nich banderowców!!!!!………Jednocześnie stwierdziłeś, że zamachy stanu na demokratycznie wybrane władze są zgodne z prawem, bo po zamachu robi sie wybory i juz jest wszystko OK!!!!!………..Ośmieszyłeś sie tym totalnie!!!!!……….Nie bedę ukrywał KP, że jesteś moim wrogiem i gardzę tobą!!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • upadlina
      upadlina :

      1.Gdyby nie opłacony przez usmanów zamach stanu w kijowie, nie byłoby wojny domowej na upadlinie!!!!!….. Rosja odpowiada na ekspansję nato, która to ekspansja jest faktem i jej nie zaprzeczysz!!!!!……Jeżeli nato łamie jako pierwsze zasady, to Rosja na nie reaguje i ma takie prawo!!!!!2.To usa wymusza życie w swoim mirze za pomocą przemocy KP, więc znowu bredzisz od rzeczy!!!!…40 tys umańskich żołdaków w niemczech i 50 tys. w japonii to chyba wystarczający dowód??!!……Ataki na kraje niechcące żyć w usmańskim mirze to tez pewnie dla ciebie tajemnica: Irak, Syria, Afganistan, Grenada, Kuba, Jugosławia…………..itd, można tego dużo wymieniać!!!!!……Tu masz dopiero „dobrowolne” życie w usmańskim mirze!!!!!…….Jaja sobie robisz?????3. O kulturze rosyjskiej to chyba wiesz nie za wiele , wypisując takie rzeczy!!!!……Poczytaj na ten temat!!!!…Co do armii, to jaką armię mają usmany??…..Do obrony??…….I pewnie bronią się w Europie, Afryce, na Bliskim i Dalekim Wschodzie??……Litości KP!!….Brednie, brednie!!!!!……..Największym agresorem na świecie są usmany i są absolutnie wszędzie!!!!…..Problem polega na tym, że ty obronne działania Rosji nazywasz agresjami, a agresje usmanów nazywasz „działaniem w swoich interesach”, ale KP, takie teksty sa dla lemingów a nie dla ludzi myślących!!!!!……..Ilość krajów zbombardowanych przez usmanów po 2 wojnie światowej juz ci wyszczególniłem, więc wróć, poczytaj, a potem mów o „agresjach” Rosji!!!!!3. Stalin nie sam ustalił powojenny podział świata, a wspólnie z usmanami i angolami, więc z pretensjami do całej tej trójki KP!!!!!……Po drugie stalin był gruzinem i częścią żydowskiego żydo-bolszewizmu, więc z pretensjami po ten adres!!!!!4. O słowach Putina już ci pisałem, więc nie bedę się powtarzał!!!!!……..U szwabów do więzienia idzie się za krytykowanie gwałcicieli islamskich, więc nie szukaj pozostałości żydo-bolszewizmu w Rosji, bo więcej ich jest dziś na zdegenerowanym zachodzie niz w Rosji!!!!! 5. „Rosja nie jest atakowana” – to twoje słowa!!!!!…….Jak zwykle brednie!!!!!…….Bazy usmanów otaczające Rosję, ekspansja nato spod Odry do Donbasu, atak usmanów na ukrainę i doprowadzenie do zamachu stanu to pewnie pokojowe działania usmanów KP??!!!……Jeden monopolista na hegemona świata to nic dobrego, bo szajba, jaka dopadła usmanów jest na to niezbitym dowodem!!!!!………Ataki tych bandytów na szereg państw pokazały, czym jest jeden hegemon, który nie liczy się z nikim i niczym!!!!!…….Zaatakowano Jugosławię, odebrano Serbom Kosowo, naruszając porządek ustalony w europie po II wojnie, ale ty oczywiście tego nie zauważyłeś!!…….inni zauważyli !!……..Są na świecie państwa na tyle potężne i dumne, że nie mają zamiaru być wasalem usmanów i nie pozwalają im na przejęcie kontroli nad swoimi krajami!!……..To np Rosja i Chiny!!!!!……..Tacy śmiałkowie natychmiast są atakowani przez usmańców i ich liczne klakiery, jak ty!!!!!………Nie każdy chce być niewolnikiem hegemona zza oceanu i tobie to nie w smak, ale tak jest!!!!………Tak krytykujesz banderowców, ale strasznie boli cię wolność Krymu i Donbasu!!!!!………Pewnie cieszyłbyś się gdyby po ulicach tamtejszych miast chodziły manifestacje ze zdjęciami bandery i szuchewycza, tak KP??….Zamach stanu w Kijowie był nielegalny!!..Zaprzeczysz temu??…..Ludzie słusznie buntowali się przeciw bezprawiu i powstali do walki!!..Zaprzeczysz temu??…….Krym jest dłużej rosyjski niż istnieją usa, a więc jeżeli Krym nie należy do Rosji, to usa nie należy do amerykańców tylko do Indian!!!!!………Brednia na bredni KP te twoje wypociny!!!!….Obalam je za każdym razem, a ty w kółko ględzisz to samo!!!!!…….Nie byłoby żadnych odpowiedzi Rosji, gdyby nie agresywna polityka usmanów!!!!!………Ja powtarzam ci setny raz, że to nie Rosja jest na granicach usmanów ze swoimi bazami, tylko usmany budują bazy na granicach z Rosją!!!!!…….Juz tu widać kto jest agresorem!!!!…….Bredzisz kolejny raz!!!!!6. No KP tu już pojechałeś ostro!!!!…….Teraz już jest jasne, że jesteś banderowskim trollem!!!!……twoim zdaniem przewrót w kijowie był legalny??…….Demokratycznie wybranego prezydenta obalono w zamachu stanu i to twoim zdaniem było legalne????……..Sorry KP, ale nie będę już owijał w bawełnę!!!!!……..Jesteś banderowską kanalią, a ten wpis, w którym piszesz, że zamach stanu w kijowie był legalny jest dowodem, na to, żeś banderowksa szmata!!!!!………CZYLI MOŻNA OBALAĆ LEGALNE RZĄDY, A POTEM ROBIĆ WYBORY I WTEDY JUŻ WŁADZA JEST LEGALNA!!!!!……….BUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!………

     • kp :

      1. Co do kwestii agresji USA, to pan kolejny raz potwierdza swój jednostronny stosunek do USA i Rosji. To co robi ta pierwsza jest agresją, to co robi Rosja jest obroną. Jako osoba prorosyjska taki ogląd nie powinien dziwić, ale skala pana przemilczeń jest porażająca. Solą w oku jest dla pana 40 tys. żołnierzy w Europie. Porównanie tej niewielkiej liczby do blisko 900 tys. żołnierzy rosyjskich pokazuję, jak bardzo NATO „zagraża” Rosji.
      2. Przyczyn nie należy mylić ze skutkami. Powodem napięcia na linii Zachód – Rosja jest ekspansywna polityka Rosji, która zmierza do podważania stanu istniejącego po upadku Związku Sowieckiego. Rosja podważa status w NATO Państw Bałtyckich. Twierdzi, grozi – TO NASZA STREFA WPŁYWÓW, ZOSTAWCIE JĄ.
      3. Pan agresywne działania rosyjskie podważające istniejący porządek usprawiedliwia jako obronę. Rzecz jednak nie w intencjach Rosji, czy jej argumentach, ale w tym że jej działania są agresją, np. broń atomowa wymierzona w kraje, Żyrynowski wali wprost z krajów bałtyckich i Polski zostanie pustynia atomowa. To jest powtarzam agresja, niezależnie od tego, jak Rosjanie usprawiedliwiają te ruchy i retorykę.
      4. Usprawiedliwienie agresji Rosji jest także kuriozalne, jakieś jej granice, strefy wpływów, np. na rzecze Bug, ale czego wynikiem jest ta granica? Jest ona wynikiem wściekłej agresji państwa rosyjskiego z przeszłości. Dlaczego Rosja uzurpuje sobie monopol na określanie, jaki naród i państwo nie może być w NATO, czy UE? Nie ma żadnych, powtarzam żadnych argumentów, aby takie działania Rosji były usprawiedliwione, jeżeli do UE, czy NATO chcą wstąpić Gruzja, czy Ukraina. Owszem Rosja może inaczej definiować swoje interesy i nie godzić się na przyjęcie tych krajów do strefy UE , czy NATO, ale jeżeli podejmuje działania takie jak na Krymie, Dombasie to jasno powiedźmy dopuszcza się agresji. Jeżeli militaryzuje obwód kaliningradzki i umieszcza tam broń atomową, to to jest agresja.
      5. Potencjalnie Rosja mogłaby działać środkami miękkimi, aby przyciągać do swojej strefy wpływów, jak robi to skutecznie Ameryka, ale tego nie robi. Albo nie umie, albo nie chcę, albo kultura rosyjska nie jest żadną atrakcją. Gdyby Rosja działała miękko, sprawy nie ma.
      6. Najważniejsze dla każdego Polka jest to, że agresywna próba rosyjska podważenia porządku militarnego w Europie powstałego za Jelcyna zagraża Polsce. Niektórym to jednak nie przeszkadza, albo mylą przyczynę ze skutkiem. To ta zła Ameryka pcha Polskę w wojnę.
      7. Nikt nie kwestionuje, że Ameryka to mocarstwo z silną armią, ale morską a nie lądową. Prowadzi politykę imperialną, jak Rosja – interwencja tej ostatniej w Syrii to ostatni przykład. Działania tej pierwszej Polsce nie zagrażają, działania Rosji tak, bo Rosja ekspanduje w kierunku zachodnim, niestety tak definiuje swoje interesy. Dlatego hegemonia rosyjska jest dla Polski niekorzystna! I jedynie zwolennicy Rosji tego nie dostrzegają lub nie chcą.
      8. Nie widzę dla Polski żadnych korzyści z tego, aby Rosja stała się kolejnym obok Ameryki „monopolistą”. Ale tak, to korzystne dla Rosji. To dokładnie głos Kremla. Świat wielobiegunowy! Tyle że Rosja niczego pozytywnego nie wnosi i nie proponuje dla Polski. Jak to sie zmieni to zmienię zdanie.
      9. Co do Ukrainy to nie można widzieć jednej strony medalu z Rusia Today o przewrocie! Naturalnie armii rosyjska nie walczy w Dombasie i nie było jej na Krymie, a jak była to broniła. Partie prorosyjskie cieszą się poparciem około 7-10% w skali kraju.
      10. Co do wypowiedzi o Lwów, to postawiłem pytania, kto skorzystał na kradzieży polskich ziem – Amerykanie, Rosjanie, czy Anglicy?
      12. Powtarza pan te same argumenty o innych narodowościach odpowiedzialnych za zło dokonane przez Rosję. To Rosja odpowiada za działania swych urzędników, żołnierzy i nie ma znaczenia, czy byli oni etnicznymi Rosjanami,, czy Ukraińcami.
      13. Słyszałem kiedyś pogląd, że zbrodniarz Bandera nie był narodowości ukraińskiej. Kierując się pana rozumowanie, czy to znaczy, że to nie Ukraińcy odpowiadają za ludobójstwo Wołyńskie? Otóż niezależnie, jakiej narodowości był zbrodniarz Bandera, to reprezentował struktury ukraińskie i Ukraińcy za jego zbrodnie odpowiadają, tak jak Rosjanie odpowiadają za swoje zbodnie, niezależnie od tego, jakiej narodowości był Stalin, Beria i inni zbrodniarze. Rosjanie byli także członkami aparatu bezpieczeństwa i terroru sowieckiego to wynika z arytmetyki. Mniejszości narodowych jest z reguły mniej.
      14. Rosja wydaje na zbrojenia (2015 r) 4,5% PKB, a USA 3,5% pkb. Kto więc wydaje więcej? To że Rosja jest biedniejszym krajem nie zmienia tego obrazu. ( http://www.rp.pl/Polityka/160129835-Rekordowe-wydatki-Rosji-na-zbrojenia.html)
      15. Pana prorosyjskie spojrzenie powoduje, że mamy różne zdania. Najtrudniej mówić o tym, że Polsce zagrażali i mordowali Polaków w przeszłości Niemcy, Rosjanie i Ukraińcy, a nie tylko jedna z tych nacji! Pan widzi jedynie zbrodnie nacjonalistów ukraińskich, zbrodni rosyjskich i odpowiedzialności za nie już nie. Reprezentując polski punkt widzenia można narazić się na wściekły atak reprezentantów interesów tych państw na polskich forach. Nie dziwi mnie to. TO DLA MNIE TAKIE ATAKI TO POWÓD DO CHLUBY.

     • upadlina
      upadlina :

      1. KP, porównajmy więc ilość agresji Rosji i usa od zakończenia II wojny światowej: ja zaczynam od ataków usa, a potem ty napiszesz o atakach Rosji i podliczymy, jaki bedzie wynik tej konfrontacji:……….Chiny 1945-46
      Korea 1950-53
      Chiny 1950-53
      Gwatemala 1954
      Indonezja 1958
      Kuba 1959-60
      Gwatemala 1960
      Kongo Belgijskie 1964
      Gwatemala 1964
      Republika Dominikańska 1965-66
      Peru 1965
      Laos 1964-73
      Wietnam 1961-73
      Kambodża 1969-70
      Gwatemala 1967-69
      Liban 1982-84
      Grenada 1983-84
      Libia 1986
      El Salvador 1981-92
      Nikaragua 1981-90
      Libia 1986
      Iran 1987-88
      Libia 1989
      Panama 1989-90
      Irak 1991-
      Kuwejt 1991
      Somalia 1992-94
      Chorwacja 1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
      Bośnia 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
      Iran 1998 (airliner)
      Sudan 1998
      Afganistan 1998
      Jugosławia 1999
      Afganistan 2001-
      Pakistan 2003-
      Libia 2011-
      Teraz ty napisz „agresje” Rosji!!!!!…..Już się śmieję!!
      2.Usmany mają też strefy wpływów zdobyte poprzez terror i agresję!!!!!
      3.To usmany są przy granicach Rosji, a nie odwrotnie, więc agresja jest po stronie usmanów!!..Proste,że aż śmieszne!!!!!
      4. Jakie „agresje” Rosji ja usprawiedliwiam??.. Po co te kłamstwa??..Granice usa tez są wynikiem agresji tego państwa na rdzennych mieszkańców tych ziem!!..Kolejny bzdurny argument z twojej strony!!……Czy uważasz, że zamach stanu w kijowie był zgodny z prawem??……Kaliningrad to terytorium Rosji narażone na atak nato, więc broń atomowa jest tam usprawiedliwiona!!!!…Usmany też nie działaja miękko!!…….
      6. Rosja jest w Syrii legalnie, usa nie…….Zaprzeczysz?????……..Rosja ekspanduje w kierunku wschodnim??….Dowody KP!!……..Ja mam dowody na ekspansję nato na wschód!!……..Granica nato z Odry jest teraz w Donbasie!!!!!…….Dowód niepodważalny!!……Czekam na twój dowód ekspansji Rosji na zachód!!!!…..Wiesz, kim był jelcyn??..Zapijaczonym podnóżkiem żydo-zachodniej mafii, który sprzedał Rosję tym bandytom!!!!……Trzeba być kanalią, żeby mówić o jego „porządku”!!……może dla agentów żydo-usmanii kontrola nad Rosją to porządek, ale dla Rosji to raczej niewola!!!!! 7. Rosja i Chiny są jedyną nadzieją na wyzwolenie się z niewoli zaoceanicznego zbrodniczego hegemona!!!!!……A co pozytywnego wnosi usmański bandzior KP??….Zniszczone kraje i miliony ofiar w imię ich imperializmu??……Niezła z ciebie kanalia!!!!!……..8. Powtarzam: Czy uwazasz, że zbrojny zamach stanu w kijowie był zgodny z prawem??…..Gdyby nie pomoc Rosjan dla pro-rosyjskich powstańców banderowcy dokonaliby tak czystek!!!!! 9. Dalej bredzisz!!……Żydo-mafia zachodnia zainstalowała żydo-bolszewizm i to ona jest winna swoich zbrodni, nie Rosja!!…..Jeżeli wejdę do twojej chałupy i nasram ci na łóżko, to kto bedzie winny, ja, czy ty??…….Osmieszasz się!!!!!……We wszystkich krajach komunistycznych członkami aparatu terroru byli obywatele tych krajów, więc też są winni!!……Dlaczego więc nie mówisz o zbrodniach rumunów, bułgarów, polaków, czechów, słowaków, litwinów………..itd??……Jakoś nie odpowiedziałeś na razie na to pytanie, bo pewnie odpowiedź jest niezgodna z twoim bandero-usmańskim dogmatem!!!!……..za to do znudzenia bredzisz o winie Rosjan, którzy sami byli ofiarą żydo-bolszewizmu!!..10. Nie manipuluj bzdetami z PKB!!……….Nawet mi sie nie chce tego sprawdzać, bo to nie ma znaczenia!!!!………….Liczy sie kwota wydawana na zbrojenia, a usmany wydaja więcej na zbrojenia, niz cała reszta swiata razem wzięta i to dobitnie pokazuje, kto jest najbardzioej agresywnym państwem na świecie!!!!…….ilość agresji usmanów na inne państwa też mówi sama za siebie!!!!!…….11.Za zbrodnie żydo -bolszewii nie odpowiada naród rosyjski, który sam był mordowany przez tych żydo-bolszewików!!……..12.Nie reprezentujesz polskiego punktu widzenia, bo nie popierałbyś ani banderowskiej junty w kijowie, ani jej sponsorów usmańskich, którzy na dodatek chcą Polskę władować w wojnę w imię swoich interesów, co ci zupełnie nie przeszkadza!!!!……..Reprezentujesz za to interesy bandero-usmańskie, bo ich racja stanu to wyniszczenie Polski w wojnie w ich interesach!!!!!!…….To tak proste i jasne, że aż śmieszmne!!!!……..Ja po tych długich wywodach z tobą juz wiem , kim jesteś i wiem, że jesteś moim śmiertelnym wrogiem!!!!!

     • kp :

      Ja mam inną propozycję. Ilu Polaków zabili Amerykanie, a ilu Rosjanie?
      Porównajmy także lata, w których Rosja toczyła agresywne wojny od XVI wieku do współczesności. Lata pokoju można policzyć na palcach jednej ręki. To łatwo sprawdzić. Można także porównać, procent ziem, które Rosja ukradła innym państwom i narodom w porównaniu do Ameryki.
      Można także policzyć liczbę ofiar rosyjskich zbrodni. Ja zacząłbym od zbrodni komunizmu – kilkanaście mln. Pakt Ribentrop-Mołotow był współudziałem Rosji Sowieckiej w rozpętaniu II WŚ. Rosja za to ponosi współwinę na równi z Hitlerem.
      Powtarza pan te same argumenty o innych narodowościach odpowiedzialnych za zło dokonane przez Rosję. To Rosja odpowiada za działania swych urzędników, żołnierzy i nie ma znaczenia, czy byli oni etnicznymi Rosjanami,, czy Ukraińcami. Słyszałem kiedyś pogląd, że zbrodniarz Bandera nie był narodowości ukraińskiej. Kierując się pana rozumowanie, czy to znaczy, że to nie Ukraińcy odpowiadają za ludobójstwo Wołyńskie? Otóż niezależnie, jakiej narodowości był zbrodniarz Bandera, to reprezentował struktury ukraińskie i Ukraińcy za jego zbrodnie odpowiadają, tak jak Rosjanie odpowiadają za swoje zbrodnie, niezależnie od tego, jakiej narodowości był Stalin, Beria i inni zbrodniarze. Rosjanie byli także członkami aparatu bezpieczeństwa i terroru sowieckiego to wynika z arytmetyki. Mniejszości narodowych jest z reguły mniej. Obywatele Litwy itp., którzy działali w interesie sowieckiego imperializmy nie odpowiadają za zbrodnie, bo nie mieli demokratycznego mandatu.
      Rosjanie są biedni w porównaniu do USA, ale blisko 5% PKB idzie na armię. Najwięcej na świecie.
      Gdzie te państwa dobrowolnie wchodzące w kooperacje z Rosją. Może jednak pan coś poda?
      To nie USA jest przy granicach Rosji a tylko Polska wstąpiła do NATO przy pełnej aprobacie Polaków!. Rozumiem, że nie przyjmuje pan tego do wiadomości. Tu różni się pan bardzo zdecydowanie od bardzo wielu Polaków, którzy zakorzenienie w strukturach zachodnich UE i NATO traktują jako element naszego bezpieczeństwa, niezależnie od tego, że ten Zachód i USA ma wiele złych stron. Mimo to despotia wschodnia – Rosja, którą pan tak lubi nikogo nie zachęca. Wyjątkiem jest prorosyjska partia Zmiana, ciesząca się poparciem w granicach promila. Dlaczego Rosja uzurpuje sobie monopol na określanie, jaki naród i państwo nie może być w NATO? Nie ma żadnych powodów, aby takie działania Rosji były usprawiedliwione, jeżeli do UE, czy NATO chcą wstąpić inne państwa. Ciągle te same, powtarzane argumenty.
      Śmierć każdego człowieka jest ogromną tragedią. Ale mam świadomość agresji rosyjskiej i ukraińskiej (banderowskie). Mnie nie martwi z geopolitycznego punktu widzenia, jak agresywna armia rosyjska walczy z batalionami ukraińskimi odwołującymi się do tradycji UPA. Rozumiem jednak, że dla pana wielkiego zwolennika Rosji to niepokojące.

     • upadlina
      upadlina :

      Dobra KP, widzę, że nasza rozmowa przypomina rozmowę z przysłowiową dupą w nocy!!!!!……Nie podjąłeś wyzwania o wyliczaniu wojen, bo po prostu przegrałbyś to z kretesem!!!!!….Kolejny raz uciekasz przed konfrontacją tego typu, bo argumentów brak!!!!!………Tak jak do tej chwili nie jesteś w stanie logicznie wytłumaczyć tego, że jednocześnie nie popierasz rzekomo banderyzmu, ale popierasz usmanów, którzy ten banderyzm wspierają!!!!!……To twoje oświadczenie jest oświadczeniem schizofrenika i każdy psychiatra to potwierdzi!!!!!……..Nie będziemy bawić się w XVI wiek, bo usmanii jeszcze wtedy nie było i nie ma jak porównywać między Rosją i usmanami!!!!!……..Ale ja mam jeszcze lepszą propozycję KP!!!!!…….Tu masz film z wystąpienia Grzegorza Brauna, który znany jest z obiektywnego spojrzenia na rzeczywistość i jest znanym i cenionym w kraju i za granicą znawcą w dziedzinie geopolityki i historii !!!!!……Wysłuchałem tego jego wykładu – nie pierwszego – w którym mówi o zagrożeniach dla państwa polskiego i szczegółowo przedstawia te zagrożenia!!!!……..Mówi o zagrożeniach: żydowsko-anglo-usmańskim, niemieckim. rosyjskim i upadlińskim!!!!!…….Wykład jest bardzo ciekawy, a jak widzę ty masz dużo czasu, więc wysłuchaj tego wykładu i odpowiedz mi tylko na jedno proste pytanie: Jakiemu zagrożeniu z tych które podałem poświęca on najwięcej czasu i uwagi, czyli które z tych zagrożeń uważa on za najbardziej niebezpieczne??!!!…….Na koniec dodam, że facet jest na pewno bardziej kompetentny w tych tematach niż ty!!!!!………Ciekawy jestem twojej odpowiedzi ??…….Czy dalej będziesz udawał idiotę?????

     • upadlina
      upadlina :

      Cała ziemia, którą posiada usa została ukradziona rdzennej ludności amerykańskiej KP, więc tu już odjechałeś totalnie!!!!!…….Całe terytorium usa jest ziemią ukradzioną jej właścicielom!!!!!…….Czyżbyś nawet tego nie wiedział????? Zbrodnie komunizmu są zbrodniami żydo-bolszewickimi, gdyż wówczas w ZSRR rządzili żydo-bolszewicy, a nie Rosjanie!!!!…….Równie dobrze o zbrodnie komunizmu mógłbyś oskarżyć Polskę, Czechosłowację, Węgry, Jugosławię, Litwę, Łotwę, NRD, Rumunię itp…….To absurd!!!!!……Bandera był ukraińskim żydem, ale w ludobójstwie brała udział zwykła upadlińska tępa tłuszcza i motłoch!!!!!……..Częścią aparatu terroru w krajach żydo-komuny byli też czesi, słowacy, polacy, jugosłowianie, węgrzy, rumuni, ale jakoś dziwnym trafem nie obwiniasz ich za zbrodnie komunizmu?????………To równie nienormalne jak jednoczesne nie popieranie banderyzmu, ale popieranie tych, którzy go wspierają!!!!!…….Widzę, że schizofrenia to twój sposób na życie!!!!!……….A teraz twoje zdanie: „Obywatele Litwy itp., którzy działali w interesie sowieckiego imperializmy nie odpowiadają za zbrodnie, bo nie mieli demokratycznego mandatu”…………Piękne,Hehehehehe!!!!……..ale prosiłbym o wyjaśnienie, jaka jest różnica między Rosjaninem na usługach żydo-bolszewii, który zabija kogoś strzałem w głowę, a litwina na usługach żydo-bolszewii, który robi to samo!!!!!……..Coraz bardziej chce mi się śmiać!!!!!….PKB nie ma nic do agresywności!!!!!………Bandyta usmański po prostu sie zbroi, bo to wynika z jego koncepcji globalnego podboju i podporzadkowania sobie całego swiata!!!!!………Tu masz niewielki przykład mentalności usmanów na podstawie ich doktryn:………Według doktryny Brzezińskiego Waszyngton musi kontrolować ląd euroazjatycki, aby pozostać jedynym supermocarstwem. Brzeziński nie ma nic przeciwko, aby nastąpiło to w sposób pokojowy poprzez podporządkowanie rosyjskiego rządu imperium Waszyngtonowi. „Luźno skonfederowana Rosja… zdecentralizowana Rosja będzie mniej podatna na imperialną mobilizację.” Innymi słowy należy rozbić Rosję na związek w połowie autonomicznych państw, których politycy mogą zostać kupieni przez Waszyngton.
      Brzeziński postuluje „geostrategię Eurazji”, w której Chiny i „skonfederowana Rosja” są częścią „transkontynentalnej struktury bezpieczeństwa” zarządzanej niepodzielnie przez Waszyngton.

      W myśl doktryny Wolfowitza każdy silny kraj zdefiniowany jest jako wroga potęga stanowiąca zagrożenie dla USA bez względu na to, czy dane państwo skłonne jest szukać porozumienia z Ameryką dla obopólnych korzyści.
      Różnica między Brzezińskim i neokonserwatystami sprowadza się do tego, że Brzeziński chce kupić Rosję i Chiny przyłączając je do imperium jako ważne elementy, których głos zostanie wysłuchany, nawet jeśli tylko ze względów dyplomatycznych. Neokonserwatyści gotowi są bazować na sile militarnej połączonej z wewnętrznymi działaniami wywrotowymi, które przeprowadzają finansowane przez USA organizacje pozarządowe, a nawet terrorystyczne.
      Ani Stany Zjednoczone, ani Izrael nie zdradzają zażenowana z powodu światowej reputacji krajów, które stanowią największe zagrożenie. W rzeczywistości oba państwa są dumne, że uznaje się je za największe zagrożenie. Ich polityka zagraniczna pozbawiona jest dyplomacji. Polityka zagraniczna USA i Izraela spoczywa wyłącznie na przemocy. Waszyngton mówi krajom, aby podporządkowały się jego dyktatom, w przeciwnym razie zostaną „zbombardowane i wrócą do epoki kamienia”. Wszystkich Palestyńczyków, nawet kobiety i dzieci, Izrael uznaje za „terrorystów” i przystępuje do ich zabijania na ulicach, twierdząc, że jedynie broni się przed terrorystami. Izrael, który nie uznaje istnienia Palestyny jako państwa, tłumaczy swoje zbrodnie twierdzeniem, że Palestyńczycy nie akceptują istnienia Izraela.
      „Nie potrzebujemy żadnej zafajdanej dyplomacji. Mamy władzę.”
      Jest to postawa, która gwarantuje wojnę i na nią Stany Zjednoczone zabiorą świat.
      Problemem z perspektywy ludzkości jest to, że Rosja i Chiny nie są Irakiem i Libią. Oba kraje posiadają strategiczną broń nuklearną. Ich lądowa powierzchnia znacznie przewyższa obszar Stanów Zjednoczonych. Waszyngton, który nie był w stanie z powodzeniem okupować Bagdadu czy Afganistanu, nie ma szans na zwycięstwo w konwencjonalnym starciu militarnym z Rosją i Chinami. Waszyngton będzie zmuszony użyć broni nuklearnej.
      Stolice europejskie będą musiały zdecydować, czy Waszyngton wymusza na nich konflikt z Rosją, który szkodzi europejskim interesom. Dlatego Putin testuje polityków Starego Kontynentu, aby ustalić, czy istnieje tu wystarczająca inteligencja i suwerenność warunkujące pojednanie. Ma nadzieję, że interesy państw europejskich wezmą górę nad uległością wobec Waszyngtonu. Właśnie na to stawia. I dlatego nie ulega prowokacjom Waszyngtonu na Ukrainie.

      Doktryna Wolfowitza została rozwinięta przez innego ideologa neokonserwtyzmu, także powiązanego z lobby izraelskim w USA, Michaela A. Ledeena. Swoje poglądy na politykę zagraniczną USA Ledeen, podobnie jak Wolfowitz, sformułował na początku lat 90. XX wieku. Zostały one jednak ujawnione dopiero w 2002 roku przez publicystę Jonaha Goldberga na łamach „National Review” w artykule „Bagdad powinien być zniszczony, część druga” („Baghdad Delenda Est, Part Two”). Wedle Goldberga Ledeen ujął swoją doktrynę w jednym znaczącym zdaniu: „Mniej więcej co 10 lat Stany Zjednoczone potrzebują wziąć (dosłownie: podnieść) jakieś małe zasrane państewko i rzucić nim o ścianę tylko po to, żeby pokazać światu jak poważnie traktujemy sprawę”
      Pierwszym „zasranym państewkiem”, jakim USA po 1989 roku rzuciły o ścianę – jeszcze przed pierwszą wojną z Irakiem w 1991 roku – była Jugosławia. Rozbicie tego kraju planowano w USA i RFN już w latach 70. XX wieku. Do realizacji tych planów przystąpiono w 1990 roku. Nie cofnięto się przed niczym – nawet przed wspieraniem dokonanej przez Chorwację w sierpniu 1995 roku czystki etnicznej na Serbach, ani inwazją powietrzną NATO w 1999 roku na ograniczone do Serbii i Czarnogóry pozostałości Jugosławii. Polityka USA i państw zachodnich doprowadziła nie tylko do zniknięcia Jugosławii z mapy Europy w 2003 roku, ale także do dezintegracji terytorialnej Serbii, na terytorium której wykreowano twór państwowy w postaci Kosowa.
      Podczas pierwszej inwazji na Irak (1991), wojen w Jugosławii (1991-1995), inwazji NATO na Jugosławię w 1999 roku i kryzysu w Kosowie Zachód wykreował model propagandowy, wytwarzający fałszywy obraz przyczyn i przebiegu konfliktu, stygmatyzujący Serbów (w wypadku Jugosławii) jako jedynych winowajców oraz odczłowieczający obraz rządów i postać Saddama Husajna (w wypadku Iraku). Ten model propagandowy stosowano potem wobec każdego państwa, które USA brały na celownik swojej agresywnej polityki: Iraku, Iranu, Afganistanu, Libii, Białorusi, a obecnie Rosji.
      Lata 90. XX wieku były jednak dopiero przedsmakiem „wojny permanentnej o demokrację” wedle modelu trockistowskiego. Na dobre rozpoczęła się ona dopiero w 2001 roku, tzn. po objęciu prezydentury USA przez George’a W. Busha i zamachach terrorystycznych w Nowym Jorku, które uznano za casus belli tzw. „wojny z terroryzmem”. W rezultacie „wojny permanentnej o demokrację” USA wraz ze swoimi sojusznikami przyczyniły się od 2001 roku do obalenia na świecie około trzydziestu rządów. Na „wojnę permanentną o demokrację” składają się trzy elementy: „wojna z terroryzmem”, „kolorowe rewolucje” oraz przewroty wojskowe. Tylko pierwszy z tych elementów oznacza najczęściej bezpośrednie militarne zaangażowanie się USA i ewentualnie NATO.
      „Wojnę z terroryzmem” USA toczyły dotychczas na terenie: Afganistanu (od 2001 roku), Somalii (od 2002 roku), Iraku (2003-2011 i od 2014 roku), Pakistanu (od 2004 roku), Jemenu (od 2010 roku), Syrii (od 2014 roku), Libii (od 2015 roku) i Nigerii (od 2015 roku). Jedynym rezultatem „wojny z terroryzmem” jest trwałe pogrążenie tych krajów w chaosie i krwawej anarchii, czego najdrastyczniejszymi przykładami są Afganistan, Irak, Jemen, Libia, Somalia i Syria. Według oficjalnych danych w samym Iraku w latach 2003-2011 zginęło 128 tys. cywilów, 4,4 tys. żołnierzy USA i 29 tys. członków irackich sił bezpieczeństwa oraz islamskich grup zbrojnych.
      „Kolorowe rewolucje” to zupełnie inny model narzucania globalnej dominacji USA i „najdoskonalszego wzorca ustrojowego”, przypominający poniekąd sowiecki eksport rewolucji socjalistycznej do krajów Trzeciego Świata. Oficjalnie są to spontaniczne bunty zniewolonych społeczeństw przeciwko autorytarnym lub skorumpowanym rządom. Faktycznie zawsze są sterowane, jeśli nie bezpośrednio to pośrednio (za pomocą różnych fundacji i organizacji), przez służby specjalne USA i ich sojuszników. Zupełnie szczerze przyznał to w jednym z wywiadów prasowych prezydent Barack Obama ujawniając, że to jego administracja stała za przewrotem na Ukrainie w 2014 roku.
      „Kolorowe rewolucje” można podzielić na udane i nieudane. Do udanych należą: „rewolucja róż” (Gruzja, 2003), „purpurowa rewolucja” (Irak, 2004), „pomarańczowa rewolucja” (Ukraina, 2004), „cedrowa rewolucja” (Liban, 2005), „tulipanowa rewolucja” (Kirgistan, 2005), „niebieska rewolucja” (Kuwejt, 2005), „jaśminowa rewolucja” (Tunezja, 2011) oraz „rewolucja godności” (Ukraina, 2014). Do nieudanych natomiast należą: „dżinsowa” lub „chabrowa rewolucja” (Białoruś, 2006), „szafranowa rewolucja” (Birma/Mjanma, 2007), „zielona rewolucja” (Iran, 2009), „błotna rewolucja” (Rosja, 2011), „śnieżna rewolucja” (Osetia Południowa, 2011) oraz próby „kolorowych rewolucji” w Armenii (2008), Mołdawii (2009), na Białorusi (2011) i w Wenezueli (2014).
      „Kolorowe rewolucje” na Ukrainie w 2004 i 2014 roku oraz próby ich wywołania na Białorusi w 2006 i 2011 roku były intensywnie wspierane przez Polskę, której polityka amerykańska powierzyła kluczową rolę w eksporcie demoliberalizmu do Europy Wschodniej. O ofiarności zaangażowania władz Polski w te działania świadczy chociażby poświęcenie Związku Polaków na Białorusi na ołtarzu idei uszczęśliwienia Białorusinów „wolnością”.
      Nie zawsze „kolorowe rewolucje” wiodły do trwałego wprowadzenia „demokracji” i wpływów USA. Rządy zainstalowane w wyniku takich przewrotów w Gruzji, Kirgistanie i na Ukrainie w 2004 roku po pewnym czasie upadły. Niemal zawsze jednak udane „kolorowe rewolucje” doprowadziły do długotrwałego chaosu politycznego w danym kraju, a na Ukrainie w 2014 roku do wojny domowej.
      Odrębnym rozdziałem „kolorowych rewolucji” jest tzw. „arabska wiosna” z 2011 roku. Rewolty te objęły aż 19 krajów. Były to: Algieria, Arabia Saudyjska, Autonomia Palestyńska, Bahrajn, Dżibuti, Egipt, Irak, Kuwejt, Jemen, Jordania, Liban, Libia, Mauretania, Maroko, Oman, Somalia, Sudan, Syria i Tunezja. Do trwałego obalenia dotychczasowych władz lub zmian w ich składzie doszło w Egipcie, Libii, Maroku, Jemenie, Jordanii, Omanie i Tunezji. W wypadku Libii, Syrii i Jemenu „arabska wiosna” doprowadziła do krwawych wojen domowych i faktycznego rozpadu tych państw. Cały region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej pogrążył się albo w stanie długotrwałej destabilizacji albo w krwawym chaosie (Irak, Jemen, Libia, Syria), którego rezultatem są m.in. tzw. Państwo Islamskie i obecna fala ogromnej migracji muzułmańskiej do Europy.
      Prawdopodobnie nie jest przypadkiem, że do „arabskiej wiosny” oraz wojen domowych w Libii i Syrii doszło po tym jak zaczął przybierać realne kształty projekt Unii Śródziemnomorskiej, utworzonej w lipcu 2008 przez Unię Europejską, ale faktycznie przez Francję. Przywódca Libii Muammar Kadafi oskarżył wówczas Francję i UE o chęć rozbicia Unii Afrykańskiej i neokolonializm. Wkrótce miał „kolorową rewolucję”, wspartą przez uderzenia lotnictwa NATO (głównie amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego), a sam zginął zabity przez „powstańców”. Także sceptyczny wobec projektu Unii Śródziemnomorskiej prezydent Syrii Baszszar al-Asad został uznany przez „świat demokratyczny” za „dyktatora”, z którym walkę zbrojną natychmiast podjęła „demokratyczna opozycja”.
      Koniec zimnej wojny (1989) oraz rozpad obozu socjalistycznego i samego ZSRR (1989-1991) amerykańscy neokonserwatyści odczytali jako wielki triumf polityczny USA, dający im prawo do stworzenia świata jednobiegunowego. Rosja putinowska (od 1999 roku), która nie podporządkowała się hegemonii USA i nie przyjęła zachodnich standardów ideologiczno-politycznych, a z czasem razem z Chinami, Brazylią, Indiami i RPA zaczęła podważać układ jednobiegunowy – stała się największym wrogiem neokonserwatystów. Za szczerego demokratę w ich oczach uchodził Borys Jelcyn mimo, że kazał strzelać z czołgów do parlamentu i jawnie fałszował wybory, o korupcji i rozkradaniu majątku państwowego już nie mówiąc. Jednakże po objęciu władzy przez Władimira Putina rosyjska demokracja nagle się załamała. Stało się to zwłaszcza po tym jak z Rosji wygnano Borysa Bieriezowskiego i fundację George’a Sorosa na rzecz „społeczeństwa otwartego”. Przywrócenie „demokracji” w Rosji stanowi – o czym się oficjalnie nie mówi – największe wyzwanie polityki amerykańskiej w globalnej „wojnie permanentnej o demokrację”. Jest to wyzwanie bardzo poważne, bo Rosja to jednak nie Irak, ale mocarstwo atomowe.
      Próby podważenia integralności terytorialnej Rosji podejmowano już w latach 90. XX wieku (Czeczenia, Tatarstan). Kolorowe rewolucje w Gruzji, Kirgistanie i na Ukrainie były częścią strategii okrążania Rosji i przybliżania do jej granic „demokracji” wraz z infrastrukturą wojskową NATO. Strategia ta zakończyła się niepowodzeniem z powodu dekompozycji sił politycznych zainstalowanych w tych krajach w wyniku „kolorowych rewolucji” oraz porażki i kompromitacji Gruzji w sprowokowanej przez nią wojnie z Rosją w 2008 roku. Działania według schematu „kolorowej rewolucji” podjęto jednak ponownie na Ukrainie w 2014 roku. Tym razem zdecydowana interwencja Rosji na Krymie i jej wsparcie dla separatystów w Donbasie postawiły sprawę na ostrzu noża. Doszła do tego jeszcze skomplikowana sytuacja w Syrii, gdzie Rosja i USA wspierają politycznie i wojskowo przeciwne strony konfliktu (legalne władze i „opozycję”) i jednocześnie niezależnie od siebie zwalczają tzw. Państwo Islamskie.
      W polityce amerykańskiej są siły gotowe przekraczać kolejne „czerwone linie” w konfrontacji z Moskwą, a szerzej z blokiem BRICS. W antyrosyjską politykę Waszyngtonu od dawna wprzęgnięte są główne siły polityczne Polski. Polityka ta – pomijając problem takiego czy innego stopnia zależności Warszawy – bardzo podbudowuje największy polski kompleks – kompleks rosyjski. Ze wszystkimi jego mitami od kultu antyrosyjskich powstań narodowych, przez prometeizm i koncepcję Międzymorza, po tzw. doktrynę Giedroycia. Z amerykańskiego punktu widzenia jest rzeczą naturalną, że cierpiący na kompleks rosyjski politycy polscy zostali wciągnięci do realizacji doktryny Wolfowitza w Europie Wschodniej. Trudno o lepszych podwykonawców.
      Stąd łatwiej zrozumieć dlaczego kompleks rosyjski jest w Polsce tak pieczołowicie pielęgnowany od 1989 roku, szczególnie na polu tzw. polityki historycznej. Razem z tym, co Jędrzej Giertych nazwał „wiarą ukrainną” tworzy on fundament polskiej polityki wschodniej. Oczywiście nie polskiej, tylko amerykańskiej. Animatorzy doktryny Wolfowitza po prostu wyznaczyli Polsce rolę głównego amerykańskiego dywersanta na europejskim obszarze poradzieckim………………….Tak wyglądaja doktryny wojenne twoich „pokojowo usposobionych” usmanów!!!!!……….Wnioski są jasne, dla każdego normalnego człowieka o średniej inteligencji!!!!!………A gdzie są państwa wchodzące dobrowolnie w kooperację z usmanami?????………..Może to zdemilitaryzowana japonia, na której terytorium stacjonuje 50 tys usmańskich żołdaków, albo niemcy, gdzie jest ich 40 tys?????……….Nie osmieszaj się!!!!!…….A gdzie to armia rosyjska walczy z upadlińskimi batalionami??……….Czy nie w twoich snach?????

     • kp :

      No tak różnice są ogromne między nami. Dla pana istotne są ofiary amerykańskie ze względu na pana antyamerykańskość, a dla mnie ofiary polskie będące skutkiem zbrodni rosyjskich. Pan widzi agresję Ameryki, a ja widzę podważania przez Rosję status quo. Dziś prasa podaje wypowiedź prezydenta Rosji pana Putina, który mówi wprost, za Jelcyna byliśmy słabi dziś już nie, dlatego żądamy nowych zasad polityki międzynarodowej. Gdzie leży zasięg inwazji rosyjskiej, na jakiej granicy? Czy to Gruzja, Ukraina prinbałtyka, Bug, czy Łaba? Państwa niezależne od USA – Norwegia i Szwecja zaniepokojone agresywnymi działaniami Rosji zwiększają wydatki na zbrojenia, ale dla pana to wynik knowań Ameryki. Tak, rzeczywiście pana jednostronne prorosyjskie spojrzenie wyklucza dojrzenie niebezpieczeństwa płynącego ze Wschodu. Groźny jest Zachód. Pytanie, gdzie NATO (podstępnie) zbliża się do Rosji? Odpowiedź nigdzie. Jedynie wolne narody: Polski, Litewski, Łotewski, Estoński weszły do NATO jako gwaranta bezpieczeństwa. Niestety, niezależnie, jak pan przedstawia sytuację, i jak ją uzasadnia, to fakty są jasne. Każdy na wyścigi haha ucieka z rosyjskiej strefy wpływów, każdy wieje gdzie pieprz rośnie, a jak Ameryka zachęci i da zielone światło to jeszcze szybciej. Tak ja rozumiem, że dla osoby, takiej jak pan o prorosyjskich poglądach, to szok!. Ta zła Ameryka, tyle knuje, tyle rabuje, tyle bombarduje, a wszyscy chcą do NATO. To, że już nawet część odwiecznego rosyjskiego świata chce do NATO – Ukraina, to już jest ponad ludzie, rosyjskie możliwości, to pewnie spisek, CIA, może to działanie Rambo? Pewne jest jedno wg. Rasia Today i filomoskali. Sami Ukraińcy tego nie wymyślili. A jednak z sondaży jednoznacznie wynika. po lekcji „przyjaźni” jaką Rosja dała Ukrainie większość Ukraińców mówi jasno! UE i NATO to nasza przyszłość. Szok dla porosyjskich zwolenników. Co więcej nikt z Rosjan na Litwie, Łotwie i w Estonii nie chce do Rosji. No … to już z pewnością spisek, podstęp granda. Wszystko, dlatego, że Ameryka tyle wydaje na zbrojenia 3,5% pkt. a my – Rosja tylko 5% pkb. Niestety, fakty są inne. Nawet rodowici Rosjanie widzą, że żyje się im lepiej z dala od Rosji. Nie chcą wracać! Nie chcą być częścią Rosji. Ona nie jest atrakcyjna dla nikogo. Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego ochoczo przybywają na zakupy do tej „amerykańskiej” Polski. To pewnie także spisek amerykański. To niemożliwe, aby to działo się samoczynnie. Przecież Rosja ma taką kulturę, no właśnie jaką? Trochę XIX wiecznej a w XX w. to jedynie Sołżenicyn!. Ale co on opisywał? A tak wszyscy, którzy czytali wiedzą. Różnca między nami jest taka, że pan kocha Rosję i nienawidzi Ukraińców za zbrodnie na Polakach. Jednocześnie zwalnia pan z odpowiedzialności za zbrodnie Rosjan! Czemu Moskwa nie uzna, że Katyń to ludobójstwo, tego domaga się pan (słusznie) od Ukraińców. O małym Katyniu usłyszał pan chyba ode mnie. Sądząc po reakcji, w którym pomylił pan obławę Augustowską z Katyniem. Tak, to rozmowa głuchego z obrazem. Pan nie jest w stanie rozważyć argumentów, które w najmiejszym stopniu podważają pana nienaganną ufność wobec Rosji. Rosji, która kosztem Polski obłowiła się i żyje dziś pomyślnie. Ja wiem, że pamięć jest krótka, ale wystarczy spojrzeć na mapę. Rosja „ukradła” Polsce i innym narodom kawał zagospodarowanej ziemi, a uczyniła z niej skrwawioną ziemie. Dlatego zanim pan zacznie potępiać Amerykanów, niech pan popatrzy na Wschód i zapyta o mln. ofiar, zbrodni rosyjskich na skrwawionych ziemiach – ziemiach byłem I RP. Tak, panie upadlina był kiedyś taki kraj. A jego interesy nie były definiowane jako wzgląd na interesy Rosji. Nie ma żadnego wielkiego Polaka, który zgadzałby się z pana poglądami. Może pan poda jakiś przykład wielkiego Polaka, którego śladami pan kroczy? Po co pan zapatrzony w swoją niechęć do Ameryki i miłość do Rosji woli kroczyć ścieżkami, które każdy wielki Polak – Piłsudski, Dmowski, itp. odrzucili. Braun, z całym szacunkiem to, ani nie Piłsudski, ani nie Dmowski. W dodatku powołuje go pan we fragmentach – proszę poznać całe spektrum jego spojrzenia, a ono nie jest prorosyjskie. O ekspertach występujących w rosyjskiej telewizji, takich jak niepoważna postać Korwin-Mikke nie wspomnę. Co do kradzieży ziemi przez Amerykę i Rosję to znowu nie jest tak jak pan gorący miłośnik Rosji myśli. Proste spojrzenie na mapę! Rosja to największy kraj na świecie i wszystko jasne. Chyba, że pan sądzie na poza Moskwą w XIV w. mieszkały plemiona ugrofińskie przemieszane ze słowiańskimi – protoplaści Rosjan? Próbuje pan w kółko udowadnia, ze koło jest kwadratowe, a Rosja miłuje pokój! Zaraz, zaraz przecież ja to znam! Tak, to sowiecka propaganda, dziś jak żywo wyciągnięta na stół przez manipulatorów rosyjskich. Panie upadlina pan pisze na nowo historię! Tak, nie tylko polską, litewską, niemiecką ale i rosyjską, Pana poglądy, że to narodowość zabójcy decyduje o odpowiedzialności za zbrodnie, to nowe spojrzenie na historię. Od starożytności do współczesności nikt tak nie klasyfikował wydarzeń historycznych. Sądzę, że to spojrzenie nie jest godne dyskusji z taką Osobą, jak ja, której zdążył pan już wielokrotnie naubliżać i której jak zakładam naubliża pan jeszcze. Lepiej od razu wystąpić do najlepszego instytutu rosyjskiego (zna pan nazwę jako znawca Rosji?), francuskiego. O amerykańskim czy brytyjskim nie wspomnę, bo przecież pan nie uznaje Ameryki. Tak, co do tych pana odkryć geopolitycznych, to ja się zgadzam. Paskudnie to śmierdzi, także ze strony Ameryki. Ale ma pytanie, a Rosja jest wynikiem czego? Daru z niebios, czy bezwzględnej geopolityki? Pan pewnie powie jako rusofil, że Rosja jest, że Rosji się należy, a wszystko inne to knowania Ameryki haha. Nic z tych rzeczy panie upadlina dziecko to rozumie. Dla mnie Rosja może być wielka i nic mi do tego. Rzecz w tym i pana pro-rosyjkość przekracza pro-polskość, że Rosja zawsze staje się wielka kosztem Europy Wschodnie. ILE RAZY MAM TO PANU TŁUMACZYĆ? To zagrożenie dla Polski. Ameryka rośnie imperialnie z dala od Polski. Rosja niestety nie. To jest ten element sporny między mną, a panem. Pana niechęć do Ameryki i prorosyjkskość powoduje, że całkowicie traci pan z pola widzenia POLSKĘ. Coraz więcej mam zresztą wątpliwości, czy pan interesy Polski w ogóle dostrzega i jak je pan definiuje? I tu istota sprawy, a dlaczego Międzymorze wolnych narodów jest złe? Dlaczego nie może powstać? Bo Polska, Białoruś i Ukraina stałyby się bogatsze, bardziej niezależne od Rosji? Jeżeli pan odpowiada na to pytanie negatywnie, to pan jest kimś więcej niż osobą z prorosyjskimi poglądami. Pan się nimi kieruje!

     • upadlina
      upadlina :

      Dyskutując z tobą odnoszę cały czas wrażenie, że dyskutuję z zaprogramowanym robotem!!…Ponieważ KP w tych tekstach poruszamy jenocześnie kilkanaście tematów i te, które są dla ciebie niewygodne ignorujesz udając, że ich nie zauważyłeś i w związku z tym nie odpowiadasz na niewygodne pytania, więc będę zamieszczał jedną kwestię w jednym poście, żebyś nie udawał, że „niechcący” ją pominąłeś!!!!!..A więc:…..
      Napisałeś, iż według RT zamach stanu w kijowie był niezgodny z prawem i z tego, co napisałeś, wynika, że ty się nie zgadzasz z tym stwierdzeniem!!!!……No to w końcu określ sie jednoznacznie i odpowiedz, bez uciekania od tematu:……Czy zbrojne zamachy stanu w których obala się demokratycznie wybranych przywódców są zgodne z prawem?…….Tak, albo nie (bez kręcenia i całego bełkotu w którym się lubujesz!!)

     • upadlina
      upadlina :

      Kolejna kwestia:
      Napisałeś o zbrodniach rosyjskich z czasów ZSRR za które winni są Rosjanie, którym w kraju zainstalowano żydo-bolszewię, ale już Polacy, którym w kraju też zainstalowano żydo-bolszewię nie są winni jej zbrodni!!!!…….Nie są też winni czesi, Słowacy. Bułgarzy, Rumuni………..tylko Rosjanie!!!!!…….Proszę o wytłumaczenie tego nienormalnego stwierdzenia!!!!!

     • upadlina
      upadlina :

      Kolejna kwestia: napisałeś, że Rosja jest agresywna, a nato i usa tylko się bronią!!!!…..W takim razie, co „broniące się” usa robią pod granicami Rosji??…….Czy obrona nie odbywa się na terenie albo w pobliżu własnych granic??….Jezeli ja stanę uzbrojony wokół twojego podwórka i domu, nacelowując na ciebie moją broń, to będę się bronił, czy bedę agresorem?????

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia: Napisałeś, że Polska jest wolnym krajem!!……..A ja ci napisałem, że to nieprawda, ponieważ zewnętrzne prawo spoza Polski jest nadrzędnym nad prawem polskim!!!!!…..https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pierwsze%C5%84stwa_prawa_wsp%C3%B3lnotowego……………W takim wypadku nie ma mowy o byciu suwerennym, ponieważ nasze prawo musi ustąpić przed obcym!!!!…….Proszę o zabranie zdania w tej kwestii!!!!………Gdybyś chciał znowu uskuteczniać twój pseudointelektualny kłamliwy bełkot, umieszczam tu definicję suwerennego państwa: „Suwerenność – zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów, sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium, grupą osób lub samym sobą. Suwerenność państwa obejmuje niezależność w sprawach wewnętrznych i zewnętrznych.”………..

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia: Niedawno napisałem ci opowieść Polaka, który mieszka W Rosji i opisuje życie tam!!…Mieszkał też na zachodzie i ma porównanie!!!!….Wybrał Rosję!!!!…..To są fakty, które ci nie pasują, ale coraz mniej ludzi będzie chciało mieszkać w islamizowanym i spedalonym eurokołchozie na dodatek zadłużonym po uszy, który pada na naszych oczach!!…..Nie przeceniaj tego zdegenerowanego zachodu, w którym ogórki nie mogą być za krzywe, a ślimaki są rybami!!!!…….Widzę, że lubujesz się żyć w oparach absurdów i sam jesteś przykładem takiego absurdu twierdząc, że banderowcy są źli, ale ich sponsorzy usmańscy są dobrzy!!….Powtarzam, że to objaw schizofrenii i nie chodzi mi tu o obrażanie nikogo, ale to po prostu fakt!!!!…….ktoś, kto twierdzi, że jest jednocześnie za i przeciw jest schizofrenikiem i każdy psychiatra to potwierdzi !!

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia:
      Napisałeś, że „Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego ochoczo przybywają na zakupy do tej „amerykańskiej” Polski”, ale zapomniałeś dodać, że Polacy też chętnie jeżdżą do Obwodu Kaliningradzkiego na zakupy, które tam są o wiele bardziej opłacalne, niż w usmańskiej kolonii polskiej!!

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia:
      Napisałeś: „Rosja „ukradła” Polsce i innym narodom kawał zagospodarowanej ziemi, a uczyniła z niej skrwawioną ziemie”….Nie zauwazasz, że dziś usmania chce zrobić w Polsce wojenkę w imię swoich intersów i to jest najbardziej niebezpieczne!!…….Żyjesz przeszłością, a nie teraźniejszością!!…….Nie ma już carów i ZSRR, więc i zagrożenia są inne!!……..Nie Rosja okupuje dziś Polskę, tylko usa!!……..To tzw „miękka” okupacja, ale okupacja!!…….Prawo zewnętrzne stanowi w Polsce, a to jednoznacznie przekreśla polską suwerenność, co wynika z definicji suwerenności !!

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia:
      Braun ci się już nie podoba, bo na temat zagrożenia rosyjskiego mówi niewiele, gdyż i niwielkie jest to zagrożenie w tej chwili, ale 95% jego wykładów jest o zafrożeniu żydo-anglo-usmańskim!!!!!……..Niestety KP (dla ciebie niestety), ale to on jest dla dużej części Polaków autorytetem w geopolityce, a nie ty!!…….Jego wykłady obalają całą twoją rusofobię banderowską i usmanofilię!!!!……Powołujesz się tu na Dmowskiego:….Oto jego słowa: „Istnieją Polacy, którzy bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę”!!……..Absolutnie też odrzucał upainę, jako silne państwo….. http://wmeritum.pl/dmowski-kwestia-ukrainska/61207 !!

     • upadlina
      upadlina :

      kolejna kwestia:
      Napisałeś: „Ameryka rośnie imperialnie z dala od Polski”………..Otóż ameryka już nie rośnie, a raczej powoli sie zwija jako supermocarstwo i to nie jest żdną tajemnicą!!…..Dlatego między innymi tak prze do wojny, bo za parę lat jej konfrontacja z duetem Rosja-Chiny może być bez szans!!……”Z dala”?????………Chyba nie zauważyłeś KP, że Ziemia jest globalną wioską i nie ma już „z dala”, jeżeli chodzi o usa, bo usmany w tej chwili są obecni militarnie praktycznie wszędzie!!…….Oczywiście – jak to mówisz KP – jest to obecność tylko i wyłącznie „pokojowa”, co mogliśmy i możemy obserwować w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Wietnamie, Jugosławii, Kubie, Grenadzie…………….i dziesątek innych miejsc!!……Dziś usmany chcą przynieść „pokój” na polską ziemię!!……Boże miej nas w opiece!!

     • fiesta :

      Upadlina…. UE jest projektem masonerii europejskiej, finansowanym przez zydowskich bankierow i w szczegolnosci zalezalo na tym zydom, ktorzy od wiekow daza do panowania nad calym swiatem i gojami. Takim punktem zwrotnym w polityce prowadzonej przez zydostwo jest SWIATOWY ZJAZD SYJONISTOW w 1897r w Bazylei (Szwajcaria), gdzie zostal nakreslony PROGRAM SWIATOWEJ POLITYKI ZYDOWSKIEJ i dowodem sa PROTOKOLY, ktore trafily w rece Nilusa (szefa carskiej Ochrany) w 1901r poprzez rosyjska agentke we Francji, za autora ktorych uwazany jest T.Herzl (wegierski zyd i przewodniczacy I-go swiatowego zjazdu syjonistow w Bazylei w 1897r).
      W 1920r H.Ford (amerykanski przemyslowiec) opublikowal Protokoly w j.angielskim, ktore ukazuja zydowski plan opanowania innych panstw i narodow.
      W 1923r hrabia Kudenhove-Kalergi (mason) wydal ksiazke dotyczaca idei powstania PAN-EUROPY, a w 1926r odbyl sie I-szy zjazd zwolennikow tej idei w Wiedniu.
      Kudenhove-Kalergi mial powiazania z masonami i zydowskimi bankierami (Rotschild, Warburg etc), ktorzy postanowili zrobic uzytek z idei powstania PAN-EUROPY, chociaz za pomyslodawce „stanow zjednoczonych” Europy uwazany jest V.Hugo (mason francuski i powiesciopisarz) zyjacy w XIX wieku.
      Natomiast sama idea powstania zjednoczonej Europy siega kilkanascie wiekow wstecz do okresu wladzy Karola „wielkiego” (przelom VIII-IX wieku), ktory chcial zawladnac cala Europa i prowadzil podboje w Europie z blogoslawienstwem papieza – w roku 800 zostal koronowany przez papieza na cesarza imperium rzymskiego, wiec tym samym powiekszaly sie wplywy papiestwa w Europie.
      Z kolei zydostwo przejelo kontrole finansowa nad USA w 1913r poprzez utworzenie FRB (banku rezerw federalnych) zlozonych z prywatnych bankow zydowskich, ktore pozyczaly pieniadze rzadowi USA, ale nie podlegaly zadnej kontroli przez rzad USA – typowy przyklad „panstwa w panstwie”.
      Natomiast przejecie wladzy w Rosji przez zydow odbylo sie metoda rewolucyjna w 1917r z pomoca zydowskich bankierow z USA, Niemiec i Anglii, i idea przewodnia byla IDEOLOGIA KOMUNISTYCZNA niemieckiego zyda K.Marksa z 1848r (Manifest Komunistyczny), dzieki ktorej zydostwo chcialo opanowac cala Europe.
      Wszytkie te dzialania byly wczesniej zaprogramowane i realizowane punkt po punkcie w tajemnicy przed innymi narodami i panstwami, a centrum tych planow i dzialan byla Europa zachodnia, a nie USA, ktora stanowila skupisko masonerii i tajnych stowarzyszen, w ktorych roilo sie od zydostwa – vide chociazby Iluminaci w Bawarii i Francji, ktorym przewodzili odpowiednio zyd Weishaupt w Bawarii i zyd Mendelshon we Francji, ktorzy brali wspoludzial w rozpetaniu rewolucji we Francji w 1789r z pomoca zydowskich bankierow.
      W okresie zimnej wojny miedzy USA i komunistycznym ZSRR po zakonczonej II w.s. w interesie USA bylo stworzenie grupy panstw kapitalistycznych w Europie jako przeciwwage dla wplywow komunistycznego ZSRR, ale to ZYDOSTWO ustalilo wczesniej podzial swiata na 2 strefy wplywow pomiedzy USA i ZSRR – vide mapa Gomberga z 1941r zatwierdzona przed Departament Stanu USA kilka miesiecy wczesniej zanim USA przystapilo oficjalnie do II w.s. po ataku Japonczykow na Pearl Harbor, co jest dowodem na to, ze za plecami prezydenta USA F.D.Roosevelta rzadzili ZYDZI i potwierdza to sam zydowski biznesman B.Freedman, ktory wywodzil sie z tego otoczenia, jak rowniez ujawnil aktywna role zydostwa w konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r pomimo, ze zydzi nie posiadali ani wlasnego panstwa, ani nie byli strona walczaca w I-szej wojnie swiatowej, a mimo tego ponad 50% delegatow konferencji to byli zydzi i to jest sygnal, ze zydzi odgrywali bardzo aktywna role w miedzynarodowej polityce europejskiej i amerykanskiej, plus w polityce komunistycznego ZSRR.
      A gdyby jeszcze ktokolwiek mial watpliwosci co do przewodniej roli zydostwa w polityce europejskiej i amerykanskiej to niech sobie sprawdzi biura zydo-masonskiej B’nai Brith funkcjonujace w 27 panstwach czlonkowskich UE (w Polsce od 2007r) oraz w Watykanie, w parlamencie europejskim w Brukseli, w ONZ, w UNESCO etc plus biura dodatkowych organizacji zydowskich, takich jak AIPAC czy europejski kongres zydow (na wzor amerykanskiego kongresu zydow).
      Poza tym Izrael lezy w Afryce, a nie w Europie, a mimo tego Izrael posiada wszystkie przywileje handlowe jakie posiadaja panstwa czlonkowskie UE, plus Izrael jest objety specjalnym programem pomocy amerykanskiej, w tym pomoca militarna plynaca z USA z kieszeni amerykanskiego podatnika i w ten sposob jest powstrzymywany ten sztuczny i rasistowski twor, ktory do kazdego podskakuje i probuje rozkazywac innym narodom co im wolno, a czego nie wolno.

     • fiesta :

      UPadlina…. najwiekszym wrogiem Polski i swiata jest ZYDOSTWO – vide opinie znanych i slawnych ludzi o zydach na przestrzeni ostatnich ponad 2 tysiecy lat.
      Nawet Jezus Chrystus (Bog) nazwal ich „ZMIJOWYM PLEMIENIEM” i „DZIECMI DIABLA”.
      Faktem jest, ze zydostwo kontroluje Ameryke i wykorzystuje potencjal Ameryki do realizacji zydowskich interesow i tak samo bylo kiedys z Rosja kontrolowana przez zydow i zaprowadzeniem dyktatury komunistycznej w panstwach Europy srodkowo-wschodniej. A w planach zydow bylo zaprowadzenie komunizmu w Europie i na swiecie, bo poprzez komunizm zydostwo chcialo zapanowac nad calym swiatem i innymi narodami.
      A poniewaz komunizm nie spelnil zydowskich oczekiwan, wiec zydostwo probuje narzucic sila swoj zydowski plan i przejac kontrole nad swiatem uzywajac do tych celow Ameryke, ktora kontroluje.
      Dlatego trzeba zwalczac zydostwo w pierwszej kolejnosci, rozpoczynajac od wlasnego podworka w Polsce, bo to zydostwo w „Warszawce” wspiera cele miedzynarodowego zydostwa, ktore prowadzi rewolucje i wojny w Afryce i na UPA-inie i posiada swoje glowne siedziby w Izraelu i USA.
      Poza tym bez rozliczenia ZBRODNI LUDOBOJSTWA POPELNIONYCH PRZEZ BANDEROWCOW na Polakach, wyplacenia odszkodowan przez strone UPA-inska oraz zwrotu polskich majatkow odebranych Polakom, nie moze byc mowy o wspieraniu rzadu w Kijowie, ktory po cichu prowadzi ANTY-POLSKA POLITYKE – vide uchwala OUN z czerwca 1990r.
      Z kolei biorac pod uwage fakty historyczne to ani Rosja ani ZSRR nie byly przyjaciolmi Polski i Polakow i obydwa twory panstwowe prowadzily swoja ekspansje i zaborcza polityke wobec Polski i panstw sasiednich.
      Polska jako panstwo nie powinna mieszac sie do konfliktu pomiedzy USA i Rosje, bo w tym konflikcie NIE MA POLSKICH INTERESOW.
      Jesli chodzi o PIATY ROZBIOR POLSKI w latach 1990-2000 to glowna role odegralo w nim POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO do spolki z zydostwem z USA, Izraela, UE i Niemcami, bo zydom z zachodu chodzilo o wepchniecie Polski w orbite zachodu i z jednej strony Polska wyszla spod dyktatury komunistycznej Moskwy, a z drugiej strony zostala wepchnieta pod dyktature Brukseli, Berlina, Tel-Awiwu i Waszyngtonu, i jednoczesnie doszlo do wyprzedazy polskiego majatku narodowego na bezcen, ktorego wyprzedaz zapoczatkowala NOMENKLATURA KOMUNISTYCZNA w 1988r zanim doszlo do ukladu pomiedzy zydami z PZPR i zydami z Solidarnosci i KOR na jesieni 1989r (okragly stol) , i oficjalnego demontazu polskiej gospodarki i ekonomii w latach 1990-tych, kiedy glownymi kupcami polskiego majatku narodowego wyprzedawanego za bezcen przez POLSKOJEZYCZNYCH ZYDOW u wladzy w Polsce bylo MIEDZYNARODOWE ZYDOSTWO oraz NIEMCY, ktorzy wykupywali polskie fabryki i zaklady na obszarach, ktore przed 1939r byly w granicach panstwa niemieckiego (Pomorze, Slask i pas o szerokosci 200 km z polnocy na poludnie Polski z Poznaniem wlacznie).
      Rosja okresu rzadow W.Putina nie byla przyjazna Polsce i strona rosyjska rowniez probowala uzyskac swoje wplywy w Polsce poprzez blokowanie importu polskich produktow rolnych do Rosji, zeby wymusic na Polsce podpisanie umowy na dostarczanie gazu ziemnego z Rosji, ktora byla niekorzystna dla Polski i Polska placi teraz najwyzsza cene za gaz ziemny z Rosji sposrod krajow Europy.
      Firmy z Rosji chcialy rowniez wykupic stacje benzynowe w Polsce oraz kompleks zakladow azotowych – zakladami azotowymi byl zainteresowany zyd Mosze Kantor (kolega W.Putina i prezes Europejskiego Kongresu Zydow).
      Z polecenia W.Putina, I.Sieczyn zerwal kontrakt na dostawe ropy naftowej do rafinerii w Mozejkach (na Litwie), ktora wygral w przetargu PKN Orlen z rosyjska firma panstwowa Rosnieft i PKN Orlen popadl w klopoty z zaopatrzeniem w rope naftowa i klopoty finansowe, i z tego powodu PKN Orlen zaskarzyl rosyjska firme Rosnieft do sadu miedzynarodowego o celowe zerwanie umowy – nie sledzilem dalszego biegu wydarzen, ale w styczniu 2016r rosyjska firma panstwowa Rosnieft podpisala aneks do umowy z PKN Orlen i poszla na wiele ustepstw wobec PKN Orlen, poniewaz w miedzyczasie PKN Orlen dogadywal sie z Arabia Saudyjska i Iranem na dostwe ropy naftowej do Polski co pozbawiloby rosyjska firme Rosnieft rynku zbytu w Polsce i zyskow na sume w granicach 30 miliardow zlotych. Wiec pomimo „zimnej wojny” na linii Waszyngton-Moskwa w co uwiklana jest Warszawa, to Polska i Rosja w dalszym ciagu prowadza wspolne biznesy, pomimo, ze bilans tej wymiany handlowej jest wielce niekorzystny dla Polski i corocznie waha sie w granicach 8-10 MILIARDOW EURO. Dlatego wrzask i klotnie na forum KRESY.PL uwazam za niepotrzebne bicie piany, bo pomimo napiec politycznych na linii Waszyngton – Moskwa w czym bierze udzial rowniez Warszawa i media, ktore poteguja te napiecia, to toczy sie normalny biznes pomiedzy pozornie zwasnionymi stronami.
      Ale mimo tego obowiazkiem Polakow jest przytemperowac zydostwo w Polsce, zeby sobie za duzo nie pozwalali, a jak trzeba to nawet odsunac od wladzy w Polsce i wyrzucic ta zgraje koczownikow plemiennych i przybledow z Polski.
      FUCK YOU JEWS !

     • upadlina
      upadlina :

      zgadzam się fiesta!!!!!……..Plan podboju świata poprzez komunistyczny ZSRR nie powiódł sie pejsom, więc przeszli na opcję podboju świata poprzez „demokratyczne” usa!!!!!…..Moje polemiki na tym portalu polegają na tym, że nie mogę spokojnie patrzeć, jak niektóre upadlińskie trolle, albo barany tępe próbują zaogniać polsko-rosyjskie stosunki, które i tak nie są w najlepszej kondycji, aby spełniać żydo-usmański plan władowania Polaków w wojnę, dzięki której wyeliminowano by zagrażającą temu planowi młodą część polskiego społeczeństwa!!!!!………..Są tu tacy, którzy robią to, bo są idiotami przesiąkniętymi rusofobią, ale są i tacy, którzy robią to z premedytacją, czepiając się celowo sprowokowanych przez usmańców tematów, jak pomniki i inne pierdoły, które w tym niebezpiecznym czasie nie mają znaczenia!!!!!

    • czas_przebudzenia :

     Chodzi o klarowny wgląd w sytuację międzynarodową. Siły wyznawców zła uparcie prą do nowej wojny światowej. Ponad 99% ludzi nie orientuje się w zwodzeniu zła, bo na tym właśnie polega zło, że zawsze przekazuje jakieś wersje kłamstwa dostosowane do danej społeczności. Gdybyśmy mieli jakikolwiek wpływ na większość Amerykanów, to ostrzeglibyśmy ich, że są wykorzystywani jako pożyteczni durnie do wywołania nowej wojny światowej. Ale nie mamy żadnego wpływu na obywateli USA i dlatego trzeba nagłaśniać tutaj, w Polsce, konieczność oporu przeciw polityce wpadania w piekło. Nędznicy, którzy poprzez kłamstwa wiodą ludzi nad krawędź przepaści, nie wycofają się ze swoich działań zła, bo to są dusze potępione, których zadaniem jest stworzyć piekło dla jak największej liczby ludzi na ziemi.

     • fiesta :

      Jesli chodzi o scislosc to sprawa dotyczy ZYDO-ANGLOSASKIEJ MAFII MIEDZYNARODOWEJ (Izrael, USA, Anglia, Niemcy), ktora dazy do zaprowadzenia JWO (Jew World Order – zydowskiego porzadku swiata) i przejecia kontroli nad calym swiatem, w tym kontroli nad bogactwami naturalnymi, panstwami i narodami i nawet papieze, jak: JP2 (Wojtyla-Katz), B16 (Ratzinger) oraz F1 (Bergoglio) rowniez popierali pomysl zaprowadzenia NWO (New World Order – nowego porzadku swiata).
      Ale Rosja nie godzi sie na to, poniewaz chce zachowac swoje wplywy i w ten sposob zrodzil sie konflikt pomiedzy Waszyngtonem a Moskwa w co wmieszane sa rowniez Chiny, ktore z jednej strony sa uzaleznione od handlu z USA, poniewaz posiadaja status specjalnego uprzywilejowania, ktory otrzymaly za czasow prezydentury B.Clintona w latach 1990-tych, a z drugiej strony Chiny chca zabezpieczyc swoje wlasne wplywy w Azji.
      Dzieki duzemu potencjalowi nuklearnemu Rosji oraz Chin, USA nie jest w stanie wygrac wojny, wiec trwa wzajemne zastraszanie, wojny w regionach i podstepna gra z zastosowniem sankcji ekonomicznych wlacznie.
      Glownymi sprawcami tego zla jest ZYDOSTWO z Izraela i USA, ktore dziala wspolnie przeciw innym panstwom i narodom i prze do wojny.
      Do tego dodam, ze Ameryka rzadzi LOBBY ZYDOWSKIE w sklad, ktorego wchodza zydowskie organizacje (WJC, B’nai B’rith, AIPAC etc) oraz zydowscy bankierzy i przemyslowcy, ktorzy kontroluja banki, finanse, zaklady i fabryki przemyslowe etc oraz kontroluja polityke i media w USA.
      Swiadomi Amerykanie wiedza co dzieje sie w USA i na swiecie i o tych sprawach informuja rowniez niezalezne media w USA. Ale dopoki Amerykanie maja wolnosc osobista, prace i pelna miske to nie angazuja sie specjalnie w polityke i w praktyce nie ma problemow miedzy wladzami a spolecznoscia amerykanska tak, jak to mialo miejsce w PRL w okresie rzadow komunistycznych, kiedy dochodzilo do strajkow (1956, 1970, 1976, 1980).
      Poza tym Amerykanie sa o tyle w lepszej sytuacji niz Polacy, ze posiadaja dostep do broni i maja ja u siebie w domu, wiec wprowadzenie „stanu wojennego” w USA jest ryzykowne dla ekipy rzadzacej zwazywszy na fakt, ze armia amerykanska tez posiada myslacych dowodcow, ktorzy zdaja sobie sprawe z sytuacji politycznej w USA i na swiecie, a z kolei kazdy stan w USA ma swoje wlasne prawa stanowe i autonomie, i moze oglosic „secesje” (odlaczenie sie) od panstwa w przypadku zlej polityki Waszyngtonu.
      Kazdy swiadomy Polak i Polka wiedza, ze za rewolucjami i wojnami w Europie stalo ZYDOSTWO i tak samo teraz zydostwo prze do wojny pomiedzy gojami, bo ma w tym wylacznie swoje interesy, poniewaz dla nich „goj” to „bydle”, ktore ma sluzyc zydom. Dlatego istotne jest, zeby Polacy nie nadstawiali glowy za zydowskie interesy i nie mieszali sie do konfliktu pomiedzy Waszyngtonem a Moskwa, poniewaz dzisiaj USA i Rosja walcza miedzy soba, a jutro beda najlepszymi przyjaciolmi.
      Natomiast nikt nie bedzie liczyl sie z Polska, jak dowiodla tego wielokrotnie HISTORIA i po raz kolejny Polska i Polacy zostana oszukani i wyjda na durniow.

  • fiesta :

   A po co wydawac pieniadze polskiego podatnika na koszty przejazdu takiego gowna jak Tyma ?
   Wystarczy, ze zostanie dostarczony w worku foliowym na wozie po oborniku do konsulatu w Lublinie i niech oni robia co chca. Tylko woznicy trzeba zaplacic za przewoz gnoju i zwalenie go pod brama konsulatu.
   Zacznijcie myslec Polacy i Rodacy, bo myslenie nie boli. Tu chodzi o Polske i Polakow.

 4. manetekelfares :

  Paradoksalnie może dobrze, że to powiedział. Najeżdzając na Żołnierzy Wyklętych może wreszcie oprzytomni naszych głupoli Kaczorów, Macierewiczów, Waszczykowskich, że należy się opamiętać z bezgranicznym hołubieniem upainy. Chociaż jeśli popierają, bo tak każe wielki brat zza wielkiej wody, to niestety trudno oczekiwać zmiany tej polityki.

   • upadlina
    upadlina :

    nie udawaj banderowski kur..szonie polskiego patrioty, bo to już przeszłość, ty zawszony ryju kojoci od tymy!!!!……..Twoim celem jest judzenie Polaków i Rosjan na siebie w celu wywołania konfliktu, rzygowino banderowska!!!!……Siedzisz gdzieś poza Polską i judzisz banderowska szmato zarzygana!!!!

    • kojoto
     kojoto :

     🙂 jak miło – zakłamana rublowa kurewka o sobie przypomina. Widzę, że błyszczysz elokwencją jak psu jaja. Czyżby ci stawkę za wpisy obcięli, że tak się dwoisz i troisz na forum? To jak będzie goebelsiku z przytoczeniem choćby jednej wypowiedzi, w której miałbym rzekomo popierać kurwainę? Widać po tobie, że mongoły zostawiły w moskwie dużo nasienia.

     • upadlina
      upadlina :

      udajesz polskiego patriotę ścierwojadzie kijowski, więc poświęciłeś swoich „herojów” upadlińskich i nastawiłeś się szmaciarzu tylko na judzeniu do nienawiści między Rosją a Polską, rzygowino!!!!!……..Ale ja ci bedę bardzo utrudniał te twoją działalność anty-polską, szmato zarzygana!!!!!