Francuska sieć Leroy Merlin zapowiada wyjście z Rosji i przekazanie sklepów lokalnemu zarządowi. Wydano oświadczenie w tej sprawie. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę sieć kontynuowała działalność w Rosji.

Francuska grupa ADEO, do której należy sieć marketów budowlanych, wydała w piątek oświadczenie w opisywanej sprawie. “Po ponad 18 latach działalności w Rosji przekazanie kontroli nad Leroy Merlin lokalnemu kierownictwu powinno uratować miejsca pracy dla 45 tys. pracowników” – napisano.

Władze ADEO podkreślają, że proces wycofywania się sieci z rosyjskiego rynku rozpoczął się kilka miesięcy temu, a w chwili rozpoczęcia rosyjskiej inwazji wstrzymano nowe inwestycje w Rosji.

Zobacz także: Le Monde: Francuskie koncerny i sieci handlowe nie chcą wycofywać się z Rosji

“Transakcja zostanie zatwierdzona przez odpowiednie władze w Rosji. W całym procesie priorytetem ADEO jest odpowiedzialne działanie z poszanowaniem wszystkich pracowników” – stwierdzono w oświadczeniu.

Należąca do grupy ADEO sieć Leroy Merlin posiada w Rosji 100 marketów w 62 miastach. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę kontynuowała działalność w Rosji.

Zobacz także: Firmy, które nie wycofały się z Rosji, praktycznie nie płacą w Polsce CIT

adeo.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply