Chirurdzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu dokonali skandalicznego błędu wycinając 57-letniemu pacjentowi nie ten organ który powinni.

12 maja wrocławscy chirurdzy mieli usunąć pacjentowi nerkę ze zdiagnozowanymi zmianami nowotworowymi. Wskutek fatalnej pomyłki wycięli zdrowy narząd. Jak mówi ordynator na poniedziałek zaplanowano już kolejną operację w trakcie której lekarze mają usunąć 2/3 chorej nerki, aby pacjent mógł funkcjonować z pozostałą narządu. Jednocześnie szpital zdecydował się umieścić pechowego pacjenta na czele listy kandydatów do transplantacji, która zostanie przeprowadzona gdyby pojawiły się powikłania.

tvn.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  vileyko :

  scena ja z „Brunet Wieczorowa Pora” :
  – …Jak tak mozna?!
  – nie…lekarz wedzial ze lewa tylko pielegniarka zamniast polozyc pacjenta na brzuchu to go na plecach polozyla no i z lewej zrobila sie prawa a z prawej lewa…
  – i co?
  – no i musieli mu wyleczyc te chora bo tej zdrowej juz nie bylo…