Szef rosyjskiej dyplomacji oskarżył Stany Zjednoczone w środę podczas konferencji rozbrojeniowej w Genewie o przygotowania do użycia przeciw Rosji taktycznej broni jądrowej.

Ławrow oświadczył: Utrzymanie amerykańskiej niestrategicznej broni jądrowej w Europie wraz z destabilizacyjnymi działaniami “wspólnych misji jądrowych” utrudniają rozbrojenie nuklearne.

Zdaniem szefa rosyjskiej dyplomacji w efekcie tych misji, które poważnie naruszają Układ o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej, kraje NATO nieposiadające broni atomowej, biorą udział w planowaniu wykorzystania amerykańskich niestrategicznych pocisków jądrowych.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy: szef MSZ chce wycofania amerykańskiej broni atomowej z kraju

Wszyscy powinni być świadomi, że tym samym wojskowi USA przygotowują siły zbrojne krajów Europy do wykorzystania taktycznej broni jądrowej przeciwko Rosji – tłumaczył Ławrow.

Zdaniem rosyjskiego ministra spraw zagranicznych obecność gotowej do użycia amerykańskiej broni jądrowej w Europie to nie po prostu pozostałość po zimnej wojny, lecz jawnie agresywna pozycja.

Agencja Reutars podając informację o wypowiedzi Ławrowa przypomina, że Robert Wood, szef misji rozbrojeniowej w Genewie oskarżył Rosję o sabotowanie działań mających zmusić rząd Syrii do likwidacji zapasów broni chemicznej.

Kresy.pl / onet.pl / themoscowtimes.com / reuters.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply