Wzrosną pozycje nacjonalistów – przewiduje Aleksander Kwaśniewski.

To koniec Wielkiej Brytanii i wielka zmiana dla UE. Takiej Unii, jaką znaliśmy, do której wchodziliśmy, z którą przeżyliśmy dość szczęśliwe 12 lat, już nie będzie– mówił Aleksander Kwaśniewski w RMF FM.

Zdaniem byłego prezydenta skutki wyjścia Wlk. Brytanii z UE będą rozległe.

Wyobrażam sobie trzy konsekwencje Brexitu. Pierwsza to kilkuletni szok i w tym szoku będzie wzrost pozycji nacjonalistów. 2017 to wybory we Francji i Niemczech. Będzie szok na giełdach, z kursami walutowymi, problem cudzoziemców mieszkających w Wielkiej Brytanii. Kilka lat szoku, potem Europa trzech prędkości, czyli powrót do tego, że będziemy mieli Europę ojców założycieli (…) To będzie długa perspektywa, 20 lat, wszyscy wrócą do wniosku, że trzeba działać razem, łącznie z Wielką Brytanią– stwierdził Kwaśniewski.

RMF FM/300polityka.pl/KRESY.PL

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • wlkp
   wlkp :

   ale tak piszesz o tym kryzysie jak by to było coś dobrego i wyczekiwanego – nie rozumiem tego podejścia. To, że teraz rządzą tam ( oby przejściowo ) jacyś degeneraci, nie oznacza, że rozpad i kryzys Europy zach. jest jakimś dobrodziejstwem dla nas.

    • rawen
     rawen :

     Zacznę od genezy:
     Majątkowi potomkowie pro-nazistowskich bankierów (Rockefellerowie) przewodzą CFR i tym samym sterują polityką amerykańską.Korporacje takie jak media, Departament Stanu, agencje wywiadowcze, centralna bankowość, Biały Dom, siły zbrojne US-raela, usraelska edukacja, przedsiębiorstwa i koncerny są po brzegi wypełnione członkami CFR.Te korporacje kontrolują nie tylko Amerykę poprzez CFR, ale również Europę poprzez zbudowany przez siebie JEWROKOŁCHOZ czyli U E.”
     — Popatrzmy na tę JEWRO -Amerykę:”W pierwszej połowie poprzedniej dekady JEWROKOŁCHOZEM tak naprawdę kierowali dwaj względnie antyusraelscy politycy: kanclerz Gerhard Schröder i prezydent Jacques Chirac. Wtedy można jeszcze było się łudzić, że JEWROKOŁCHOZ dąży do emancypacji spod władzy US – raela i przekształcenia się w konkurencyjne względem niego centrum polityczne.Obaj ci politycy alternatywę dla orientacji amerykańskiej dostrzegali nie w JEWROKOŁCHOZIE samemu w sobie, ale w jej związku z Rosją. W swoich państwach obydwaj związani byli z orientacją rosyjską.
     Później antyamerykańscy Schröder i Chirac ustąpili miejsca tandemowi prousraelskiemu – Angeli Merkel i Nicolasowi Sarkozy’emu. Kurs polityczny ich poprzedników szybko poszedł w odstawkę. W 2009 r., w pięćdziesiątą rocznicę zawiązania Paktu Północnoatlantyckiego, Francja z pompą powróciła do wojskowych struktur NATO, które opuściła za rządów gen. Charlesa de Gaulle’a. Dwa lata później objęła obok US-raela przywództwo nad krwawą, cynicznie uzasadnioną inwazją na „niedemokratyczną” Libię (swój drugoplanowy udział miały w niej też niestety władze państwa polskiego).
     JEWROKOŁCHOZ to nie żadne „imperium in statu nascendi”, lecz narzędzie US-raela do kontroli i dyscyplinowania państw Europy, sprawowanych ze współudziałem Niemiec przez Merkel członka CFR.
     Obecnie Berlin i Bruksela nie oferują żadnej rzeczywistej alternatywy w stosunku do Waszyngtonu. Nie oferuje jej też, niestety, Paryż, zapomniawszy o tradycji pozostawionej przez gen. de Gaulle’a. Jeżeli nie w UE, to gdzie szukać wizji geopolitycznych odmiennych od amerykańsko zachodnio -europejskiego New World Order?
     PS.
     Widocznego gołym okiem wpływu na twój organizm modyfikowanej genetycznie żywności i szczepionek na bazie rtęci, którymi raczono ciebie i raczy się dalej ogłupione polactfo choć byś się obesrałł po pachy nie ukryjesz. Wszystko to to piąta sprawa bo liczy się uzyskany efekt końcowy na takim jak ty doświadczalnym króliku w postaci nieodwracalnych uszkodzeń mózgu [vide treść twojego komentarza].

 1. zefir
  zefir :

  Pieprzysz Olek,to żaden koniec Wielkiej Brytanii,Ona była przed UE,przeżyje UE i będzie trwać po UE.To takie wieprze jak ty rozwalają Wspólnotę Europejską.Polska wstępowała do innej Wspólnoty,różnej od obecnej UE zepsutej twoim lewactwem,judajskim internacjonalizmem,ciapactwem,multikulti-popierdolizmem i pasożytnictwem przekupnej biuralicji jwropejskiej Rzeszy.