Znany rosyjski piosenkarz Siergiej Sznurow zapisał się do Partii Wzrostu. Zamierza ubiegać się o mandat w Dumie Państwowej w najbliższych wyborach.

Sznurow pojawił się na czwartkowej konferencji Partii Wzrostu. W jej trakcie ogłoszono, że celebryta został członkiem stronnictwa i będzie otwierał listę jej kandydatów w przyszłorocznych wyborach do izby niższej rosyjskiego parlamentu – Dumy Państwowej. Sznurow został członkiem petersburskiego oddziału organizacji do którego przyjął go osobiście przewodniczący Borys Titow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Partia Wzrostu została zarejestrowana w 2016 r. Oficjalnie ma konserwatywno-liberalny program. Jej twórcą jest Titow, który od 2012 r. jest pełnomocnikiem do spraw obrony praw przedsiębiorców przy Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej. „Na pewno wam się przydam, przynajmniej wniosę jaskrawe barwy. Będę nazywał rzeczy po imieniu. Ze mną będzie jawnie weselej” – zadeklarował w czasie konferencji partyjnej Sznurow.

Media opozycyjne rozpatrują Titowa i jego partię jako projekt Kremla w ramach tworzenia koncesjonowanej i kontrolowanej opozycji. Jeszcze w styczniu opozycyjny portal Maduza ukazywał powołanie partii przez znanego pisarza Zachara Prilepina oraz jednego z twórców gry World of Tanks Wiaczesława Makarowa jako część przedwyborczej strategii Kremla. Opozycyjny kanał na serwisie Telegram – Otkrytyje Medija twierdzi, że przyjęcie Sznurowa do partii i jego start w wyborach także został szczegółowo zaplanowany przez rosyjskie władze.

46-letni Sznurow w czasach upadku Związku Radzieckiego imał się różnych zajęć – od tragarza do pracownika agencji marketingowej, ale w 1991 r. zajął się muzyką. Tworzył w różnych grupach tworzących zróżnicowaną muzykę, a w 1997 r. założył zespół Leningrad. Jako jego wokalista zdobył sławę stając się jedną najbardziej rozpoznawalnych gwiazd rosyjskiej popkultury. Leningrad, o bardzo płynnym składzie, nagrał łącznie 19 albumów studyjnych. Twórczość Sznurowa charakteryzuje się dosadnym słownictwem, wypełnionym wulgaryzmami.

Sznurow komponował też muzykę filmową, łącznie ze ścieżką dźwiękową do bardzo popularnego w Rosji początku XXI wieku filmu gangsterskiego „Beema” („Bumier”) z 2003 r. Był prowadzącym licznych programów telewizyjnych. Zgrał też w kilkudziesięciu filmach, głównie role epizodyczne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na początku prezydentury Władimira Putina artysta negatywnie wypowiadał się o jego polityce i krytykował pro-rezydencką partię Jedna Rosja. W 2007 r. Sznurow nagrał do filmu komediowego „Dzień wyborów” piosenkę „Wybory” w której śpiewa o trudnym wyzwaniu zachowania abstynencji przed dniem wyborów w trakcie których zaznacza głos „przeciw wszystkim”. Piosenka kończy się nazwaniem kandydatów wulgarnym określeniem używanym wobec homoseksualistów.

tvrain.ru/meduza.io/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz