YouTube stworzył wielomilionowy fundusz na wsparcie dla murzyńskich artystów

Amerykański potentat cyfrowy YouTube zapowiedział stworzenie funduszu o wartości 100 milionów dolarów, które mają zostać przeznaczone na wsparcie murzyńskich młodych twórców.

Prezes YouTube Susan Wojcicki zapowiedziała, że pieniądze zostaną w ramach kilkuletniego programu wydane na „wzmacnianie i rozwijanie głosów czarnych twórców i artystów oraz ich historii”, jak zacytował w zeszłym tygodniu portal Variety. „W YouTube wierzymy, że czarne życie ma znaczenie i wszyscy musimy zrobić więcej, aby zlikwidować rasizm systemowy” – napisała na swoim blogu Wojcicki – „Dokładamy wszelkich starań, aby działać lepiej jako platforma do centrowania i wzmacniania czarnych głosów i perspektyw”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ramach nowego projektu YouTube upublicznił na  sobotę przekaz na żywo składający się na dyskusji na żywo oraz występów muzycznych. Dochód jaki wypracuje zamieszczony na portalu materiał ma być pierwszym wkładem do funduszu. Dyskusje miały dotyczyć rasizmu i dyskryminacji na tle rasowym, które, według organizatorów, stanowią nadal poważne problemy w Stanach Zjednoczonych.

W ramach dyskusji „Złóż świadectwo, działaj” wzięło udział kilkudziesięciu piosenkarzy, muzyków, prezenterów, krytyków i działaczy społecznych.

Akcja YouTube wpisuje się w trwającą od ponad 3 tygodni wystąpienia ludności murzyńskiej w USA. Ich przyczynkiem stało się zabójstwo czarnoskórego George’a Floyda, mieszkańca Minneapolis przez tamtejszego policjanta. Incydent doprowadził to do manifestacji i protestu organizowanych pod hasłem BlackLivesMatter. Objęły one większość stanów. W wielu miejscach dochodziło do zamieszek i rabunków. Protestujący uważają, że społeczność Afroamerykanów nada jest celem zinstytucjonalizowanej dyskryminacji.

variety.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    MaQ :

    Wspieranie twórców jedynie murzyńskich to dyskryminacja ze względu na kolor skóry czyli Rasizm. W imię polit poprawności i walki z rasizmem tworzą „nowy” rasizm systemowy. To samo jest na HBO i Netflix wspieraję murzyńskie produkcje. Pobudki powiedzmy ze zrozumiałe ale wykonanie .. słabe