Kukiz o Lisie, Kraśce i Tadli: niech założą czasopismo „Koryciarz Polski” [+VIDEO]

Paweł Kukiz zaproponował, co mogłaby zrobić część dziennikarzy mediów publicznych, oficjalnie „broniących demokracji w Polsce”.

Zapytany o ocenę obecnych działań części dziennikarzy mediów publicznych, Tomasza Lisa, Piotra Kraśki czy Beaty Tadli lider Kukiz’15 zaproponował im założenie „czasopisma w obronie demokracji, pt. ‘Koryciarz Polski’”.

We wcześniejszej części rozmowy z wSensie.tv Kukiz zwracał również uwagę na potrzebę repolonizacji Polski i na to, że o kształcie polskich mediów publicznych powinni decydować Polacy. W odniesieniu do UE stwierdził, że wyobrażał sobie Unię jako „związek ojczyzn” i „równych sobie podmiotów”,które mają swobodę działania – również w obszarze mediów.

„Ciekaw jestem, jak zareagowaliby Niemcy, gdybyśmy postawili w wątpliwość kształt ich mediów. Nie dziwię się stanowisku Unii, która jest ewidentnie pod prymatem Niemiec, gdyż w Polsce ponad 80 proc. mediów lokalnych należy do korporacji niemieckich. Mogą obawiać się repolonizacji mediów, a za tym utraty pieniędzy i wpływu na polską opinię publiczną” –powiedział Kukiz.

Fragment nt. „Koryciarza Polskiego” od 3:23.

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz