Czy wyobrażacie sobie sytuację, że Ukraina warunkuje Żydom ekshumację żydowskich ofiar rzezi wołyńskiej postawieniem w Izraelu pomników Szuchewycza, Bandery i SS Galizien? – pyta Paweł Kukiz, odnosząc się do żądań szefa UIPN Wołodymyra Wjatrowycza.

Paweł Kukiz odniósł się na Facebooku do relacji polsko-ukraińskich, w tym żądań i oskarżeń, jakie pod adresem Polski formułuje znany kłamca wołyński, szef Ukraińskiej IPN Wołodymy Wjatrowycz.

Przeczytaj: Wjatrowycz: Ukraina powinna orientować się na Niemcy i Francję, Polska to żaden sojusznik [+VIDEO]

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

– Szef ukraińskiego IPN, Wiatrowycz, stwierdził ostatnio, że Ukraina pozwoli ekshumować ofiary OUN-UPA, jeśli Polska… postawi na nowo pomniki OUN-UPA w Polsce (!). Czy wyobrażacie sobie sytuację, że Ukraina warunkuje Żydom ekshumację żydowskich Ofiar rzezi wołyńskiej postawieniem w Izraelu pomników Szuchewycza, Bandery i SS Galizien? – pyta Kukiz.

– Parę dni temu PiS ponownie zdjął z porządku obrad Sejmu nasz projekt penalizacji propagowania banderyzmu na terytorium RP… Ten sam PiS, do którego tak blisko jest „narodowcowi” Andruszkiewiczowi… – dodał polityk.

Przeczytaj także: Rzymkowski dla Kresów.pl: PiS w kwestii relacji polsko-ukraińskich to patrioci bezobjawowi

W dyskusji pod postem Kukiz zaznaczył, ze jest „gorącym zwolennikiem polsko-ukraińskiego pojednania”. – Ale nie za cenę przyzwolenia na budowanie przez Ukrainę tożsamości narodowej na „bohaterach” z SS Galizien czy OUN-UPA – zaznaczył. Odniósł się także do uwag komentujących, którzy wyrzucali mu, że przy tej okazji skrytykował byłego posła Kukiz’15 i byłego członka Ruchu Narodowego, Adama Andruszkiewicza. Niedawno przeszedł on do klubu Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego, do którego wcześniej dołączył inny ex-poseł K’15 i działacz RN, Sylwester Chruszcz.

– Andruszkiewicz dostał się na listy dzięki poparciu Narodowców. To dzięki nim wpisaliśmy go na listę. Oni NIGDY nie pogodzą się z postawą PiS względem banderowców. Po drugie – dostał się dzięki SZTANDAROWEMU hasłu wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, które PiS właśnie chce LIKWIDOWAĆ (w miastach i gminach). Zdradził więc dwie grupy – Narodowców i sympatyków K’15 (jowowców) – wyjaśniał Kukiz (pis. oryg.).

Facebook.com / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz