Ks. Boniecki promuje akcję LGBT. Jest reakcja przełożonych

Były redaktor naczelny Tygodnika Powszechnego ks. Adam Boniecki otrzymał zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach – może współpracować jedynie z TP.

Ksiądz Adam Boniecki dał się sfotografować z planszą, na której popiera ruch LGTB. Forum LGTB wrzuciło na swój fanpage w serwisie Facebook zdjęcie Bonieckiego z komentarzem, że duchowny ich wspiera. Wcześniej ks. Adam Boniecki pisał również w kontekście samopodpalenia Piotra Szczęsnego, iż dawno minęły czasy, w których Kościół jednoznacznie potępiał każde odebranie sobie życia. Rozwój wiedzy o człowieku sprawił, że do tragedii samobójstwa Kościół dziś podchodzi z wielką ostrożnością.

Z tych powodów Zgromadzenie Księży Marianów do którego należy Adam Boniecki nałożyło w sobotę na duchownego ograniczenie swobody wypowiedzi w mediach. W wydanym przez sekretarza prowincji Zgromadzenia komunikacie można przeczytać: W porozumieniu z ks. A. Bonieckim przełożony prowincji wycofał zainteresowanemu przywilej swobodnego wypowiadania się w mediach, pozostawiając jedynie możliwość współpracy z redakcją Tygodnika Powszechnego.

ZOBACZ TAKŻE: Gronkiewicz-Waltz umieściła tablicę w miejscu samospalenia w Warszawie

Zgromadzenie poinformowało, że decyzja została wydana ze ze względu na dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej podobny zakaz ks. Boniecki otrzymał pod koniec 2011 roku po wypowiedzi na temat krzyża w Sejmie. Zakaz został cofnięty w lipcu tego roku.

Post ze zdjęciem, które spowodowało nałożenie ograniczenia wypowiedzi:

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Mazowszanin jeden
  Mazowszanin jeden :

  Księża chorzy, którzy wymagają szczególnej opieki medycznej i nie mogą włączać się już w posługę kapłańską wiernym, są kierowani do Domu Zasłużonego Kapłana, czyli do Domu Księży Emerytów. Po zlikwidowaniu Domu Księży Emerytów na Pradze pozostał dla obydwu diecezji tylko dom w Otwocku przy ul. Geislera. Księża wymagający szczególnej opieki przebywają w zakładach specjalnej troski. Obawiam się, że i tam powinien trafić ksiądz Boniecki z uwagi na troskę o dobro kościoła aby nie gorszył wiernych swoją mową i czynem. Biologia bywa czasem bezlitosna w swoich geriatrycznych objawach.

  • Avatar
   franciszekk :

   @Mazowszanin jeden >>>> Nie zgadzam się z Twoją opinią!
   On od dawna był taki. Doskonale wie co robi – być może za sutą kasiorę w/g. słynnej starej zasady; pecunia non olet!
   Przecież ks. Lemański nie jest stary a robi to podobnie, np. o. Sowa oraz wielu innych którzy są w tzw. sile wieku.
   Niestety w KK wielu jest takich PO+dobnych z papieżem Franciszkiem na czele!!!!!……
   Może kiedyś współpracowali (mam na myśli tych krajowych) ze służbami SB i dlatego prezydent Duda jako „przykładny” katolik nie chce ujawnić obiecankach przedwyborczych ujawnienie akt WSI –> fałszywa troska o wizerunek purpuratów w nadwiślańskim kołchoźnianym Landzie zwanym PO+Land!