Posłanka Prawa i Sprawiedliwości skrytykowała forsowany przez polskich biskupów pomysł „korytarzy humanitarnych” dla uchodźców z Syrii.

Krystyna Pawłowicz w wczorajszym wpisie w serwisie Facebook wystąpiła ostro przeciw rozwiązaniom proponowanym przez Caritas i polskich episkopat.

Korytarz humanitarny, którego utworzenie postulują polscy biskupi miałby polegać na przyjęciu i przywiezieniu z miejsca konfliktu samolotami niewielkich grup uchodźców. Dzięki temu potrzebujący pomocy mieliby uniknąć narażania życia w trakcie ryzykownej przeprawy przez morze. Biskupi zaznaczali, że miałoby ono dotyczyć 300-400 osób.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Posłanka PiS stwierdziła [pisownia oryginalna]: W czasach wojen, terroru, totalnych kłamstw i morderczej, bezwzględnej żądzy niszczenia chrześcijaństwa nie pozwólmy się sterroryzować ani podstępnie szantażować zabójczym, fałszywym miłosierdziem !!! Mamy pierwszy obowiązek obrony Krzyża, a nie Półksiężyca. Oraz Polaków – gdziekolwiek są.

Żadnych szaleństw niejasnych „korytarzy”, które są korytarzem W JEDNĄ stronę. A co potem? Znowu wywożenie do domu? Czy dołączanie do tych „najbardziej potrzebujących pomocy”, przywiezionych na nieokreślony zresztą czas i w niesprecyzowanym celu, po kilku członków tęskniącej rodziny? – dodaje posłanka.

Krystyna Pawłowicz wskazuje, że Polska przyjęła już „milion uchodźców” ze wschodu, odnosząc się w ten sposób prawdopodobnie do imigrantów zarobkowych, przyjeżdżających do naszego kraju z Ukrainy, a których według ostatnich szacunków do końca roku będzie już dwa miliony.

Posłanka Pawłowicz nazwała biskupów szkodzącymi Polakom: Ktokolwiek naciska na polskie władze, by przyjmowały w Polsce choćby i „małe grupy” muzułmanów, i to WBREW stanowczej woli Polaków, wbrew ich uzasadnionym obawom i zwykłemu strachowi – SZKODZI Polakom, szkodzi polskiemu rządowi. 

CZYTAJ TAKŻE: Rzeczpospolita: Papież Franciszek naciska na Beatę Szydło ws. imigrantów

Posłanka PiS nakazuje biskupom: Nie naciskajcie więc z nieuczciwą bezwzględnością na polski rząd, ktokolwiek to robi, bo przyczynicie się do jego niechybnej przegranej w najbliższych wyborach. A wymuszana gościnność przeradza się często w gniew i niechęć. Dodała także:  Polacy nie mogą pozwolić, by islamscy przybysze – w krótszej lub dalszej perspektywie- obalili polskie władze, jedną z ostatnich ostoi europejskiego katolicyzmu. By Polacy utracili swą tożsamość. Ku radości wyznawców Wspaniałego Nowego Świata...

Cały wpis posłanki Pawłowicz:

kresy.pl / facebook.com

Reklama3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jazmig
    jazmig :

    Nie lubię jej, ale w tym przypadku ona ma rację. Biskupi chcą się podchlebić papieżowi, który ma fioła na punkcie imigrantów, nazywanymi fałszywie przez niego uchodźcami.

    O wiele taniej i skuteczniej można pomóc ludziom tam, na miejscu. Większośc terenów zamieszkałych jest wyzwolona od terrorystów, nie ma tam wojny i można tam spokojnie mieszkać oraz leczyć ludzi. Wystarczy dostarczyć leki i pieniądze. Koszty leczenia jednej osoby w Polsce łącznie z transportem są ponad 10 razy wyższe, niż w Syrii, Libanie lub w Jordanii.