Argument ten podawał 94% badanych Ukraińców. Rok temu mówiło o tym 53% ankietowanych.

Raport przygotowała agencja Otto Work Force. Ukraińcy jako powodu pracy w Polsce wskazywali także brak pracy na Ukrainie (67 proc.) a także złą sytuację polityczną w ich kraju (52 proc.). Raport wskazuje, że coraz więcej Ukraińców chce zostać w Polsce na stale. W 2015 mówiło o tym 10 procent badanych, podczas gdy w 2016 już 48%. Regularnie w Polsce chce pracować 40%.

CZYTAJ TAKŻE: UKRAIŃSKI EKSPERT: DO KOŃCA TEGO ROKU W POLSCE BĘDZIE JUŻ 2 MLN UKRAIŃCÓW

Głównym powodem chęci pracy w Polsce są przede wszystkim wyższe zarobki (94 proc.) a także gwarancja długotrwałego zatrudnienia (82 proc.). Ukraińcy wskazywali także na możliwość rozwoju (42 proc.),. Dużo rzadziej ankietowani wskazywali możliwość pozyskanie w Polsce pracy dla członków rodziny (10 proc.).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji

Ukraińcy zadeklarowali zadowolenie pracy z Polsce – 87% powiedziało że jest zadowolonych lub raczej zadowolonych. Niezadowolonych było 3%. Podoba się im wyższe płace – 90%, a także relacje  ze współpracownikami i stosunek Polaków do imigrantów (po 89% wskazań)

Raport powstał na podstawie badań przeprowadzonych na przełomie 2016 i 2017 roku na terenie Polski, w oparciu o kwestionariusz ankiety na grupie 500 pracowników tymczasowych z Ukrainy, którzy uzyskali pracę w Polsce za pośrednictwem OTTO Work Force.

kresy.pl / forsal.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz