Konstruktor i producent wojskowych systemów robotycznych Milrem Robotics oraz niemiecki dom systemów czołgów i systemów bojowych Krauss-Maffei Wegmann (KMW) podpisały umowę o współpracy strategicznej. Kontrakt przewiduje nabycie przez KMW mniejszościowego pakietu 24,9% w Milrem Robotics – poinformowała w poniedziałek firma.

Konstruktor i producent wojskowych systemów robotycznych Milrem Robotics oraz niemiecki dom systemów czołgów i systemów bojowych Krauss-Maffei Wegmann (KMW) podpisały umowę o współpracy strategicznej. Kontrakt przewiduje nabycie przez KMW mniejszościowego pakietu 24,9% w Milrem Robotics, tym samym Milrem Robotics pozostanie niezależną firmą.

Obie firmy ogłosiły, że będą ściśle współpracować przy tworzeniu Europejskiego Centrum Robotyki Wojskowej w Estonii.

Zobacz też: Pojazdy Milrem Robotics ćwiczyły z estońską artylerią [+VIDEO]

Celem jest połączenie doświadczenia obu firm w celu opracowania innowacyjnych rozwiązań spełniających wymagania przyszłych misji wojskowych obejmujących interakcję systemów załogowych i bezzałogowych.

„Zamierzamy stać się europejskim centrum doskonałości w zakresie innowacji w zakresie technologii bezzałogowych i robotyki. Partnerstwo z KMW ułatwia dalsze innowacje dla przyszłych produktów i usług, zwłaszcza w obszarze łączenia systemów załogowych i bezzałogowych” – podkreślił Kuldar Väärsi, dyrektor generalny Milrem Robotics.

„KMW jako lider europejskiego rynku systemów lądowych i Milrem Robotics jako lider europejskiego rynku bezzałogowych systemów lądowych doskonale do siebie pasują. Nasza współpraca daje nam możliwość pracy nad innowacyjnymi i nowymi rozwiązaniami, które wpłyną na przyszłość przemysłu obronnego. Ponadto oczekuje się dalszych synergii z tej współpracy w kontekście KNDS” – mówił Horst Rieder, dyrektor finansowy KMW.

Zobacz też: Milrem Robotics i AEC Skyline łączą siły przy opracowywaniu systemów bezzałogowych

Celem współpracy ze strony KMW jest integracja nowoczesnych wiodących systemów robotyki z systemami technologicznymi KMW.

Krauss-Maffei Wegmann, członek niemiecko-francuskiej grupy technologicznej KNDS, jest liderem europejskiego rynku wysoce chronionych pojazdów kołowych i gąsienicowych. W lokalizacjach w Niemczech, Brazylii, Grecji, na Węgrzech, w Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ponad 4000 pracowników opracowuje i produkuje począwszy od transportowanych drogą powietrzną, wysoce chronionych pojazdów kołowych poprzez systemy rozpoznania, przeciwlotnicze i artyleryjskie  do czołgów podstawowych i bojowych wozów piechoty.

Zobacz też: Lądowe bezzałogowce THeMIS z systemami amunicji krążącej Hero – wizualizacja działania [+VIDEO]

Kresy.pl/Milrem Robotics

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz