Korwin-Mikke: PiS to partia rosyjska

W rozmowie z Mariuszem Staniszewskim z tygodnika „Do Rzeczy” lider partii KORWiN nazwał Prawo i Sprawiedliwość partią rosyjską, zaś prezydenta Rosji – absolutnie przewidywalnym politykiem.

„Po­li­tyk musi za­wsze kal­ku­lo­wać na chłod­no – nie może wy­po­wia­dać wojny temu, kto mu się nie podo­ba i za­wie­rać so­ju­szów z tym, kto mu się po­do­ba. Dla­te­go dla mnie PiS jest par­tią ro­syj­ską – dzie­li świat na tych, któ­rych kocha, i na tych, któ­rych nie kocha” – stwierdził Ja­nusz Kor­win-Mik­ke.

Jego zdaniem prezydent Rosji Władimir Putin jest „politykiem absolutnie przewidywalnym”, który jednak „znajduje się pod ogromnym naciskiem sił narodowych”. Przypomniał też o istnieniu dużej mniejszości rosyjskiej na na Łotwie i w Estonii, co według niego „może tylko zwiększyć presję wywieraną na pana Putina”. Korwin-Mikke uważa przy tym, że doskonale rozumie posunięcia rosyjskiego prezydenta i na jego miejscu robiłby to samo. „(…) gdybym ja był prezydentem Polski, to przynajmniej niektórzy by się naszego kraju bali” – dodał kandydat na prezydenta.

Lider partii KORWiN stwierdził także, że nie widzi możliwości współpracy z Donaldem Tuskiem, którego uważa za zdrajcę idei liberalnych i socjaldemokratę. „Wolę już rozmawiać z Putinem niż z Tuskiem. (…) Rosyjski prezydent przynajmniej nie jest socjalistą” – powiedział. Potwierdził również, że jego pierwszą decyzją po wybraniu na urząd prezydenta byłoby przywrócenie kary śmierci.

„Do Rzeczy” / onet.pl / Kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • kojoto
   kojoto :

   Korwin mówi jak jest, ale nie tylko – częściej mówi jak by chciał, żeby było, a i to jeszcze okrasza różnymi populistycznymi hasłami. Faktem jest, że dla większości odbiorców wciąż pozostaje zbyt trudny do zrozumienia. Ludzie którzy zostali wychowani na bełkotliwej propagandzie trudno skłonić do racjonalnego myślenia.

  • Avatar
   fiesta :

   K-M gra na naiwnosci i glupocie Polakow oraz stosuje zagrywki brydzowe w swojej teorii politycznej – jesli nikt nie wie o co chodzi, to chodzi o to, zeby sie posmiac.
   K-M jest zwolennikiem Waszyngtonu (czytaj: LOBBY ZYDOWSKIEGO w USA), teorii „wolnego rynku” wymyslonej przez austriackiego zyda „Misesa” co automatycznie idzie w parze z BANKSTERAMI, legalizacji narkotykow, zeby kazdy Polak i Polka mogli zapomniec o problemach codziennych i poczuc sie jak w przyslowiowym „raju”, oraz przywrocenia kary smierci, ktora nadal istnieje w postaci aborcji i eutanazji – tak wygladaja dokonania poprzednikow: zyd Walesa budowal „Druga Japonie”, a puscil Polakow w skarpetkach, zyd Kwasniewski budowal „swietlana przyszlosc”, ale nie dla Polakow tylko dla zydow naplywajacych do Polski, zyd Tusk budowal „Druga Irlandie”, a puscil Polakow z torbami na emigracje za chlebem, zyd Kaczynski otworzyl Polsce droge do Europy narodow, a Polacy skonczyli w kolejnym EURO-LAGRZE, zyd Komorowski znalazl Polakom nowych „przyjaciol” i postawil „gruba kreske” na ukrainskich zbrodniach wojennych na Polakach.
   Czwarte przykaznie Polaka mowi: NIE GLOSUJ NA ZYDA, bo zyd cie zdradzi i sprzeda, i potwierdzeniem tego sa powyzsze przyklady.
   Czy K-M to „kuzyn Piotra B. (Beina) ?

   • Avatar
    sylwia :

    P. Fiesta: “Korwin-Mikke” to mason Ozjasz Goldman, zwolennik skompromitowanej teorii monetarnej Friedmana ze ‘szkoły czikagowskiej’. Gdyby KM dorwał się do władzy, zaszłyby jeszcze bardziej zubożające Polaków ‘reformy’ cięć budżetowych na oświatę, służbę zdrowia, emerytury i pomoc dla ubogich. Program KM to program Sorosa. http://archiwa-ipn.blogspot.com/2012/03/jak-goldberg-sta-sie-korwinem-mikke.html

    • Avatar
     fiesta :

     Sylwia…. polemizowalem wielokrotnie ze zwolennikami K-M na grupach dyskusyjnych, ktorzy ekscytowali sie K-M, uzywajacym teorii zydowskich „uczonych” o „wolnym rynku”, ktorymi oglupial Polakow, tak jak oglupiaja ich lze-media.
     Problem w tym, ze teoria i praktyka to dwie rozne rzeczy i w praktyce „wolny rynek” nie istnieje, bo albo ograniczony jest przepisami, albo ktos silniejszy wywiera nacisk na slabszego, albo stosowane przepisy maja za zadanie trzymac gojow pod kontrola, podczas gdy miedzynarodowa mafia zydowska ich oszukuje i okrada – vide chociazby krach na gieldach swiatowych na jesieni 2008r wywolany przez zydowskich spekulantow gieldowych, ktorzy ostrzygli gojow z pieniedzy w caly majestacie prawa i przepisow.
     Ponadto K-M pomija takie sprawy jak opanowany przez zydowska mafie miedzynardowa system finansowy i bankowy oraz emitowany przez nich pieniadz, przez co goje staja sie niewolnikami zydostwa i to stanowi glowne zagrozenie dla gojow, a „wolny rynek” to temat uboczny, ktorym na dodatek K-M oglupia gojow, ktorzy nie wiedza jak to wyglada w praktyce.
     W calej tej propagandzie nie tylko gloszonej przez K-M trwaja przepychanki na linii „wschod-zachod” (Rosja-USA) i ta teoria ma swoich zwolennikow i wielbicieli. A przeciez istnieje rowniez kierunek „polnoc-poludnie” (od Baltyku do Adriatyku), a to oznacza budowanie wlasnego polskiego ustroju narodowego opartego na partnerstwie, zamiast bycie „pionkiem w grze” panstw mocarstwowych: Rosji i USA, kontrolowanych przez miedzynarodowe zydostwo, w tym rowniez Polska.
     Polski ustroj narodowy to budowanie polskich finansow i bankow niezaleznych od miedzynarodowych zydowskich oszustow i zlodziei, i wyeliminowanie glownego zagrozenia dla panstwa i narodu polskiego, jakim sa GRYZONIE, ktore naplynely do Polski z Europy i Azji i mnoza sie dzieki cieplarnianym warunkom w Polsce oraz naiwnosci, glupocie i bezczynnosci polskich gojow.
     Ozjasz Goldberg vel Korwin-Mikke nie porusza tematu glownego zagrozenia dla Polski i od tego nalezy zaczac budowanie narodowej Polski na zdrowych zasadach i fundamencie – wystarczy zapoznac sie z wypowiedziami tzw. „politykow” i „autorytetow”, zeby sie przekonac jakie maja poglady i jaka maja misje do spelnienia; nawet ich milczenie jest odpowiedzia.
     Plan Sachta-Sorosa realizowal wykladowca marksizmu-leninizmu i zyd L.Balcerowicz w latach 1990-tych; pisalem o tym w latach 1990-tych (ponad 20 lat temu) na grupach dyskusyjnych w j.polskim, ale prawie nikt nie chcial mnie sluchac, poniewaz ludzie byli przesiaknieci euforia „wolnosci” – podobna euforia panowala za czasow zyda Wojtyly-Katza, ktory odgrywal dobre i zle role; lze-media swieckie i koscielne ukazywaly tylko jego dobra strone i „swoja prawde”, bo podawane przeze mnie fakty psuly wizerunek tego „wielkiego” Polaka i „najwiekszego” z rodu Slowian, a przede wszystkim kosmopolite, zwolennika liberalizmu i Jew World Order (zydowskiego porzadku swiata), znanego jako NWO (nowego porzadku swiata), o czym jest wzmianka w Talmudzie – Sanhedryn 90a, cytat: „Christians (non-jews) will have no part in the world to come”.
     Zydostwo realizuje swoje zalozenia roznymi sposobami, nawet po trupach do sukcesu – vide rewolucje i wojny.

 1. Avatar
  horodenka :

  PANIE KORWIN- MIKKE. MA PAN RACJĘ TO JEST PARTIA PiSoWSKA KTÓRA OKRYLA NARÓD POLSKI HAŃBĄ I ZDRADĄ POPIERAJĄC RZEŻ WOLYŃSKĄ. W OSOBIE WOJCIECHOWSKIEGO. NALEŻY PiS ZDELIGALIZOWAĆ WOJCIECHOWSKI PTWORZYL MI OCZY KIM JEST PiS WLADYSLAW BRONIEWSKI PISAL ” ZA ZDRADĘ POLSKI KULA W LEB”I NA TO ZASLUGUJE PiS.