Komisja Europejska zawarła z Rosją porozumienie dotyczące embarga na wieprzowinę. Bruksela wyraziła zgodę, aby kraje Unii Europejskiej indywidualnie ustalały z Moskwą warunki zniesienia zakazów. Decyzja ta zaskoczyła polskie władze weterynaryjne.

Przecież do niedawna Komisja sama apelowała o jedność i przekonywała, by dwustronnymi umowami kraje nie utrudniały jej negocjacji z Rosją– mówi w rozmowie z dziennikarką RMF FM jeden z przedstawicieli władz weterynaryjnych w Warszawie. Nie mam złudzeń, że to uderzy w Polskę i może oznaczać wyrugowanie nas z unijnego rynku wieprzowiny– zaznacza. Jak podaje serwis Rmf24.pl, jego zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że Francja, Dania, Holandia i Włochy zgodzą się na rosyjski wymóg, żeby zakłady, które otrzymają zezwolenie na eksport do Rosji, nie kupowały wieprzowiny w Polsce i w krajach bałtyckich ze względu na występujący tam afrykański pomór świń. Rosjanie uznają całe terytorium Polski za skażone pomorem.

Dla polskich producentów oznacza to, że zamknięty będzie dla nich dodatkowo rynek unijny.

rmf24.pl / Kresy.pl

Reklama8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. krok :

    Hehehe. I jak teraz się czujecie Polscy Rolnicy, inaczej zwani przez rząd frajerami ? Zostaliście oszukani, oszukanie nie przez Unię, bo ona swoich zamiarów nie ukrywała, zostaliście oszukani przez rząd, który kieruje się interesem obcych państw, jak ukraina. Polska i Wy jesteście dla rządu tylko narzędziem do robienia polityki usłużnej znanej nam wszystkim nacji.

  2. zefir :

    Taki będzie finał POdłego dzieła antypolskich Tusków,Sikorskich,Buzków,Kowalów,Syriuszy-Wolskich,Kaczyńskich ,Zaleskich i innej tego typu gadziny.Z biegunką giedroycowskiej nienawiści do Rosji biegali po europejskich i waszyngtońskich salonach,ślinili się w PE,podpuszczali Nato.Z pozałowania godnym umiłowaniem wrzeszczeli na Majdanie „chwała U…”wyciągając łapy w geście hitlerowskiego pozdrowienia.Gospodarczy interes Polski i „gospodarka głupcze!!!” nie istniał.Polskie mędia zapewniały osłonę i hołubiły głupotę tych politycznych „geniuszy”,blokując wszelkie słowa krytyki i sprzeciwu.To co było do przewidzenia,wręcz oczywiste,staje się faktem.Polskie rolnictwo,polska gospodarka stają się wyrolowane z potencjalnego eksportu do Rosji.Konsumenci cieszmy się z deflacji,producenci rolni zapomnijcie o rozwoju,lecz nie wygaszajcie produkcji-zróbmy porządek w zbliżających się wyborach przyszłości.