Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnym incydencie na polsko-białoruskiej granicy. Białoruskie służby rzucały kamieniami w polskie patrole.

W niedzielę sześciu cudzoziemców usiłowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. To obywatele Syrii i Jemenu – podała SG w poniedziałkowym raporcie. “Koło Mielnika (Podlaskie) białoruskie służby rzucały kamieniami w patrol polskich służb. Nikt nie ucierpiał, żaden pojazd nie został uszkodzony” – podano.

Przeczytaj: Celowali z broni gładkolufowej i strzelali z procy. Zamaskowani cudzoziemcy znów zaatakowali Straż Graniczną

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W piątek przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenko zagroził Europie nową falą migracyjną.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply