Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG wczoraj (29 marca) udaremnili 116 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku ujawnili 58 nielegalnych migrantów. Zatrzymali również 2 kurierów, obywateli Ukrainy, którzy przewozili 5 obywateli Syrii i obywatela Turcji. Kolejnego kuriera, (również pochodzącego z Ukrainy), który przewoził 5 obywateli Jemenu i 2 obywateli Syrii, zatrzymano w okolicach Białowieży.

Z kolei w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Bobrownikach 5 cudzoziemców przekroczyło rzekę graniczną Świsłocz. Czynności związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji prowadzili ponadto funkcjonariusze z; Nowego Dworu, Krynek, Narewki i Dubicz Cerkiewnych. Ujawnieni migranci pochodzili z: Syrii, Afganistanu, Turcji, Iraku, Nigerii, Somalii, Jemenu, Egiptu, Etiopii i Erytrei.

We wtorek, 105 cudzoziemcom uniemożliwiono nielegalne przedostanie się przez zieloną granicę na terytorium Polski. Zatrzymano również 5 kurierów.

53 cudzoziemców ujawniono na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku, a 28 – w okolicach Narewki. Kolejne grupy migrantów próbowały nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę w rejonie Krynek (5 osób przez rzekę Świsłocz), Białowieży, Dubicz Cerkiewnych i Czeremchy. Osoby, które nielegalnie usiłowały przedostać się na terytorium Polski, pochodziły z: Afganistanu, Etiopii, Egiptu, Syrii, Iraku i Tunezji.

We wtorek na terenie Podlaskiego Oddziału SG zatrzymano również 5 kurierów. Dwóch obywateli Ukrainy, dwóch Łotyszy i obywatel Uzbekistanu usiłowało przewieźć w głąb Europy Zachodniej cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

W poniedziałek służby patrolujące granicę polsko-białoruską zostały obrzucane przedmiotami przez imigrantów znajdujących się na Białorusi.

„Cudzoziemcy byli niezadowoleni, że granica Polski jest ochraniana. Rzucali kamieniami i gałęziami. W strefie przy granicy znaleźli się za zgodą służb białoruskich” – czytamy w komunikacie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz