Na profilu społecznościowym zamieszczono kolejne nagrania z wypowiedziami Pawła Kukiza. Odnosi się na nich m.in. do Marka Jakubiaka, z którym według osób publikujących „taśmy” rozbijał Ruch Narodowy. „Ja już nie mam słów do ludzi, którzy siedzą obok człowieka który im ufa, i takie bydło z premedytacją nagrywa, żeby mieć jakieś korzyści” – mówi poseł Jakubiak.

Nagranie, podobnie jak poprzednie, zamieszczono na facebookowym profilu „Kukiz nas zdradził”, prowadzonym m.in. przez Andrzeja Żuromskiego. Znalazły się tam krótkie wypowiedzi dotyczące posła Kukiz’15 Marka Jakubiaka, a także Krzysztofa Bosaka I Roberta Winnickiego z Ruchu Narodowego.

„Weź tego, k…a Jakubiaka. On od nas ten Ruch Narodowy dostał!”– mówi na nagraniu Kukiz. Pada również wypowiedź odnosząca się do Boaska („Ja się dobrze poczułem, jak ten, k…a, Bosak poszedł w p…u”) oraz Winniskiego („Ten Winnicki, k…a, ch…, obiecałem mu. Ja daję słowo, a słowa dotrzymuję. Dałem słowo i koniec”).

„To, że Paweł Kukiz powiedział w ten sposób, jest wynikiem mojej działalności na rzecz Ruchu Narodowego u niego i promowania idei narodowej, która odniosła skutek – ponieważ jej przedstawiciele są w Sejmie”– powiedział Kresom.pl Marek Jakubiak, odnosząc się do słów padających na nagraniu.

„Muszę przyznać się wszystkim, że również przeklinam. Jeśli ma to świadczyć o szczerości, to znaczy, że ja też nie jestem szczery”– mówi poseł Jakubiak. Odnośnie osób publikujących nagrania stwierdził, że jest to „bydło, którego ze świecą szukać”:

„Ja już nie mam słów do ludzi, którzy siedzą obok człowieka który im ufa i takie bydło, bo inaczej nie można tego nazwać, z premedytacją nagrywa, żeby mieć jakieś korzyści”.

Zdaniem osób udostępniających nagrania Kukiz i Jakubiak zawarli cichy układ, by skłócić i rozbić Ruch Narodowy. Sugerują również, że za Kukizem i Jakubiakiem „ktoś” stoi, zaś ten drugi planuje utworzyć „Partię Narodową” ze sobą na czele.

Poseł Jakubiak nie wierzy w to, że jest to bezinteresowne działanie. Odniósł się też do twierdzeń administratorów profilu na Facebooku, który publikuje nagrania, którzy stwierdzili, że Kukiz sam się nagrał i przez podstawionych ludzi przekazał im fragmenty większej całości. „To już jest jakiś dom wariatów!” –mówi Jakubiak. „Powiedziałem Pawłowi Kukizowi, żeby się tym nie przejmował, bo po pierwsze ludzie nie akceptują takiej formy. Chcę zaznaczyć, że jak normalni obywatele zaakceptują taką formę politycznego ekshibicjonizmu, to znaczy, że wszyscy jesteśmy nic niewarci. Musimy się temu, takiej zwykłej podłości, przeciwstawić”– mówi poseł. Jak dodaje, mógłby skierować sprawę do prokuratury. „Ale to oznacza, że z tymi niskimi ludźmi musiałbym się spotykać – a nie chcę”– stwierdził. Nie wykluczył jednak, że w pewnym przypadku może do tego dojść.

Marek Jakubiak zaznacza też, że uważa się za narodowca, natomiast obecnie Ruch Narodowy przechodzi pewien egzamin. „Ruch Narodowy to jest idea. Idea silnego, zdrowego państwa, dla której warto żyć. Ale ona powinna łączyć, a nie dzielić”– powiedział. Dodał również, że liderzy partii Ruch Narodowy są dla niego, a nie odwrotnie. „Oni nie są Ruchem Narodowym. To jest idea, którą będę promował, czy to się im podoba, czy nie”– podkreśla poseł. Dodaje, że nigdy nie był przeciwko RN, a jednocześnie nigdy nie chciał być członkiem zarządu tej partii.

Jak twierdzą osoby publikujące nagrania, w klubie Kukiz’15 narasta napięcie, a „dużo posłów ma dość zagrywek Kukiza i Jakubiaka”. „Bomba tyka i eksplozja nastąpi lada moment”.Jednak posłowie Kukiz’15, z którymi się kontaktowaliśmy zaprzeczają tym informacjom. Zdaniem jednego z nich osoby, które publikują nagrania posiadają wątpliwą wiarygodność, a ponadto mają miejsce działania mające na celu rozbicie ugrupowania Pawła Kukiza. „To jednak myślenie życzeniowe”– twierdzi nasz rozmówca.

Administratorzy profilu „Kukiz nas zdradził” zapowiadają publikację kolejnych nagrań.

KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz