Na Ukrainę przybyły ze Stanów Zjednoczonych cztery kolejne systemy rakietowe HIMARS.

Jak poinformował w poniedziałek na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, na Ukrainę przybyły ze Stanów Zjednoczonych cztery kolejne systemy rakietowe HIMARS.

„Na Ukrainę przybyły cztery dodatkowe HIMARSy. Jestem wdzięczny prezydentowi Stanów Zjednoczonych, szefowi Pentagonu Lloydowi Austinowi i obywatelom amerykańskim za wzmocnienie ukraińskiej armii” – napisał.

Reznikow zauważył, że ukraińskie wojsko udowodniło na polu bitwy, że umiejętnie wykorzystuje systemy HIMARS. „Dźwięk salwy HIMARS był głównym muzycznym hitem tego lata na liniach frontu” – dodał minister.

Tego samego dnia systemy rakietowe Mars II przybyły z Niemiec na Ukrainę. „Trzeci brat z rodziny dalekiego zasięgu, MARS II MLRS z Niemiec, przybył na Ukrainę” – napisał na Twitterze.

Reznikow wyraził również wdzięczność Niemcom i osobiście minister obrony Christine Lambrecht za te systemy. „Nasi artylerzyści są wdzięczni niemieckim partnerom” – napisał.

Warto zwrócić uwagę, że ministerstwo obrony Rosji przekonywało w poniedziałek o zniszczeniu wyrzutni kompleksu przeciwokrętowego Harpoon w pobliżu wsi Wielki Dalnik na przedmieściach Odessy. Ponadto rosyjskie wojsko dokonało nalotu na ukraińską fabrykę maszyn energetycznych znajdującą się w Charkowie – poinformował w poniedziałek rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

„W wyniku precyzyjnego uderzenia w Charkowie na terenie ukraińskich zakładów energetycznych zniszczono dwie amerykańskie wyrzutnie systemów rakietowych HIMARS” – powiedział.

Informacje te nie zostały potwierdzone przez stronę ukraińską, ani zachodnie agencje prasowe.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply