Straż Graniczna przekazała w niedzielę, że 78 cudzoziemców, wśród których byli m.in. obywatele Indii, Jemenu, Erytrei, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski. Doszło też do kolejnych ataków kamieniami na polskie służby. W ich wyniku ucierpiał żołnierz.

Straż Graniczna poinformowała na Twitterze, że minionej doby do Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 78 cudzoziemców. W komunikacie podkreślono, że grupy cudzoziemców (znajdujące się po stronie Białorusi) trzykrotnie zaatakowały polskie patrole, rzucając kamieniami. “Podczas ataku kamieniami, ucierpiał żołnierz” – czytamy. Doszło też do uszkodzenia samochodu służbowego SG – ma wgniecenia na karoserii.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Imigranci zaatakowali patrol Straży Granicznej [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply