Kolejna dewastacja grobu Stepana Bandery [+FOTO]

Na grobie Stepana Bandery na cmentarzu w Monachium pojawił się Znak Polski Walczącej oraz wulgarne napisy.

Na krzyżu czerwoną farbą namalowano kotwicę – Znak Polski Walczącej, zaś z obu stron cokołu wulgarne napisy „je**ć”.

O sprawie poinformował Ołeś Gorodecki, działacz społeczny i przewodniczący Chrześcijańskiego związku ukraińskiego we Włoszech.

Ukraińska agencja informacyjna Ukrinform stwierdziła, że czyn ten jest prowokacją osób próbujących podszywać się pod Polaków. Argumentuje to tym, że żaden Polak nie połączyłby znaku kotwicy Polski Walczącej z wulgaryzmem.

Fot. facebook.com

Czytaj także: Grób Stepana Bandery ponownie zdewastowany [+FOTO]

Ukrinform.ua / Kresy.pl

19 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • mazowszanin
   mazowszanin :

   Też zauważyłem, że po sposobie pisania sprayem (początek i zakończenie pisania liter), że ktoś autor słabą ma wprawę w pisaniu alfabetem łacińskim. Duże “J” pisane od ogonka? Apostrof nad “Ć” pisany z dołu do góry?

   • ukrozol
    ukrozol :

    Ciekawe rozumowanie – akcja w miejscu zakopania ścierwa antypolskiego zbrodniarza i ludobójcy prowokacją wymierzoną przeciwko Polakom. Najśmieszniejsze jest jednak to, jak ochoczo ukraińskie prostytutki posługujące się językiem polskim podchwyciły ten wątek:)

     • wepwawet
      wepwawet :

      Nie zgadzam się – tego nie mogli uczynić “prawdziwi” Polacy. Jak wskazali już jacyś Użytkownicy powyżej, to musiał być ktoś posługujący się na co dzień cyrylicą (wierzę, że znają to z autopsji), a wiadomo kto posługuje się tym czarnym pismem – Ruskie (Ukraińcy piszą po europejsku). — Przypominam, że bandera to bohater naszych najlepszych przyjaciół Ukraińców , dlatego winniśmy mu szacunek. Dodam, że do końca pozostał polskim patriotą, wszak ukrywał się pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel… jednak złe Ruskie i tak go wytropiły. ;P —— Nie popieram dewastacji pomników nagrobnych, ale zbrodniarze nie powinni mieć żadnych miejsc kultu. Zdaje mi się, że oznaką większego zbydlęcenia są pomniki dla zbrodniarza i oddawana mu cześć, gdyż ich dewastacja czy pomazanie farbą są przy tym dziecięcą igraszką.

    • mazowszanin
     mazowszanin :

     Osobiście bym raczej obrócił w perzynę ten nagrobek i oddał większą lub mniejszą porcję pewnej wydzieliny (w zależności od ilości wypitej kawy) na ten grób, niż sprejował przez szablon znak Polski Walczącej na pomniku tego pokurcza. Znak Polski Walczącej w czasie II WŚ był malowany na polskich murach (czasem nawet i polskich pomnikach) dla wskazania okupantowi, że tu jest Polska. Dla wskazania społeczeństwu, że walka z okupantem trwa. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/54/Polish_Underground_Symbol_on_Pilot_Monument.jpg To znak chroniony prawem, symbol Państwa Polskiego, walki Narodu i mazanie go po nagrobku poplecznika Adolfa jest według mnie znieważeniem tego znaku. http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2014.148.0001062,ustawa-o-ochronie-znaku-polski-walczacej.html Trafniejsze by było namalowanie na tym pomniku wideł i siekiery skrzyżowanych niczym sierp i młot.

  • fiesta
   fiesta :

   Nie wiem czy zauwazyles, ze ponizej wyrazu “j*bac” tez byl napis, ale zostal wymazany o czym swiadcza cienie po usunietej farbie – w domysle chodzi o wyraz “Bandere”, co jest lekko widoczne, gdy bedziesz patrzyl pod malym katem od dolu, wowczas zauwazysz lekki zarys litery “B” i “a”.

 1. przebraze
  przebraze :

  Grób tego chuja powinien zostać zrównany z ziemią. Mam nadzieję, że Polacy o to zadbają. O ile jestem przeciwny niszczeniu grobów żołnierzy to akurat groby skurwieli z upa mordujących bestialsko cywili powinny być zrównane z ziemią.
  Jebać upa i upaińców !!!

 2. don_pedro
  don_pedro :

  Pomniki upainskich qrew:

  Hruszowice – gmina Stubno, powiat Lubaczowski, województwo Podkarpackie,

  Monasterz – gmina Horyniec – Zdrój, powiat Lubaczowski, województwo Podkarpackie,

  Białystok – gmina Dołchobyczów, powiat Hrubieszowski, województwo Lubelskie,

  Wierzbica – gmina Lubycza Królewska, powiat Tomaszowski, województwo Lubelskie,

  Wola Zaleska – gmina Radymno, województwo Podkarpackie,

  Radruż – gmina Horyniec, województwo Podkarpackie