Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło sondaż na temat sympatii Polaków względem 27 grup narodowych i etnicznych.

Z sondażu CBOS wynika, że Polacy najbardziej lubią Czechów. Sympatię do nich wyraziło aż 50% badanych. Na dalszych miejscach uplasowali się Włosi – 49%, Słowacy – 48% oraz Anglicy – 47%. Hiszpanie i Amerykanie – 46%, Węgrzy – 45%, Francuzi – 43%, Holendrzy – 41%, Szwedzi 40%, Austriacy i Japończycy – 38%, Niemcy – 37%, Grecy 34%, Litwini 31%.Według sondażu najbardziej nie lubimy Romów i Arabów – niechęć do nich zadeklarowało 67% badanych. Rosjan nie lubiła połowa pytanych. Dalej pod względem niechęci znaleźli się Rumuni – 47%, Turkcy 45%, Żydzi – 37%, Serbowie 35%, Wietnamczycy i Białorusini – 32%, Chińczycy – 28%.

Badanie przeprowadzono w ramach sondażu „Aktualne problemy i wydarzenia” w dniach 2-9 marca 2016 r. na próbie 1034 dorosłych mieszkańców Polski.

gosc.pl/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • pirus :

      Moze i fakt badanie nic nie warte. Ale pewnie wyniki nie odbiegają od rzeczywistości i mojego wyobrażenia nt naszego biednego narodu. Trzeba być kompletnym baranem aby swoje wyobrażenie nt Rumunów budować na wizerunku rumuńskich cyganów albo Serbowie – mordercy ze Srebrenicy którzy co gorsza lubią Ruskich to my ich nie lubimy. Ile % Polaków miało kontakt z jakimś Serbem?