Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło sondaż na temat sympatii Polaków względem 27 grup narodowych i etnicznych.

Z sondażu CBOS wynika, że Polacy najbardziej lubią Czechów. Sympatię do nich wyraziło aż 50% badanych. Na dalszych miejscach uplasowali się Włosi – 49%, Słowacy – 48% oraz Anglicy – 47%. Hiszpanie i Amerykanie – 46%, Węgrzy – 45%, Francuzi – 43%, Holendrzy – 41%, Szwedzi 40%, Austriacy i Japończycy – 38%, Niemcy – 37%, Grecy 34%, Litwini 31%.

Według sondażu najbardziej nie lubimy Romów i Arabów – niechęć do nich zadeklarowało 67% badanych. Rosjan nie lubiła połowa pytanych. Dalej pod względem niechęci znaleźli się Rumuni – 47%, Turkcy 45%, Żydzi – 37%, Serbowie 35%, Wietnamczycy i Białorusini – 32%, Chińczycy – 28%.

Badanie przeprowadzono w ramach sondażu „Aktualne problemy i wydarzenia” w dniach 2-9 marca 2016 r. na próbie 1034 dorosłych mieszkańców Polski.

gosc.pl/kresy.pl

Reklama3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • pirus :

      Moze i fakt badanie nic nie warte. Ale pewnie wyniki nie odbiegają od rzeczywistości i mojego wyobrażenia nt naszego biednego narodu. Trzeba być kompletnym baranem aby swoje wyobrażenie nt Rumunów budować na wizerunku rumuńskich cyganów albo Serbowie – mordercy ze Srebrenicy którzy co gorsza lubią Ruskich to my ich nie lubimy. Ile % Polaków miało kontakt z jakimś Serbem?