Lider KOD z pogardą o Polonii.

Na portalu echaspoleczne.plpojawiło się nagranie z wystąpienia Matuesza Kijowskiego we Wrocławiu. Lider KOD mówił m. in. o Polonii.

Taka refleksja, że bardzo często źle patrzymy na Polonię, bo myślimy że ona jest taka bardzo cała, mocno propisowska. Wydaje się, że to można powiedzieć tylko o tych, którzy najgłośniej krzyczą, bo są w taki sposób zmotywowani. Jedyne polskie media, jakie tam docierają to Radio Maryja i „Super Express”. Jest duża część Polonii, która nawet w trzecim pokoleniu nie nauczyła się języka lokalnego, żyją wyłącznie w zamkniętym getcie, no i mają dostęp wyłącznie do tych mediów, które są po polsku, bo innych nie znają. Do tego ten brak jakiegoś sukcesu życiowego, zamknięcie w takim wąskim środowisku powodują, że nie widzą dobrze realiów, a o tym co się dzieje w Polsce dowiadują się właśnie z tych mediów które znają, ewentualnie kogoś kto przyjedzie z Polski– mówi na nagraniu Kijowski.

Kijowski tym właśnie tłumaczy popularność prawicy wśród Polonii.

Więc jeżeli Pan Macierewicz jest tam raz w miesiącu i jego koledzy również aktywnie bywają, to trudno się dziwić, że są ustawieni w taki sposób. Bardzo trudna dla nich jest sytuacja, kiedy słyszą takie głosy z Polski, że skoro nie mieszkają w Polsce, to nie powinni głosować, wypowiadać się. A właśnie ci ludzie, którzy są aktywni, którzy odnieśli sukces, którzy żyją w otwartym społeczeństwie słuchają tego i często biorą do siebie. Efekt jest taki, że później ci, którzy mogliby mądrze głosować – nie głosują, bo wysłuchali. Potem mamy 75 proc. głosów czy więcej po jednej stronie, bo tamci są karnym wojskiem i jak im się każe to chodzą głosować. Ważne jest, by pamiętać o tym, jak bardzo zróżnicowana jest Polonia i starać się wspierać tych, którzy się naprawdę interesują. Mam nadzieję, że też nasze struktury KOD’u właśnie działające coraz aktywniej w Stanach pomogą w nawiązaniu tych głębszych relacji– stwierdził lider KOD.

echaspoleczne.pl/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł
6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. leszek1
    leszek1 :

    Ten bezmozgowiec wepchniety na lidera podobnie jak Walesa opowiada niestworzone brednie oceniajac sytuacje dokladnie odwrotnie od rzeczywistosci. Polacy sa bardzo cenieni na Zachodzie, poniewaz potrafia wydajnie pracowac, oraz posiadaja bardzo czesto znacznie wieksza wiedze od tuziemcow. Klamca i oszust. Nie tylko matrymonialny.