Doszło zamachu bombowego deputowanego Partii Radykalnej Igora Mosijczuka. W wyniku zamachu śmierć poniósł jego ochroniarz, a sam deputowany jest ranny.

Według rzecznika prasowego Mosijczuka, do eksplozji doszło w środę około 22 czasu polskiego. Były zastępca dowódcy batalionu Azow wychodził z budynku stacji telewizyjnej gdzie udzielał wywiadu. Schodził ze schodów ze swoim ochroniarzem, kiedy doszło do wybuchu.

Według źródeł Ukraińskiej Prawdy, w wyniku zamachu rany odniosły dwie osoby, w tym ochroniarz deputowanego. Eksplodował ładunek wybuchowy zamontowany na motocyklu zaparkowanym na parkingu, na który wychodził deputowany Partii Radykalnej.

CZYTAJ TAKŻE: Pułkownik SB Ukrainy zginął w wybuchu samochodu

W okolicznych domach wyleciały szyby z okien. Według wstępnych danych siła ładunku wybuchowego stanowiła równowartość około jednego kilograma trotylu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy podał, że jedną z rozpatrywanych wersji podczas śledztwa, jest akcja rosyjskich sił specjalnych, mających na celu destabilizację sytuacji socjo-politycznej na Ukrainie.

Doradca szefa MSW zapowiedział, że policja i SBU podejmie wszelkie działania, mające na celu dojście do sprawców tego aktu terrorystycznego. Niech śmierć spadnie na wrogów Ukrainy! – grzmiał Heraszczenko.

Kresy.pl / pravda.com.ua / obozrevatel.com

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz