Doszło zamachu bombowego deputowanego Partii Radykalnej Igora Mosijczuka. W wyniku zamachu śmierć poniósł jego ochroniarz, a sam deputowany jest ranny.

Według rzecznika prasowego Mosijczuka, do eksplozji doszło w środę około 22 czasu polskiego. Były zastępca dowódcy batalionu Azow wychodził z budynku stacji telewizyjnej gdzie udzielał wywiadu. Schodził ze schodów ze swoim ochroniarzem, kiedy doszło do wybuchu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Według źródeł Ukraińskiej Prawdy, w wyniku zamachu rany odniosły dwie osoby, w tym ochroniarz deputowanego. Eksplodował ładunek wybuchowy zamontowany na motocyklu zaparkowanym na parkingu, na który wychodził deputowany Partii Radykalnej.

CZYTAJ TAKŻE: Pułkownik SB Ukrainy zginął w wybuchu samochodu

W okolicznych domach wyleciały szyby z okien. Według wstępnych danych siła ładunku wybuchowego stanowiła równowartość około jednego kilograma trotylu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy podał, że jedną z rozpatrywanych wersji podczas śledztwa, jest akcja rosyjskich sił specjalnych, mających na celu destabilizację sytuacji socjo-politycznej na Ukrainie.

Doradca szefa MSW zapowiedział, że policja i SBU podejmie wszelkie działania, mające na celu dojście do sprawców tego aktu terrorystycznego. Niech śmierć spadnie na wrogów Ukrainy! – grzmiał Heraszczenko.

Kresy.pl / pravda.com.ua / obozrevatel.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz