W ramach akcji weryfikującej przestrzeganie godziny policyjnej w Kijowie skontrolowano m.in. kluby nocne. Dwa z nich były czynne, mimo zakazu. Ponad 200 mężczyznom w wieku poborowym wręczono wezwania do wojska.

W miniony weekend kijowska policja wspólnie z przedstawicielami komisariatu wojskowego, w ramach akcji weryfikującej przestrzeganie godziny policyjnej, przeprowadzili m.in. naloty na noce kluby w stolicy Ukrainy. W całym Kijowie skontrolowano łącznie różnego rodzaju 420 miejsc.

„W warunkach stanu wojennego, obywatele powinni przestrzegać ograniczeń wynikających z godziny policyjnej” – powiedział szef kijowskiej policji, Iwan Wyhiwśki. Mundurowi i żołnierze patrolowali ulice, skwery i parki, zwracając szczególną uwagę na działalność klubów nocnych. Okazało się, że dwa z nich były w nocy czynne, a 413 osób naruszyło reżim godziny policyjnej.

„Wśród tych obywateli, komisarz sprawdził mężczyzn w wieku poborowym pod kątem posiadania odpowiednich zaświadczeń o rejestracji poborowej. W rezultacie, 219 mężczyznom wręczono wezwanie do komisariatu wojskowego [tu: w przybliżeniu odpowiednik wojskowej komendy uzupełnień – red.]” – poinformował Wyhiwśki.

Ponadto, u niektórych osób znaleziono narkotyki. Wypisano też 73 protokoły administracyjne (mandaty) za spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach, drobne chuligaństwo i nieposłuszeństwo względem funkcjonariuszy.

Szef kijowskiej policji zapowiedział, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane, bo „każdy mieszkaniec stolicy musi zrozumieć powagę sytuacji i uświadomić sobie niebezpieczeństwo, jakie wciąż istnieje ze strony państwa-agresora”.

W czasie obowiązywania na Ukrainie godziny policyjnej poruszanie się po mieście jest kategorycznie zabronione. Wyjątki dotyczą transportów specjalnych oraz sytuacji skrajnej konieczności. W Kijowie godzina policyjna obowiązuje codziennie od 23:00 do 5:00.

Czytaj także: Interia: Ukraińcy w wieku 18-60 lat, którzy pracują w Polsce, otrzymują wezwania do ukraińskiego wojska

radiosvoboda.org / varta1.com.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply