Katar obawia się, że sąsiednie państwa szykują wojskową interwencję

Media informują o tym, że katarskie ministerstwo obrony wysłało list do Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu z ostrzeżeniem, że Katar będzie strzelał do statków, które w sposób nielegalny wpłyną na katarsie wody terytorialne.

Eskalacja nastąpiła w tym samym czasie, gdy prezydent Donald Trump miał zaproponować zmianę kursu wobec Kataru, dzień po tym, jak pochwalił ruchy innych państw Zatoki Perskiej zrywających stosunki dyplomatyczne z Dohą. CNN podaje, że podczas rozmowy telefonicznej z emirem Kataru, prezydent Donald Trump miał zaoferować „gałąź oliwną”, sugerując, że może być mediatorem w konflikcie i zaprosić strony do Białego Domu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Biały Dom wydał oświadczenie po tej rozmowie, w któym czytamy, że Trump „podkreślił znaczenie wszystkich państw regionu we współpracy w zabopieganiu finansowania organizacji terrorystycznych i powstrzymywania ekstremistycznej propagandy”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Turcja zdecydowała o wysłaniu wojsk do Kataru

Arabia Saudyjska, ZEA i Egipt domagają się zaprzestania przez Katar dalszego wspomagania islamistycznych organizacji, takich jak Bractwo Muzułmańskie.

Kresy.pl / CNN / The White House
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz