„Powinniśmy zabiegać o to, by Polska nie musiała wysyłać żołnierzy na Ukrainę” – uważa kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda. Polityk argumentuje, że Polska graniczy z Ukrainą.

„Jestem sceptyczny i uważam, ze nawet gdyby na poziomie NATO taka decyzja była podejmowana, to powinniśmy zbiegać o to, byśmy nie musieli tam wysyłać naszych żołnierzy. Bo my jesteśmy bezpośrednio sąsiadem i jesteśmy w związku z tym w specyficznej sytuacji” – mówi cytowany przez Polską Agencję Prasową Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP zaznaczył, że Polska nie powinna wychodzić przed szereg w kwestii wysyłania żołnierzy na Ukrainę:

„Jest dla mnie znamienne, że to dzisiaj właśnie rząd występuje z inicjatywą wysyłania polskich żołnierzy – nieważne, czy oni tam jadą szkolić, czy chronić, czy cokolwiek. Jeśli taka decyzja jest podejmowana, powinna być podjęta przede wszystkim na forum NATO, bo jesteśmy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego” – mówił Duda. Polityk zaznaczył również, że wcześniej wzywał, by nad wysłaniem polskich żołnierzy „głęboko się zastanowić”, lecz nie przesądzał, czy jest to zasadne.

PAP / Kresy.pl

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Faktem jest ,że szkolenie ukraińskich żołnierzy znacznie praktyczniej by było wykonać w Polsce.
  Uprowadzenie ,któregoś z polskich żołnierzy ,lub sprowokowanie bójki pomiędzy polskimi ,a
  ukraińskimi żołnierzami to na terenie Ukrainy prosta sprawa ,a uwalnianie porwanego z niewoli
  DNR lub ŁNR to była by droga przez mękę.

  tagore

 2. horodenka
  horodenka :

  Ludzie. Predzej Lenin zmarchwysta niż Rosja odposci Ukrainie Ukraina już nigdy nie odzyska Krymu Luganska i Doniecka Czy nasze matoly tego nie rozomieja. Ukraina nigdy nie będzie w NATO Rosja nie pozwoli sobie na okrazenie Ja przez sily NATO. Czy będzie 100 polskich zolnierzy czy sto tysięcy to Ukraina już nie odzyska Krym, Luganska czy Doniecka Nieodpowiedzialnosc naszych władz za los naszego kraju po prostu mnie przerarza. Panie Prezydencie Pani Premier opamiętajcie się poki nie jest za pozno

 3. horodenka
  horodenka :

  Co z Ta Polska. Jeden Prezydent obiecal Nam Japonie. Drugi Prezydent krzyczał pijany w Kijowie ’ hulaj dusza piekla nie ma ; Trzeci Prezydent zginal w katastrofie. Czwarty Prezydent odznacza w 2011. Prezesa Zwiazku Ukraincow w Polsce za to ze w sposób bezczelny znieksztalca polska historie, obrarza polakow i po prostu pluje nam w twarz. Premier Tusk namaszcza syna zbrodniarza banderowskiego na Przew. Komisji mniejszości narodowej. Janusz Onyszkiewicz bratanek zbrodniarza i dowódcy bandy UPA Miroslawa Oresta Onyszkiewicza krzyczy w telewizji ze Polska musi pomoc Ukrainie. A Ja się pytam za co. Za mordy na polakach. Adam Michnik potomek zydowski niemalże krzyczy w telewizji machając rekoma o co Polsce chodzi ze na Zachodzie Europy pisza Polskie Obozy Koncentracyjne. Wiecie Polacy ze Adam Michnik upewnil mnie ze tow. Gomolka Wieslaw miał racje wypedzajac zydow z Polski w 1968.r Jak widać nie tylko potomkowie ukraińskich mordercow mogą polakow obrarzac , ale pozostali Zydzi w Polsce też to czynia I taka jest Polska.

 4. horodenka
  horodenka :

  No i wlasnie co z tą Polskaą? Komornicy w Polsce zachowojaą się iak pospolici bandyci i złodzieje. No i co. Ano nic. Prezydeny o tym wie Premier wie. Minister Sprawiedliwosci wie, cala Polska wie, ba caly Swiat wie. No i co. Ano dalej Nic. Wiecie co, Polacy, Oni mają Nas wszystkich w dupie. Przepraszam za wyrarzenie ale taka jest prawda. Jak się zbliżają wybory to się wszyscy prześcigają w kłamstwach wyborczych. Jeszcze zaufam dla Pana Jarubasa, ponieważ to jedyny nie skromitowany polityk.

 5. horodenka
  horodenka :

  No i dalej co z tą Polską? Otoz Tusk namaszcza potomkow banderowcow aby zyskac glosy w wyborach dla P.O. PiS tez nie lepszy. Kilka lat temu w Opolu oddawano salę widowiskową i chciano ją nazwac Salą ” Orla Bialego: Panowie z PiSu nie wyrazili zgody ponieważ mniejszość niemiecka może być urazona.i masz babo placek. Jedni są warci drugich. A co robi PSL Ano nic nie robi. Rosja nalozyla emargo na cale polskie rolnictwo wszystko pada. I co. Ano dalej nic.Panowie z PSLu, a Wy coście myśleli ze Rosja będzie nas glaskac. Chcieliscie umierać za Ukrainę ,to przez Was umiera polskie rolnictwo. Krzyczcie dalej Wolna Ukraina, a polscy rolnicy upadną

 6. husarz
  husarz :

  Tak powiedział a powinien powiedzieć że gdyby ewentualnie został prezydentem to on jako reprezentujący Polskę prezydent będzie robić wszystko żeby NATO nie angażowało się w konflikt bo Ukraina do NATO nie należy a Polska będąc państwem suwerennnym w ramach NATO nigdy i pod żadnym przymusem z zewnątrz nie zaangażuje się w jakikolwiek konflikt na Ukrainie . 2/ Będzie robić wszystko żeby banderowska Ukraina nigdy do NATO nie weszła i do UE 3/ Będzie rozgłaszać po świecie o zagrożeniu jakie dla pokoju światowego niesie nacjonalizm Ukraiński (nigdy nie rozliczony za zbrodnię ludobójstwa na Polakach i innych narodach)4/Będzie nawoływać do Pokoju na Ukrainie a jest to możliwe tylko wtedy gdy DRL dostanie automię
  Miejmy nadzieję że czyta pogłębione socjologiczne badania opinii społecznej i wyciąga z nich wnioski.

 7. horodenka
  horodenka :

  Pan Jarubas przeprsil Węgrów ,za polski Rząd, Któremu brak kultury w sztuce dyplomatycznej na arenie między narodowej. Ja natomiast dziękuję Panu Ministrowi Mnuchinowi Republiki Donieckiej za pamięć o zamordowanych w Hucie Pieniawskiej. polakach. Wstyd mi ze polski Rząd nie uczcil śmierć 800 zamordowanych Polaków. Ale pamiętal o śmierci 100 ukrainców którzy zginęli w bratobójczej walce. Po prostu przeraza mnie postawa Prezydenta i Rządu. Kto nie szanuje historii to nie szanuje ojczyzny.