Masowe ruchy migracyjne przedstawicieli zupełnie innych środowisk kulturowych, ludzi, którzy mają słabe lub żadne wykształcenie, doprowadziły do ogromnych problemów w Europie – oświadczył kanclerz Austrii Sebastian Kurz w rozmowie z portalem dziennika „Bild”. „Nie chcę importować tej chorej ideologii do Europy” – zaznaczył. „Na pewno będziemy kontynuować deportacje do Afganistanu” – dodał.

Nie możemy rozwiązać problemów Afganistanu poprzez przyjmowanie mas ludzi, jak zrobiły to Niemcy i Austria w 2015 r. Na pewno będziemy kontynuować deportacje do Afganistanu – oświadczył Sebastian Kurz, cytowany w niedzielę przez portal dziennika „Bild”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5957.39 PLN    (27.07%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Prawo do azylu zawsze było prawem indywidualnym, zarezerwowanym dla osób prześladowanych z powodów politycznych lub religijnych; nie chodzi w nim o to, by umożliwić całym krajom lub regionom przeniesienie się do dowolnie wybranego państwa w Europie” – podkreślił Kurz.

Zobacz także: Austria: trzeba przerwać transfer imigrantów z włoskich wysp na stały ląd

Zwrócił uwagę, że „masowe ruchy migracyjne ludzi z zupełnie innych środowisk kulturowych, spośród których niektórzy są słabo wykształceni lub w ogóle niewykształceni, doprowadziły do ogromnych problemów w Europie”. Przywołał problemy związane z bezpieczeństwem na przedmieściach we Francji, Belgii i niektórych innych państwach Europy.

Przypomniał, że niedawno w Wiedniu „kilku młodych afgańskich mężczyzn odurzyło, zgwałciło i zamordowało 13-letnią dziewczynkę, następnie porzuciło jej zwłoki niczym przedmiot”.

„Wystarczy spojrzeć na statystyki przestępczości. Wielu z tych brutalnych czynów nie odnotowywano w przeszłości. W niektórych grupach statystyki dotyczące nagromadzenia przestępstw z użyciem przemocy oraz przestępstw na tle seksualnym wobec kobiet są bardzo wysokie” – zaznaczył szef austriackiego rządu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kanclerz Austrii wyraził zaniepokojenie wycofywaniem się wojsk USA i pozostałych sił zagranicznych z Afganistanu. „Osobiście martwię się, że wojska się wycofały. Ale jesteśmy małym krajem i pod względem militarnym nie mamy takich samych możliwości jak inni, więc nie chcę  nic doradzać” – powiedział.

Zobacz także: Włochy: Na Lampedusę przypłynęło 12 łodzi z imigrantami

bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz