Opracowujemy już plan demilitaryzacji państw NATO, a pierwszą w kolejce po wzięciu Kijowa jest Polska – oświadczył przywódca Czeczenii, Ramzan Kadyrow.

We wtorek czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow zamieścił na komunikatorze Telegram post, w którym pisze o swoim spotkaniu z gen. maj. MSW Federacji Rosyjskiej i doradcą Szefa Republiki Czeczeńskiej, Apty Alaudinowem (prywatnie swoim krewnym). Jest on dowódcą czeczeńskiego oddziału specjalnego „Achmat”, walczącego u boku Rosjan i separatystów na wschodzie Ukrainy. W ostatnim czasie jednostka ta walczyła w rejonie obwodu ługańskiego, biorąc udział m.in. w walkach o Siewierodonieck i Łysyczańsk. Według Kadyrowa, gen. Alaudinow „uczestniczył w wyzwoleniu 36 miejscowości, w tym 4 miast”.

Czeczeński przywódca napisał też, że spotkał się z Alaudinowem po jego powrocie z Moskwy, by „szczegółowo porozmawiać o taktyce naszych oddziałów, rozważyć plusy i minusy, pomyśleć o przyszłych zadaniach”.

„Plany są ogromne. Opracowujemy już plan demilitaryzacji państw NATO, a pierwszą w kolejce po wzięciu Kijowa – [jest] Polska” – napisał Kadyrow.

To nie pierwszy raz, gdy czeczeński przywódca formułuje pogróżki pod adresem Polski. Jak pisaliśmy, w maju domagał się od przedstawicieli naszego kraju przeprosin za oblanie czerwoną farbą ambasadora Rosji w Warszawie. Groził przy tym: „Nie zostawimy tego bez odpowiedzi”.

„Ukraina to zamknięta kwestia, mnie interesuje Polska… Po Ukrainie, jeśli będzie rozkaz, w sześć sekund pokażemy wam do czego jesteśmy zdolni” – powiedział Kadyrow na krótkim nagraniu. Zwracając się do Polaków przywódca Czeczenii powiedział: „Zabierzcie swoją broń, swoich najemników”.

Zobacz: Sobowtór Zełenskiego podpisuje akt kapitulacji na filmie Kadyrowa [+VIDEO]

Dodajmy, że w innym wpisie, zamieszczonym w poniedziałek, Kadyrow twierdził, że czeczeńskie oddziały są gotowe „na rozkaz iść dalej naprzód, z łatwością zająć Kijów i państwa NATO”.

„Naszym oddziałom, zahartowanym w obecnych bojach, nie będzie w stanie przeciwstawić się żadna armia na świecie. Mamy doświadczenie, arsenał, wiarę, patriotyzm, ideę i prawdę! Zachód jeszcze nie rozumie, jak bardzo jesteśmy silni!” – napisał.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz