Ukrainiec, który w noc sylwestrową będąc pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił dwie nastolatki w Jeleniej Górze, został aresztowany na 3 miesiące.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zarządził o tymczasowym aresztowaniu 30-letniego obywatela Ukrainy. Prokuratura postawiła mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Łącznie grozi mu za to do 12 lat więzienia. Wcześniej sprawca nie przyznawał się do zarzutów, twierdząc, że niczego nie pamięta.

Tuż po północy 1 stycznia samochód terenowy prowadzony przez pijanego Ukraińca zjechał z drogi i potrącił dwie nastolatki, które zginęły na miejscu. Pojazd przebił barierki i wpadł do rzeki. Mężczyzna miał we krwi blisko 2 promile alkoholu. Wraz z towarzyszącą mu kobietą trafił do szpitala. Był tak pijany, że dopiero w poniedziałek był w stanie złożyć zeznania.

W poniedziałek prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ogłosił w mieście trzydniową żałobę. Jedna z zabitych, 16-letnia Marysia, była drużynową 14 DH ZHP Ventus im. Jana Bytnara. Tego samego dnia odprawiono też Mszę św. za obie nastolatki.

Rp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz