Spotkanie obalonego prezydenta Ukrainy z dziennikarzami ma się odbyć w piątek o 14.00 naszego czasu, w rosyjskim Rostowie nad Donem, tuż przy granicy z Ukrainą – poinformowała rosyjska agencja prasowa RIA Novosti. O sytuacji na Ukrainie pisze portal Polskiego Radia.

Usunięty z urzędu przez parlament w Kijowie Janukowycz jest ścigany przez ukraińską prokuraturę pod zarzutem wielokrotnego morderstwa, grozi mu dożywocie. Przez ostatnie dni nie było wiadomo, gdzie przebywa. W czwartek jego oświadczenie, w którym stwierdził, że jest prawowitym prezydentem, opublikował rosyjski Interfax. Janukowycz zarzucił w nim ukraińskiemu parlamentowi bezprawne działania oraz stwierdził, że opozycja nie wypełniła porozumień zawartych z nim, w obecności ministrów spraw zagranicznych: Polski, Niemiec i Francji.

W tym samym dokumencie, pisząc o groźbach padających pod jego adresem, Janukowycz prosi Rosję o zapewnienie mu bezpieczeństwa. Jak informuje agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródła, władze Federacji już spełniły tę prośbę. Według niepotwierdzonych informacji rosyjskich mediów, Janukowycz przebywa w należącym do Rosji sanatorium w Barwisze pod Moskwą.

polskieradio.pl
Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz